41. Flickr Videos

flickr-bank-filmow-wideo-dobrej-jakosci-HD-uzytek-komercyjny-modyfikacje-edycja

Popularny Flickr, znany głównie jako serwis ze zdjęciami, ma również imponujący bank zdjęć video. Wśród prawie 400.000 nagrań o różnorakiej tematyce znajdziemy bardzo wiele udostępnianych nieodpłatnie do użytku komercyjnego (opcja: użytek komercyjny z możliwością dalszej modyfikacji). Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w module wyszukiwania, tak jak pokazujemy na powyższym zdjęciu.

42. Wikimedia Commons

wikimedia-commons-darmowe-archiwum-klipy-filmy-video-otwarta-licencja

Nie każdy wie, że Wikipedia ma własny dział z filmami video. Baza filmów schowana jest w Wikimedia Commons i zawiera liczne, często unikalne nagrania audio i video.

Warunki licencji są bardzo przejrzyście opisane przy każdym pliku multimedialnym. Często wymagane jest podanie autora.

43. Orange HD

43-orangehd-darmowe-banki-filmow-video

Orange HD najłatwiej jest opisać jako stockowy materiał wideo, wolny od honorariów autorskich. Regularne dodawane są nowe bezpłatne klipy HD i 4K. Użytek komercyjny wymaga kontaktu z autorem serwisu.

Jeśli wolicie subskrypcję na YouTube, Orange HD ma tam swój własny kanał.

44. Vimeo HD Footage (+grupy na Vimeo)

44-vimeo-hd-footage-darmowe-banki-filmow-video

Vimeo jest znany jako bogaty krewny serwisu YouTube. Jest to strona, której znajdziemy naprawdę dużo materiałów wideo.
Najnowsze klipy video do pobrania z banku Vimeo HD to nie wszystko. Do swojej dyspozycji mamy również grupy na Vimeo, skąd można pobrać dobre footage „footaże” HD. Jedna z najbardziej znanych moderowana jest przez niezależnego twórcę filmów Phila Frieda.
Ten pan ma na swoim koncie już prawie 500 filmów, a skrupulatnie monitorowane przez niego bazy filmów video zawierają tysiące świetnych plików.

45. The News Market

The-News-Market-premium-filmy-video-udostepniane-nieodplatnie

The News Market udostępnia klipy video o różnej tematyce, które można wykorzystać jako tło w informacjach prasowych, blogach itd.

Po rejestracji w The News Market czekamy na aktywację konta i jeśli tylko jesteśmy jedną z grup odbiorców, dla których przeznaczona jest zawartość wideo (producenci, dziennikarze, blogerzy, freelancerzy), możemy wykorzystywać ją w swojej pracy.

46. All The Free Stock

46-allthefreestock

Darmowe zdjęcia stockowe, ikonki oraz filmy video.

47. Pexels Videos

pexels-videos-royal-free-commercial-use-cc0

Pexels to jeden z naszych faworytów. Bije na głowę inne portale z darmowymi filmami do komercyjnego użytku.
Stworzony początkowo jako platforma wymiany zdjęć, odnosi sukcesy również jak duży bank filmów video, również do użytku komercyjnego. Znajdziemy tu setki filmów z ludźmi, przyrodą, filmami poklatkowymi, nagraniami z filmów itp. Wśród kategorii znajdziemy tu jedzenie i napoje, maszyny i samochody, miasta i natura – wszystko na licencji CCO.

Jedną ze stale powiększających się kategorii są mockupy video.

48. Video Copilot Stock Pack

Video-Copilot-Stock-Pack-bezpłatna-paczka-wartswy-tekstury-3D-video

Nie jest to strona z bezpłatnymi video do użytku komercyjnego, lecz pobierzemy stąd bezpłatną paczkę (ok. 100 Mb), która zawiera wartswy video, tekstury 3D i in. Na pewno przyda się w warsztacie.

49. VideoBlocks od Storyblocks

Videoblocks Storyblocks darmowe i legalne video na twoją stronę www

VideoBlocks jest jedną z odnóg serwisu Storyblocks. Zawiera 115.000 filmów video najwyższej jakości. Wśród kategorii są krajobrazy, zwierzęta, wydarzenia sportowe, miejskie wideoki, zapętlenia, animacje, efekty video i inne dobre rzeczy. Autorzy oferują darmowe pobieranie zawartości.

