41. Flickr Videos

flickr-bank-filmow-wideo-dobrej-jakosci-HD-uzytek-komercyjny-modyfikacje-edycja

Popularny Flickr, znany głównie jako serwis ze zdjęciami, ma również imponujący bank zdjęć video. Wśród prawie 400.000 nagrań o różnorakiej tematyce znajdziemy bardzo wiele udostępnianych nieodpłatnie do użytku komercyjnego (opcja: użytek komercyjny z możliwością dalszej modyfikacji). Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w module wyszukiwania, tak jak pokazujemy na powyższym zdjęciu.

42. Wikimedia Commons

wikimedia-commons-darmowe-archiwum-klipy-filmy-video-otwarta-licencja

Nie każdy wie, że Wikipedia ma własny dział z filmami video. Baza filmów schowana jest w Wikimedia Commons i zawiera liczne, często unikalne nagrania audio i video.

Warunki licencji są bardzo przejrzyście opisane przy każdym pliku multimedialnym. Często wymagane jest podanie autora.

43. Orange HD

43-orangehd-darmowe-banki-filmow-video

Orange HD najłatwiej jest opisać jako stockowy materiał wideo, wolny od honorariów autorskich. Regularne dodawane są nowe bezpłatne klipy HD i 4K. Użytek komercyjny wymaga kontaktu z autorem serwisu.

Jeśli wolicie subskrypcję na YouTube, Orange HD ma tam swój własny kanał.

44. Vimeo HD Footage (+grupy na Vimeo)

44-vimeo-hd-footage-darmowe-banki-filmow-video

Vimeo jest znany jako bogaty krewny serwisu YouTube. Jest to strona, której znajdziemy naprawdę dużo materiałów wideo.
Najnowsze klipy video do pobrania z banku Vimeo HD to nie wszystko. Do swojej dyspozycji mamy również grupy na Vimeo, skąd można pobrać dobre footage „footaże” HD. Jedna z najbardziej znanych moderowana jest przez niezależnego twórcę filmów Phila Frieda.
Ten pan ma na swoim koncie już prawie 500 filmów, a skrupulatnie monitorowane przez niego bazy filmów video zawierają tysiące świetnych plików.

45. The News Market

The-News-Market-premium-filmy-video-udostepniane-nieodplatnie

The News Market udostępnia klipy video o różnej tematyce, które można wykorzystać jako tło w informacjach prasowych, blogach itd.

Po rejestracji w The News Market czekamy na aktywację konta i jeśli tylko jesteśmy jedną z grup odbiorców, dla których przeznaczona jest zawartość wideo (producenci, dziennikarze, blogerzy, freelancerzy), możemy wykorzystywać ją w swojej pracy.

46. All The Free Stock

46-allthefreestock

Darmowe zdjęcia stockowe, ikonki oraz filmy video.

47. Pexels Videos

pexels-videos-royal-free-commercial-use-cc0

Pexels to jeden z naszych faworytów. Bije na głowę inne portale z darmowymi filmami do komercyjnego użytku.
Stworzony początkowo jako platforma wymiany zdjęć, odnosi sukcesy również jak duży bank filmów video, również do użytku komercyjnego. Znajdziemy tu setki filmów z ludźmi, przyrodą, filmami poklatkowymi, nagraniami z filmów itp. Wśród kategorii znajdziemy tu jedzenie i napoje, maszyny i samochody, miasta i natura – wszystko na licencji CCO.

Jedną ze stale powiększających się kategorii są mockupy video.

48. Video Copilot Stock Pack

Video-Copilot-Stock-Pack-bezpłatna-paczka-wartswy-tekstury-3D-video

Nie jest to strona z bezpłatnymi video do użytku komercyjnego, lecz pobierzemy stąd bezpłatną paczkę (ok. 100 Mb), która zawiera wartswy video, tekstury 3D i in. Na pewno przyda się w warsztacie.

49. VideoBlocks od Storyblocks

Videoblocks Storyblocks darmowe i legalne video na twoją stronę www

VideoBlocks jest jedną z odnóg serwisu Storyblocks. Zawiera 115.000 filmów video najwyższej jakości. Wśród kategorii są krajobrazy, zwierzęta, wydarzenia sportowe, miejskie wideoki, zapętlenia, animacje, efekty video i inne dobre rzeczy. Autorzy oferują darmowe pobieranie zawartości.

