31. Archive.org

archive-org-Moving-Image-Archive-stare-filmy-wolna-licencja-wykorzystanie-biznesowe

Znajdująca się na przedmieściach San Francisco instytucja non-profit Archive.org, gromadzi i udostępnia archiwum multimediów, w tym dawne wersje: stron internetowych, oprogramowania, filmów, książek (ponad 3 miliony!), zdjęć, nagrań dźwiękowych, nagrań programów telewizyjnych itp. Podczas gdy niektóre pliki są przeznaczone tylko do użytku edukacyjnego, znaczna część archiwów jest ogólnodostępna.
Szacuje się, że pod koniec października 2016 roku w archiwum znalazło azyl ponad 15 petabajtów rozmaitych zasobów multimedialnych..

32. Galeria Mitch Martinez

32-Galeria-Mitch-Martinez-darmowy-stock-video-dla-firm

Zawierająca profesjonalne nagrania video 4K galeria video (prawie 1600 szt.) zawdzięcza swoją nazwę pewnemu dobremu operatorowi z USA, który nazywa się Mitch Martinez.
Postanowił udostępnić swoje archiwum w celu rozwoju programów edukacyjnych, przemysłu filmowego oraz rozrywkowego.

Zawartość strony z filmami video Mitch Martinez domyślnie jest przeznaczona do użytku niekomercyjnego. Firmy, które interesuje wykorzystanie materiałów, powinny skontaktować się z Martinezem poprzez formularz, a on obiecuje, że się zastanowi :)

33. Bigstock

33 bank filmów video bigstock filmy wolne od honorariów autorskich

Bank filmów video Bigstock oferuje filmy wolne od honorariów autorskich i zezwala na używanie komercyjne przez firmy.

Korzystanie z serwisu jest płatne, lecz od jakiegoś czasu trwa promocja. 7-dniowy okres próbny Bigstock – ograniczona czasowo oferta wyłącznie dla nowych użytkowników – pozwala na pobranie darmowych zdjęć i filmów. Jeżeli jesteśmy zadowoleni, możemy zastanowić się, czy nie warto kupić któryś z pakietów premium.

Na uwagę zasługuje cząstkowa, za to niezła lokalizacja strony na języki obce, w tym polski, co równocześnie dobrze wpływa na indeksowanie filmów video i zdjęć w wyszukiwarkach.

34. Nasa HD Video Gallery

strony internetowe skąd można pobrać za darmo filmy z kosmosu statki kosmiczne Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA użytek komercyjny

Filmy z kosmosu, statków kosmicznych itp., które za darmo można pobrać ze strony Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Nawet jeśli macie już w ulubionych inne darmowe strony z samplami wideo, warto zwrócić uwagę na propozycje NASA.

35. FreeImagesRED (były Plixs)

freeimagesred-obrazy-i-video-tlo-na-strone

Znany wcześniej jako Plixs, Free Images RED to bardzo dobry bank filmów video oraz zdjęć na licencji Creative Commons 0. Umożliwia pobranie video na strony korporacyjne, blogi itd.

36. Vidsplay – świetny materiał na filmy produktowe/reklamowe

vidsplay animacja filmy produktowe reklamowe nagrania i ujęcia poklatkowe hyperlapse timelapse

Wszystkie filmy video z tego banku są również darmowe. Korzystanie, w tym udostępnianie filmów video z VidsPlay wymaga za to odsyłacza zwrotnego do tej strony oraz modyfikacji nagrania (nie można go wyłożyć na innej stronie w takiej samej postaci, jak na VidsPlay.com).
Nie mylić z Vidzplay. To również bank nagrań video, lecz w całości płatny.

Na Vidsplay znajdziemy dużo dobrych nagrań w wysokiej rozdzielczości: filmy poklatkowe, animacja poklatkowa hyperlapse (inne nazwy to walklapse/spacelapse/motion timelapse/moving timelapse), filmy produktowe i reklamowe.
Rozczarowuje niewygodne „googlowskie” wyszukiwanie filmów, ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

37. Motion Elements

motionelements darmowe tła efekty video animowane GIFy

MotionElements.com jest inną stroną niż inne. Znajdziemy tu oczywiście bezpłatne zdjęcia, darmowe video stockowe (ponad 3000!), a sam bank video i zdjęć jest regularnie aktualizowany, co wcale nie jest regułą na tle konkurencji.

Ciekawostką i wyróżnikiem jest również robiąca zapierająca dech w piersi kolekcja bezpłatnych nagrań audio (które przecież mogą być potrzebne w przypadku montażu nagrań promocyjnych), jak i GIF-ek.

Co tydzień do pobrania jest paczka plików GIF do użytku komercyjnego. Warto skorzystać, bo kwestia praw autorskich bywa w tym przypadku niezłą łamigłówką.

38. Ignite Motion

ignitemotion-darmowe-tla-dla-biznesu-bez-oplat-uzytek-komercyjny

Na stronie znajdziecie zapętlone tła i animacje udostępniane przez autorów w rozdzielczości HD bez rejestracji.

39. AETemplates4Free

AETemplates4Free-szablony-wideo-klipy-za-darmo

Kanał AETemplates4Free udostępnia na YouTube darmowe klipy i szablony wideo do użytku komercyjnego.
Można je np. wykorzystać jako inspirację do własnych projektów wideo.

40. Givemefreeart.com

givemefreeart-darmowe-stockowe-animacje-3d-tla-uzytek-komercyjny

Długie darmowe animowane filmy video wysokiej jakości. Animowane płatki śniegu, felgi samochodowe, rzuty pokeballem, glośniki i in. Wszystko bez konieczności rejestracji.

😍 Klienci kochają oczami: 64 darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie
Ocena: 5 (100%) na podstawie 27 ocen(y).

Rozmiar
Kontrast