Poza wspomnianymi powyżej video do bezpłatnego pobierania VideoBlocks umożliwia szeroki wybór filmów video udostępnianych przez twórców z różnych krajów. Decydując się na próbną rejestrację w serwisie, w przypadku zakupu czegokolwiek otrzymamy 40-procentową zniżkę.

Videoblocks to doskonała i nieco tańsza alternatywa dla innych dużych banków video. Większość filmów udostępniana jest w rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli), czyli jest to optymalna opcja dla tych czytelników naszego bloga, których interesuje tworzenie filmów video.

50. Distill/Wedistill

10-wedistill-darmowe-banki-filmow-video distill

Na stronie Distill zebrane są materiały video najwyższej jakości. Tworząc konto w tym serwisie, użytkownicy przesyłają własne filmiki, dzięki czemu wideoteka stale rośnie. Subskrybenci co dziesięć dni otrzymują drogą elektroniczną świeżą paczki z 10 filmami HD. Popularne kategorie filmów na Distill to ludzie i zwierzęta, architektura i przyroda, maszyny.

51. OpenFootage.net

openfootage Darmowe strony z samplami wideo dla montażysty

Raj dla miłośników filmów poklatkowych. Prawie* wszystko dostępne jest za darmo.
Warte uwagi są pliki w formacie .jpeg z teksturami, które można wykorzystać w postprodukcji lub tworząc grafiki w Adobe Photoshop.

* za darmo pobierzemy pliki do 100 Mb. W przypadku video w wysokiej rozdzielczości musimy zapłacić.

52. Free Footage

Free HD Footage Beach Front B-Roll Coverr darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie

Darmowe klipy wideo bardzo dobrej jakości, udostępniane przez amerykańskich filmowców.

Jeżeli brakuje Ci czegoś, zwróć się do nich na Twitterze. Nie krępuj się — piszą do nich projektanci, blogerzy, specjaliści od marketingu. Ludzie, dla których ważne jest, by strona internetowa się wyróżniała i posiadała dodatkową dynamiczność.

53. ChurchMediaDesign.tv

ChurchMediaDesign.tv Church Media Drop free quality stock corporate videos

Darmowe filmy w dobrej jakości do wykorzystania komercyjnego i prywatnego.

Bardzo wysoka jakość filmów, tony tekstur i tematów, zaawansowana wyszukiwarka. Niech nas nie zmyli domena internetowa – znajdziemy tu nie tylko filmy video o tematyce religijnej.

54. Reddit: /r/footage oraz /r/stockfootage/

54-serwis-spolecznosciowy-Reddit-darmowe-filmy-video-stockowy-footage

Społecznościowy serwis internetowy Reddit, na którym użytkownicy udostępniają znalezione warte ich zdaniem uwagi informacje z Internetu, istnieją dwie grupy, na których niemal codziennie publikowane są odnośniki do mało znanych niszowych stron z darmowymi filmami video.

Znajdziemy tu również własne nagrania wideo „redditowiczów”, a więc unikalną samodzielną produkcję, której na próżno szukać gdzie indziej.

55. Free Animal Video

Free-Animal-Video-kanal-YouTube-darmowe-filmy-zwierzeta-dzika-przyroda

Jeżeli chodzi o kanały wideo na YouTube, ten jest najbardziej wciągający i to z kilku powodów.

Jeśli to, co robisz, wymaga filmów ze zwierzętami, nie ma sensu szukać dalej. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody, często – wspaniałe miejsca, przez tysiące lat nietknięte działalnością człowieka.

A jeśli ten bank filmów video ze zwierzętami to trochę nie Twoja broszka z punktu widzenia zawodowego, po prostu zatrzymaj się na chwilę, a będzie to najpiękniejsza lekcja przyrody, jaką możesz sobie zafundować.

😍 Klienci kochają oczami: 64 darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie
Ocena: 5 (100%) na podstawie 27 ocen(y).