Poza wspomnianymi powyżej video do bezpłatnego pobierania VideoBlocks umożliwia szeroki wybór filmów video udostępnianych przez twórców z różnych krajów. Decydując się na próbną rejestrację w serwisie, w przypadku zakupu czegokolwiek otrzymamy 40-procentową zniżkę.

Videoblocks to doskonała i nieco tańsza alternatywa dla innych dużych banków video. Większość filmów udostępniana jest w rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli), czyli jest to optymalna opcja dla tych czytelników naszego bloga, których interesuje tworzenie filmów video.

50. Distill/Wedistill

10-wedistill-darmowe-banki-filmow-video distill

Na stronie Distill zebrane są materiały video najwyższej jakości. Tworząc konto w tym serwisie, użytkownicy przesyłają własne filmiki, dzięki czemu wideoteka stale rośnie. Subskrybenci co dziesięć dni otrzymują drogą elektroniczną świeżą paczki z 10 filmami HD. Popularne kategorie filmów na Distill to ludzie i zwierzęta, architektura i przyroda, maszyny.

51. OpenFootage.net

openfootage Darmowe strony z samplami wideo dla montażysty

Raj dla miłośników filmów poklatkowych. Prawie* wszystko dostępne jest za darmo.
Warte uwagi są pliki w formacie .jpeg z teksturami, które można wykorzystać w postprodukcji lub tworząc grafiki w Adobe Photoshop.

* za darmo pobierzemy pliki do 100 Mb. W przypadku video w wysokiej rozdzielczości musimy zapłacić.

52. Free Footage

Free HD Footage Beach Front B-Roll Coverr darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie

Darmowe klipy wideo bardzo dobrej jakości, udostępniane przez amerykańskich filmowców.

Jeżeli brakuje Ci czegoś, zwróć się do nich na Twitterze. Nie krępuj się — piszą do nich projektanci, blogerzy, specjaliści od marketingu. Ludzie, dla których ważne jest, by strona internetowa się wyróżniała i posiadała dodatkową dynamiczność.

53. ChurchMediaDesign.tv

ChurchMediaDesign.tv Church Media Drop free quality stock corporate videos

Darmowe filmy w dobrej jakości do wykorzystania komercyjnego i prywatnego.

Bardzo wysoka jakość filmów, tony tekstur i tematów, zaawansowana wyszukiwarka. Niech nas nie zmyli domena internetowa – znajdziemy tu nie tylko filmy video o tematyce religijnej.

54. Reddit: /r/footage oraz /r/stockfootage/

54-serwis-spolecznosciowy-Reddit-darmowe-filmy-video-stockowy-footage

Społecznościowy serwis internetowy Reddit, na którym użytkownicy udostępniają znalezione warte ich zdaniem uwagi informacje z Internetu, istnieją dwie grupy, na których niemal codziennie publikowane są odnośniki do mało znanych niszowych stron z darmowymi filmami video.

Znajdziemy tu również własne nagrania wideo „redditowiczów”, a więc unikalną samodzielną produkcję, której na próżno szukać gdzie indziej.

55. Free Animal Video

Free-Animal-Video-kanal-YouTube-darmowe-filmy-zwierzeta-dzika-przyroda

Jeżeli chodzi o kanały wideo na YouTube, ten jest najbardziej wciągający i to z kilku powodów.

Jeśli to, co robisz, wymaga filmów ze zwierzętami, nie ma sensu szukać dalej. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody, często – wspaniałe miejsca, przez tysiące lat nietknięte działalnością człowieka.

A jeśli ten bank filmów video ze zwierzętami to trochę nie Twoja broszka z punktu widzenia zawodowego, po prostu zatrzymaj się na chwilę, a będzie to najpiękniejsza lekcja przyrody, jaką możesz sobie zafundować.

😍 Klienci kochają oczami: 64 darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie
Ocena: 5 (100%) na podstawie 27 ocen(y).

Rozmiar
Kontrast