16. PremiumBeat Blog

PremiumBeat-blog-darmowe-efekty-warstwy-edycja-filmow-produkcja-wideo-animacje-graficzne

Na blogu PremiumBeat udostępniane są gotowe paczki. Niezależnie od tego, czym się zajmujesz – edycja filmów, produkcja wideo, czy animacje graficzne – ciężko będzie powiedzieć sobie „stop” i zamknąć tę stronę.

17. Pond5

17-pond5-darmowe-banki-filmow-video-uzycie-komercyjne Darmowe strony sample wideo.

Jeżeli chodzi o darmowe banki filmów video, to Pond5, pomimo skromniejszej zawartości, jest jednym z prymusów. Doskonały serwis, skąd można pobrać film video na stronę internetową, bloga lub kanał YouTube. Znajdziemy tutaj zarówno płatne, jak i darmowe ujęcia filmowe do komercyjnego użytku.

Korzystając z filtra, wystarczy ustawić suwak w przedziale od 0 do X. Będziemy w ten sposób mieli do pobrania całkiem niezłe  i całkowicie darmowe lub tanie filmy HD, których licencja umożliwia wykorzystanie komercyjne.

Niektóre pliki przypominają klimatem początek XX wieku, a i tak są to nieraz najlepsze filmy do użytku komercyjnego w swojej kategorii. Wszystko z racji rozpiętości tematycznej – wśród 10000 darmowych zdjęć można znaleźć zarówno fotografię miejską, jak i podwodne ujęcia. Większość jednak stanowią  krótkie filmy oraz archiwalne ujęcia dokumentujące ważne wydarzenia historyczne. Przeważnie w formacie HD.

Do pobierania filmów wideo wymagana jest rejestracja.

18. Mazwai

18-mazwai-darmowe-banki-filmow-video

Mazwai nie posiada wyszukiwarki darmowych zdjęć, lecz zawartość wideoteki ułożona jest chronologicznie, co ilustruje główny zrzut ekranu. Ciekawą opcją jest wycinarka, dzięki której możliwe jest pobieranie wyłącznie określonych fragmentów filmów video. Poziom wygody: 5/5.

Wysoka jakość zawartości agregatora sprawia, że łatwo znajdziemy tu darmowe klipy stockowe i krótkie ujęcia filmowe znajdujące się w domenie publicznej, choć na licencji CC 3.0 Attribution License. Co za tym idzie, dość często wymagane jest podanie w materiałach docelowych autora. Warto.

Życie codzienne, ludzie, przyroda – kolekcja darmowych filmów do użytku komercyjnego jest naprawdę imponująca i ciężko jest spotkać podobne filmy gdzie indziej.

19. Clip Canvas

19-clip-canvas-darmowe-banki-filmow-video

Clip Canvas działa na zasadzie bazy płatnych filmów video i wymaga subskrypcji. Mimo to nadal ma ciekawe i całkowicie darmowe filmy HD o długości 10-20 sekund. Łącznie 168, więc pobieranie zawartości nie będzie trwało zbyt długo. Pamiętajcie o podaniu autorstwa zgodnie z przypisami obok pliku – w przypadku niektórych plików jest to wymóg prawny.

20. Motion elements

20-motion-elements-darmowe-banki-filmow-video

Motion Elements to zatrzęsienie porządnych plików multimedialnych. Potrzebny Ci jest klip/film video na stronę – darmowy i dobrej jakości? Sprawdź Motion Elements! Ciekawa muzyka, efekty specjalne, animacje? Ten bank filmów video oraz efektów multimedialnych oferuje również to.

Obecnie mediateka zawiera dziesiątki tysięcy plików, w tym oczywiście darmowe video. Subskrybenci darmowego newslettera otrzymują co tydzień 30 z nich za darmo.

Cierpliwość popłaca. Darmowe intra i podkłady wideo, do których koniec końców otrzymujemy dostęp, są niemal zawsze nienagannej jakości.

21. Iris32 na YouTube

21-iris32-youtube-darmowe-banki-filmow-video

W skrócie: ten kanał na YouTube oferuje darmowe filmy video 4K na licencji Creative Commons 4.0 (odnośnik zwrotny). Warto.
Pod każdym plikiem wideo znajduje się przycisk „pobierz zawartość”. Dzięki temu wyprzedza inne darmowe banki filmów video.

22. Monzoom

22-free-video-footage-moonzoom-darmowe-banki-filmow-video

Kosmiczne (dosłownie) filmy do wykorzystania komercyjnego. Inne darmowe banki filmów video powinny się martwić, ponieważ zawartość MonZoom to ponad 1000 doskonałych teł i klipów intro, a przede wszystkim jest regularnie powiększana o nowości.

23. Beach Front B-Roll – oldskulowy bank video w formie bloga

Beach Front B-Roll Coverr darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie

Beach Front B-Roll to tak naprawdę blog, udostępniający filmy w rozdzielczości HD na wolnej licencji.

Wszystkie nagrania podzielone są na 11 kategorii, wśród których jest jedzenie i napoje, zapętlone filmy video, filmy miejskie, przyroda i in.
Aby pobrać upatrzone klipy stockowe, wystarczy kliknąć „Zapisz jako…”.

