baner_Targi-HoReCa-2013

Biuro Tłumaczeń VEROLING wybrało się na Targi HoReCa 2013 (+GASTROFOOD, +ENOEXPO) 2013 pragnąc przede wszystkim lepiej poznać potrzeby i nowe wyzwania branży hotelarskiej i gastronomicznej, które aktywnie wspieramy od strony lingwistycznej.
Zaprzyjaźnione firmy obiecały, że czeka nas kompleksowa oferta z zakresu wyposażenia hotelu i restauracji, artykuły spożywcze i wina z całego świata, prezentacje najnowszych rozwiązań. Nie zawiedliśmy się, a przy okazji poznaliśmy odpowiedzi na wiele pytań, które nurtują nas na co dzień.

3-pytania-na-które-odpowiedziały-nam-Targi-HoReCa-2013

Co decyduje o czasie oczekiwania na zamówienie w restauracji? Czy Merida jest firmą z Hiszpanii? Dlaczego „temperatura pokojowa” jest nieodpowiednia dla wina?
Prezentujemy autorską, krótką i zupełnie subiektywną listę rzeczy, których można było nauczyć się na targach.

1. Merida to polska marka

Z czym Wam kojarzy się wyraz „Merida”? Brzmi bardzo „hiszpańsko” i rzeczywiście — na obszarze hiszpańskojęzycznym istnieją aż 3 (!) miasta Merida (w Wenezueli, Meksyku oraz Hispanii). Jest to również nazwa meksykańskiego klubu piłkarskiego oraz nazwisko piłkarza hiszpańskiego Arsenalu.

Firmę Merida, która dba o wyposażenie łazienek i toalet publicznych, znaliśmy już wcześniej. Wiemy z autopsji, że produkują profesjonalne urządzenia i środki do sprzątania. Po targach HoReCa cały nasz zespół będziemy wiedział, że mimo hiszpańsko brzmiącej nazwy jest to polska firma!

2. Od czego zależy czas reakcji kelnera

Od-czego-zależy-czas-reakcji-kelnera

Kelnerka przynosi klientowi w restauracji zamówiony kotlet schabowy. — Prosze pani, dlaczego mój kotlet śmierdzi rybą? Kelnerka robi dyskretnie trzy kroki do tyłu. — A teraz?

Tym krótszy czas oczekiwania na kelnera, im lepiej zautomatyzowana jest restauracja. Zupełnie jak w branży tłumaczeniowej! :) Dzięki uprzejmości firmy LRS poznaliśmy mnóstwo zupełnie niesamowitych gadżetów.

Systemy przywoławcze to nie tylko szybszy sposób komunikowania się między klientami i obsługą. Przede wszystkim to gorętszy kotlet i szybciej podany posiłek!

Pewien pastor nie zgodził się na pozostawienie 18% napiwka. Jeśli w Państwa restauracji obługa będzie działać tak szybko, jak to widzieliśmy podczas prezentacji LRS, problem niechętnie dawanych napiwków zupełnie przestanie Państwa dotyczyć!

3. Jaka jest prawidłowa temperatura przechowywania wina

i dlaczego „temperatura pokojowa” jest dla wina nieodpowiednia?

Wyrażenie „temperatura pokojowa” powstało w czasach, gdy nie było jeszcze CO i oznaczało temperaturę ok. 16-17ºC (z wyjątkiem pałaców arystokracji, gdzie pewnie było jeszcze chłodniej!). Dziś mówiąc „temperatura pokojowa” mamy na myśli ok. 21°C. Co wzmocni nas, zabije wino.

Ogólna zasada głosi, iż temperatura wina nie może przekraczać 18°C ani spadać poniżej 7°C. Najczęstszym błędem, popełnianym przy serwowaniu wina jest podawanie win czerwonych w zbyt wysokiej, a białych w zbyt niskiej temperaturze.
Pan Krzysztof Holc z firmy Tres pokazując nam produkty firmy Climadiff (winiarki wolnostojące i do zabudowy, winiarki podblatowe) pokazał, jak dzięki nowoczesnej technologii można postarzyć wino i/lub przechowywać je w takiej temperaturze, jakie ono lubi (zdradzamy, iż na ekspozycji czerwone wino było przechowywane w temperaturze 12°C).

Na końcu gorące pozdrowienia dla firmy Wytwórnia Lodów Vito i p. Kędziora w szczególności. Tak naprawdę 13 listopada był pierwszym dniem w tym roku, który zaczęliśmy nie od kawy/herbaty, lecz od… lodów.
Dowiedzieliśmy się przy okazji, że istnieją jeszcze (a może znów?) naturalne polskie lody gałkowe, które mają bardzo krótki termin przydatności, są robione z prawdziwego mleka i nie zawierają nawet minimalnej ilości „E”.

Rozmiar
Kontrast
Share via
Copy link
Powered by Social Snap