111. StockPhotos.io

stockphotos.io profesjonalne ładne darmowe stockowe zdjęcia do zastosowań komercyjnych free stock images for commercial use

Licencja: własna licencja

StockPhotos.io udostępnia ok. 27000 zdjęć do użycia komercyjnego i prywatnego. Warunkiem korzystania jest zamieszczenie linku do autora.

112. Holy Land Photos

holylandphotos profesjonalne ładne banki stockowe zdjęcia zastosowania komercyjne free image stock banks

Licencja: nieco wymyślna. W razie użycia na stronie internetowej (maks. 4 zdjęcia), skończy się na podaniu odsnośnika do HolyLandPhotos.org. Użycie fotografii w prasie itd. wiąże się z koniecznością przelania autorowi „co łaska” :) Czyżby prowadzący stronę Dr. Rasmussen jest księdzem?

Co wartościowego tutaj znajdziesz? Ziemia obiecana w różnych ujęciach. Zdjęcia pokazują zarówno miejsca święte dla chrześcijan, jak i codzienne życie współczesnych mieszkańców, florę i faunę w Palestynie.

113. 500px

500px profesjonalne ładne darmowe stockowe zdjęcia zastosowanie komercyjne free stock images for landings

Licencja: podział na kategorie według rodzaju licencji Creative Commons

Zawartość: zdjęcia do użytku przez korporacje i firmy, w podziale na typy licencji Creative Commons. Sprawdźcie te seksowne zdjęcia na 500px, a utkniecie tam na długie godziny!
Dodatkowo niektóre arcydzieła w zawrotnych cenach (może jednak uznasz, że stać Cię na taką jakość).

Spoiler: jest trochę treści dla dorosłych.

114. Foter

foter profesjonalne ładne bank stockowy zdjęcia zastosowania komercyjne free stock images for landings

Licencja: Przy każdym pliku znajduje się indywidualna licencja z informacją, czy darmowe zdjęcie stockowe nadaje się również do użytku komercyjnego, czy nie. Spora część jest udostępniana na licencji CC-BY.

Foter to wyszukiwarka zdjęć z Flickr. Obecnie to ponad 190 milionów zdjęć dostępnych bez rejestracji.

115. Barn Images

bieganie jogging barn Images profesjonalne ładne darmowe stockowe zdjęcia zastosowania komercyjne free stock images for landings

Licencja: CC0 (domena publiczna)

Zawartość strony: marketing wizualny, a zdjęcia, mockupy i wskazówki na blogu traktowane są jedynie jako narzędzia. Barn Images oferuje kolekcji darmowych zdjęć z m.in. takich kategorii jak: potrawy, styl życia, ludzie, architektura.

Zapisując się na newsletter otrzymamy pakiet powitalny – 50 darmowych zdjęcie w wysokiej rozdzielczości.

116. Titania foto

titania foto zdjęcia stockowe za darmo zastosowanie komercyjne free image stock websites

Licencja: darmowa, bez doprecyzowania

Die kostenlose Bilddatenbank, czyli darmowy bank ze zdjęciami. Kolekcja zawiera zdjęcia przyrody i zwierząt w bardzo wysokiej rozdzielczości (z reguły są to obrazy JPG o wymiarach 5184 × 3456 px). Pewnym minusem jest wyszukiwarka i tagi wyłącznie w języku niemieckim, ale przy stosunkowo niewielkiej liczbie zdjęć nie stanowi to bariery nie do przeskoczenia.

117. Freerange

 

freerangestock profesjonalne ładne banki stockowe zdjęcia zastosowania komercyjne free image stock bank

Licencja: niemal nieograniczone prawo do korzystania, poza redystrybucją. Szczegóły. Wymagane jest założenie konta (rejestracja jest darmowa).

Dlaczego trafili do zestawienia najlepszych stocków? Wszystkie zdjęcia na Freerange pochodzą od własnych fotografów, jak również stale rosnącej społeczności kontrybutorów. Te pierwsze są bardzo dobrej jakości – są robione aparatami Canon DSLR lub mają wysoką rozdzielczość – 4000 dpi, Nikon 35 mm.

Wyszukiwarka, podział zdjęć na kategorii. Z ciekawostek – szybka edycja zdjęcia online w PIXLR, do którego wysyłamy plik dosłownie jednym kliknięciem

118. LibreShot

libreshot strony ze stockowymi zdjęciami zastosowania komercyjne free image stock websites

Licencja: Pełny tekst licencji.

Zawartość: generalnie nieco słabsza jakość zdjęć w porównaniu z innymi stockami. Ale trafiają się bardzo ładne okazy. Za tym wszystkim stoi fotograf i konsultant SEO Martin Vorel.

