31. Archive.org

archive-org-Moving-Image-Archive-stare-filmy-wolna-licencja-wykorzystanie-biznesowe

Znajdująca się na przedmieściach San Francisco instytucja non-profit Archive.org, gromadzi i udostępnia archiwum multimediów, w tym dawne wersje: stron internetowych, oprogramowania, filmów, książek (ponad 3 miliony!), zdjęć, nagrań dźwiękowych, nagrań programów telewizyjnych itp. Podczas gdy niektóre pliki są przeznaczone tylko do użytku edukacyjnego, znaczna część archiwów jest ogólnodostępna.
Szacuje się, że pod koniec października 2016 roku w archiwum znalazło azyl ponad 15 petabajtów rozmaitych zasobów multimedialnych..

32. Galeria Mitch Martinez

32-Galeria-Mitch-Martinez-darmowy-stock-video-dla-firm

Zawierająca profesjonalne nagrania video 4K galeria video (prawie 1600 szt.) zawdzięcza swoją nazwę pewnemu dobremu operatorowi z USA, który nazywa się Mitch Martinez.
Postanowił udostępnić swoje archiwum w celu rozwoju programów edukacyjnych, przemysłu filmowego oraz rozrywkowego.

Zawartość strony z filmami video Mitch Martinez domyślnie jest przeznaczona do użytku niekomercyjnego. Firmy, które interesuje wykorzystanie materiałów, powinny skontaktować się z Martinezem poprzez formularz, a on obiecuje, że się zastanowi :)

33. Bigstock

33 bank filmów video bigstock filmy wolne od honorariów autorskich

Bank filmów video Bigstock oferuje filmy wolne od honorariów autorskich i zezwala na używanie komercyjne przez firmy.

Korzystanie z serwisu jest płatne, lecz od jakiegoś czasu trwa promocja. 7-dniowy okres próbny Bigstock – ograniczona czasowo oferta wyłącznie dla nowych użytkowników – pozwala na pobranie darmowych zdjęć i filmów. Jeżeli jesteśmy zadowoleni, możemy zastanowić się, czy nie warto kupić któryś z pakietów premium.

Na uwagę zasługuje cząstkowa, za to niezła lokalizacja strony na języki obce, w tym polski, co równocześnie dobrze wpływa na indeksowanie filmów video i zdjęć w wyszukiwarkach.

34. Nasa HD Video Gallery

strony internetowe skąd można pobrać za darmo filmy z kosmosu statki kosmiczne Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej NASA użytek komercyjny

Filmy z kosmosu, statków kosmicznych itp., które za darmo można pobrać ze strony Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Nawet jeśli macie już w ulubionych inne darmowe strony z samplami wideo, warto zwrócić uwagę na propozycje NASA.

35. FreeImagesRED (były Plixs)

freeimagesred-obrazy-i-video-tlo-na-strone

Znany wcześniej jako Plixs, Free Images RED to bardzo dobry bank filmów video oraz zdjęć na licencji Creative Commons 0. Umożliwia pobranie video na strony korporacyjne, blogi itd.

36. Vidsplay – świetny materiał na filmy produktowe/reklamowe

vidsplay animacja filmy produktowe reklamowe nagrania i ujęcia poklatkowe hyperlapse timelapse

Wszystkie filmy video z tego banku są również darmowe. Korzystanie, w tym udostępnianie filmów video z VidsPlay wymaga za to odsyłacza zwrotnego do tej strony oraz modyfikacji nagrania (nie można go wyłożyć na innej stronie w takiej samej postaci, jak na VidsPlay.com).
Nie mylić z Vidzplay. To również bank nagrań video, lecz w całości płatny.

Na Vidsplay znajdziemy dużo dobrych nagrań w wysokiej rozdzielczości: filmy poklatkowe, animacja poklatkowa hyperlapse (inne nazwy to walklapse/spacelapse/motion timelapse/moving timelapse), filmy produktowe i reklamowe.
Rozczarowuje niewygodne „googlowskie” wyszukiwanie filmów, ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

37. Motion Elements

motionelements darmowe tła efekty video animowane GIFy

MotionElements.com jest inną stroną niż inne. Znajdziemy tu oczywiście bezpłatne zdjęcia, darmowe video stockowe (ponad 3000!), a sam bank video i zdjęć jest regularnie aktualizowany, co wcale nie jest regułą na tle konkurencji.

Ciekawostką i wyróżnikiem jest również robiąca zapierająca dech w piersi kolekcja bezpłatnych nagrań audio (które przecież mogą być potrzebne w przypadku montażu nagrań promocyjnych), jak i GIF-ek.

Co tydzień do pobrania jest paczka plików GIF do użytku komercyjnego. Warto skorzystać, bo kwestia praw autorskich bywa w tym przypadku niezłą łamigłówką.

38. Ignite Motion

ignitemotion-darmowe-tla-dla-biznesu-bez-oplat-uzytek-komercyjny

Na stronie znajdziecie zapętlone tła i animacje udostępniane przez autorów w rozdzielczości HD bez rejestracji.