24. Life Of Vids

24-life-of-vids-darmowe-banki-filmow-video

Dobrze już Wam znani twórcy Life of Pix udostępniają również bezpłatne filmy na licencji CC0 (Creative Commons 0).
Life of Vids to galeria wideo z ponad 200 świetnymi klipami. Zasób oferuje darmowe ujęcia filmowe w jakości HD. Odnośnik zwrotny nie jest wymagany.
Aby pobrać, klikamy w odtwarzaczu logotyp „Vimeo” i pobieramy z zewnętrznego serwisu. Jeżeli chodzi o zastosowanie filmów video – dozwolony jest zarówno użytek prywatny, jak i komercyjny. Bez żadnych haczyków.

25. Free HD Stock Footage

Free-HD-Stock Footage-darmowe-wideo-dla-biznesu-kanal-youtube

Według opisu na kanale, specjalizacja Free HD Stock Footage to nagrania video do dowolnego użytku – komercyjnego i niekoniecznie, a więc „hulaj duszo”!
Na kanale udostępniane są najróżniejsze i bardzo ładne filmy wideo, obok których nie można przejść obojętnie!

Wspólnego mianownika brak. I to Cię może zgubić, czytelniku – ten bank zdjęć bardzo wciąga :)

26. Stock Footage For Free

26-stock-footage-for-free-darmowe-banki-filmow-video

Po dokonaniu rejestracji na Stock Footage For Free dokładnie sprawdź zawartość tej wideoteki. Zawrotna liczba wszystkiego, a na dodatek wszystkie te darmowe nagrania video są w rozdzielczości HD. Dozwolony jest dowolny użytek, również komercyjny.

Na stronie dostępne jest wiele darmowych filmów w formacie HD z różnych kategorii, m.in.: ludzie, slow motion, zapętlone tła, natura i zwierzęta czy sport. Wymagana jest rejestracja, jednak strona nie pobiera żadnych opłat.

27. GreenLight

GreenLight Stock Footage to darmowe filmy wideo kanał YouTube przeważnie lotnictwo balet tańce kluby nocne hazard rozrywka

Powiada się: „nigdy nie masz drugiej okazji do zrobienia pierwszego wrażenia”. Kanały YouTube, takie jak GreenLight Stock Footage zapewnią odwiedzającym Twoją stronę lub bloga najlepsze doznania estetyczne.

Czego tu tylko nie ma! Stanem na dziś kanał YouTube zawiera 403 darmowe filmy.
Darmowe filmy wideo udostępnianie przez ten kanał na YouTube, lokują się przeważnie w takich kategoriach, jak lotnictwo, balet, tańce, kluby nocne, hazard czy rozrywka.

28. Videvo

28-videvo-darmowe-banki-filmow-video

Kolejny godny polecenia i po prostu dobry bank filmów video. Założony w roku 2012 przez entuzjastów z Oksfordu, miał na celu umożliwienie początkującym montażystom wideo dostępu do nagrań video oraz grafiki komputerowej wysokiej jakości.
Udało im się to zrobić, o czym łatwo jest przekonać się, dokonując rejestracji. Udostępniane na Videvo klipy wideo to przeważnie najwyższa półka, czyli Full High-Definition.

Videvo korzysta z dwóch rodzajów licencji: „Videvo Standard License” oraz „Creative Commons 3.0”. W przypadku pierwszej pamiętajmy jedynie (zostaniemy poinformowani przed pobraniem) o zakazie publikacji plików z Videvo w całkowicie niezmienionej postaci. Druga, dla przypomnienia, wymaga umieszczenia informacji o autorach w napisach do filmu.

Kategorie udostępnianych filmów video są niezmienne od lat: zwierzęta, jedzenie i napoje, przemysł, medycyna, muzyka, natura, ludzie, produkcja, kosmos, sport, efekty wizualne (VFX).

Znalezienie dobrego materiału wideo jest problemem nie tylko dla maluczkich. Z tej strony korzystają znane firmy, a teraz może dołączyć również Twoja.

29. Open Video

29-open-video-darmowe-banki-filmow-video

Open Video to archiwum ujęć archiwalnych. Łącznie mamy do pobrania 5000 darmowych plików video z różnych gatunków.
Rozdzielczość jest niska, lecz czasem natrafimy na coś wartościowego.

Licencja Open Video wskazuje, że znajdujące się w otwartym dostępie nagrania video do pobrania pochodzą z amerykańskich agencji rządowych z pieniędzy podatników i są ogólnodostępne, lecz w przypadku użytku komercyjnego dobrze jest dodatkowo zapytać o zgodę na wykorzystanie zawartości.

30. Footage Crate

30-footage-crate-darmowe-banki-filmow-video

Znajdziemy tu głównie efekty wideo, dodawane na bieżąco. Raj dla freelancera, wykonującego montaż wideo.

😍 Klienci kochają oczami: 64 darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie
Ocena: 5 (100%) na podstawie 27 ocen(y).

Rozmiar
Kontrast