 • Asia L.

  Dziękuję za ten trud. Bardzo mi przypadła do gustu Pixta :)

 • Fotografmagdalena

  Zastanawiam się, co polecić @ Jaworowi.Cz ęsto sama wyjeżdżam w teren, więc jako taki bank filmów mam, tyle że przekazuję prawa autorskie klientowi. To sz erszy temat, jeśli podasz maila, spróbuję Ci pomóc.

  A polskie banki nagrań wideo nie istnieją, przynajmniej ja na takie jeszcze nie trafiłam.

 • Jawor

  Mnie osobiście często potrzebne są filmy opisujące naszą polską rzeczywistość. Jeśli auto, to pędzące zgodnie z ruchem prawostronnym i na polskich tablicach rejestracyjnych, jeśli uśmiechnięte dziecko, to wyglądające jak przeciętnty Polak itp. Jestem w stanie przeboleć jakiś wydatek, tylko nie wiem, gdzie szukać takiej strony w profesjonalnymi nagraniami. Czy istnieje polski płatny bank z dobrymi filmami do zastosowań komeryjnych?

  • Myśliwiec

   Obawiam się, że jeżeli chodzi o darmowe intra i podkłady wideo, nie znajdziesz żadnych polskich freebiesów”.
   Szukałem i bez skutku. Parę osób udostępnia, ale odpłatnie (sprawdź banki filmów Pond5 i Fotolia). Ewentualnie zajrzyj do archiwum Shutterstock – też coś można wygrzebać.

 • Gangnam Style Guy

  Dodam, że dodając filmy na swoją stronę internetową czy bloga wpływamy na lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania.
  A promocja kanału na Youtube też o niebo prostsza.

  Metodą prób i błędów wiem, jak ważny jest czas trwania filmu video, zaangażowanie użytkowników (lajki, liczba wyświetleń), zawarte w opisie słowa kluczowe, liczba subskrybentów.

  Stara infografika pokazuje wpływ filmów video na SEO: https://www.bluefusiondigital.com/wp-content/uploads/2015/05/Video-SEO_Video-Marketing_San-Diego.jpg

  Ahoj!

 • Przezorny

  Chyba bank filmów wideo? To w końcu nie archiwum zdjęć Pixabay czy Pexels…

 • W tym zestawieniu znalazły się obydwa banki filmów. Wpis nie kończy się na pkt. 15 :)

 • Pierwszych 15 wyników to dopiero jedna strona z kilku :) Obydwa banki filmów są w tym zestawieniu.

 • Przemek Korlacki

  Nie bawię się w edycję ani montaż wideo, to zupełnie nie dla mnie.
  Mój „użytek komercyjny” ogranicza się właściwie do aktualizowania firmowego bloga, ale przyznaję że ciężko coś znaleźć. Wcześniej posiłkowałem się samymi gifami albo Flickrem.

 • Przemek Korlacki

  Sporo tego. Dodaję te banki filmów na weekend, ale obiecuję, że wrócę :)

 • capresemary

  Hello guys, please add Pexels and Mazwai.
  They provide fantastically free stock video footage HD & 4K clips plus royalty-free videos. Excellent quality and genius images shared completely free of charge.

 • Guest 151117

  dzięki

 • Kordian

  Cześć!

  Tam, gdzie umożliwione zostało darmowe pobieranie zawartości (choćby jeden film video dostępny bez limitu na licencji CC0) już zaczyna się spamowanie linkami. Wasza lista akurat dość przyjazna. Radzę tylko uważać podczas rejestracji i podawać bankom zdjęć tymczasowe adresy mailowe.

 • Agnieszka Sroka

  Nasza agencja marketingowa często gęsto wykorzystuje darmowe stockowe wideo, a Live of Vids mam w zakładkach. Zauważę, że bardzo wygodna nawigacja – w zakładkach górnego menu są linki do darmowych zdjęć i cytatów.
  Wrzucam to do Hootsuite i przynajmniej nie martwię się o oprawę graficzną. 15 minut researchu i jest harmonogram postów w social media tydzień do przodu.

Rozmiar
Kontrast