39. AETemplates4Free

AETemplates4Free-szablony-wideo-klipy-za-darmo

Kanał AETemplates4Free udostępnia na YouTube darmowe klipy i szablony wideo do użytku komercyjnego.
Można je np. wykorzystać jako inspirację do własnych projektów wideo.

40. Givemefreeart.com

givemefreeart-darmowe-stockowe-animacje-3d-tla-uzytek-komercyjny

Długie darmowe animowane filmy video wysokiej jakości. Animowane płatki śniegu, felgi samochodowe, rzuty pokeballem, glośniki i in. Wszystko bez konieczności rejestracji.

😍 Klienci kochają oczami: 64 darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie
Ocena: 5 (100%) na podstawie 27 ocen(y).

 • Asia L.

  Dziękuję za ten trud. Bardzo mi przypadła do gustu Pixta :)

 • Fotografmagdalena

  Zastanawiam się, co polecić @ Jaworowi.Cz ęsto sama wyjeżdżam w teren, więc jako taki bank filmów mam, tyle że przekazuję prawa autorskie klientowi. To sz erszy temat, jeśli podasz maila, spróbuję Ci pomóc.

  A polskie banki nagrań wideo nie istnieją, przynajmniej ja na takie jeszcze nie trafiłam.

 • Jawor

  Mnie osobiście często potrzebne są filmy opisujące naszą polską rzeczywistość. Jeśli auto, to pędzące zgodnie z ruchem prawostronnym i na polskich tablicach rejestracyjnych, jeśli uśmiechnięte dziecko, to wyglądające jak przeciętnty Polak itp. Jestem w stanie przeboleć jakiś wydatek, tylko nie wiem, gdzie szukać takiej strony w profesjonalnymi nagraniami. Czy istnieje polski płatny bank z dobrymi filmami do zastosowań komeryjnych?

  • Myśliwiec

   Obawiam się, że jeżeli chodzi o darmowe intra i podkłady wideo, nie znajdziesz żadnych polskich freebiesów”.
   Szukałem i bez skutku. Parę osób udostępnia, ale odpłatnie (sprawdź banki filmów Pond5 i Fotolia). Ewentualnie zajrzyj do archiwum Shutterstock – też coś można wygrzebać.

 • Gangnam Style Guy

  Dodam, że dodając filmy na swoją stronę internetową czy bloga wpływamy na lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania.
  A promocja kanału na Youtube też o niebo prostsza.

  Metodą prób i błędów wiem, jak ważny jest czas trwania filmu video, zaangażowanie użytkowników (lajki, liczba wyświetleń), zawarte w opisie słowa kluczowe, liczba subskrybentów.

  Stara infografika pokazuje wpływ filmów video na SEO: https://www.bluefusiondigital.com/wp-content/uploads/2015/05/Video-SEO_Video-Marketing_San-Diego.jpg

  Ahoj!

 • Przezorny

  Chyba bank filmów wideo? To w końcu nie archiwum zdjęć Pixabay czy Pexels…

 • W tym zestawieniu znalazły się obydwa banki filmów. Wpis nie kończy się na pkt. 15 :)

 • Pierwszych 15 wyników to dopiero jedna strona z kilku :) Obydwa banki filmów są w tym zestawieniu.

 • Przemek Korlacki

  Nie bawię się w edycję ani montaż wideo, to zupełnie nie dla mnie.
  Mój „użytek komercyjny” ogranicza się właściwie do aktualizowania firmowego bloga, ale przyznaję że ciężko coś znaleźć. Wcześniej posiłkowałem się samymi gifami albo Flickrem.

 • Przemek Korlacki

  Sporo tego. Dodaję te banki filmów na weekend, ale obiecuję, że wrócę :)

 • capresemary

  Hello guys, please add Pexels and Mazwai.
  They provide fantastically free stock video footage HD & 4K clips plus royalty-free videos. Excellent quality and genius images shared completely free of charge.

 • Guest 151117

  dzięki

 • Kordian

  Cześć!

  Tam, gdzie umożliwione zostało darmowe pobieranie zawartości (choćby jeden film video dostępny bez limitu na licencji CC0) już zaczyna się spamowanie linkami. Wasza lista akurat dość przyjazna. Radzę tylko uważać podczas rejestracji i podawać bankom zdjęć tymczasowe adresy mailowe.

 • Agnieszka Sroka

  Nasza agencja marketingowa często gęsto wykorzystuje darmowe stockowe wideo, a Live of Vids mam w zakładkach. Zauważę, że bardzo wygodna nawigacja – w zakładkach górnego menu są linki do darmowych zdjęć i cytatów.
  Wrzucam to do Hootsuite i przynajmniej nie martwię się o oprawę graficzną. 15 minut researchu i jest harmonogram postów w social media tydzień do przodu.

Rozmiar
Kontrast