119. Shot Stash

shotstash strony ze zdjęciami stockowymi zastosowanie komercyjne free image stock websites

Licencja: własna licencja, a dodatkowo wygodna tabelka, gdzie jest wytłumaczone, co można robić ze zdjęciem z Shot Stash, a czego nie.

Opis: w porównaniu do innych stron zawartość jest skromna, ale z uwagi na jakość zdjęć ten darmowy fotostock nie do pogardzenia.

120. Negative Space

negativespace strony ze zdjęciami stockowymi zastosowania komercyjne free image stock websites

Licencja: CC0

Zawartość: wyszukiwarka zdjęć, podział na kategorie

Podsumowanie
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Nazwa artykułu
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Opis
Wciągające treści wizualne to przede wszystkim unikalna grafika wektorowa lub atrakcyjne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. VEROLING przygotował najlepsze banki stockowe, skąd można pobrać ładne darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego.
Autor
Nazwa wydawcy
VEROLING
Logo wydawcy
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Ocena: 5 (100%) na podstawie 31 ocen(y).
 • nata

  No dobra a jak robię rękodzieło typu zaproszenia itd. to gdzie mam podać autora? Freepik ma swietne wektory ale własnie trzeba niestety podać autora tylko jak na zaproszeniu to zrobić?

 • Michał Kowalski

  Popieram moją poprzedniczkę w sprawie zdjęć na licencjach innych niż Public Domain, często są takie sytuacje w których w ogóle ciężko jest wskazać link do strony autora.

  Baza pixabay to obszerna ilość, ja tez mam swój mały bank zdjęć na tej licencji CC0 są tam same produktów na białym tle mogą przydać się także, a aukcje internetowe bo to fotografie realnych produktów.

  Czy mogę wstawić adres w komentarzu ?

  • Dzień dobry! Jeśli nie powiela jakiejś innej bazy darmowych zdjęć, czemu nie? ;)

   • Michał Kowalski
    • Dysqutant

     Fajna sprawa. Dziękuję za udostępnienie na CC0.
     Rozumiem, że można użyć nawet na stronie firmowej?

     • Michał Kowalski

      Oczywiście, Tak.
      Licencja public domain jest chyba najmniej restrykcyjna pod względem wykorzystania materiałów, dlatego taką wybrałem.

 • Fotografmagdalena Be&Getfound

  Choć sama robię zdjęcia, nasza agencja marketingowa korzysta z takich stron. Szczególnie cenne są zdjęcia bez konieczności podawania autora, bo linki zwrotne szpecą stronę. Sorry :) Bardzo mi przypadły do gustu te mniejsze niezależne strony skąd można pobrać zdjęcia do strony-portfolio, landing page’a klienta.

  Dlaczego? Nie będę odkrywacza, gdy powiem, że Pixabaya i Unsplasha nie zna tylko leniwy. I potem te same buźki na tych samych szablonach WordPressa wszędzie. Dobieracie darmowe fotki do użytku komercyjnego? Postawcie przede wszystkim na ORYGINALNOŚĆ. Pozdrawiam!

 • Ola Kasińska

  Widzę na liście niektóre strony, skąd już wcześniej pobierałam zdjęcia do użytku komercyjnego w projektach firmowych. 95% stron jak dotąd nie znałam.
  Dodaje do ulubionych, będę tu często zaglądać :)

 • Janczar

  Tia… Skąd brać darmowe ciekawe zdjęcia do użytku komercyjnego :D

  Gdzieście byli miesiąc temu, kiedy potrzebne mi były darmowe foto do projektu komercyjnego?!?

  Wyszukiwarka darmowych zdjęć daje radę. Wybór mniejszy niż na Shutterstock, przybodrobinie cierpliwości.

  Nie chciało mi się pisać, ale darmowe banki zdjęć to bardzo trafny i dobry temat. W ramach podziękowania równie darmowe zdjęcie do dowolnego użytku :)

 • Adriana

  Bardzo dziękuję za udostepnienie. Wczesniej pobieralam fotografie do uzytku komercyjnego wylacznie z Flickra.

 • Nemo

  Dziękuję! Przyda się.

 • Sierpiec

  Dobra kompilacja.

 • Karol Młot

  Wpis kozak. Dziękówa, napewno przyda się

 • Henryk Stokłosa

  A z agregatorów zdjęć znam jeszcze allthefreestock.com. Też można sobie poszperać.

 • Henryk Stokłosa

  stocksy.com :) Polecam! Jeden z najlepszych serwisów skąd pobieramy zdjęcia na potrzeby firmy. Tam jest cała masa wszystkiego – radzę zajrzeć.

  • Fotografmagdalena Getfound

   Henryku, fajna ta strona. Też dodaję do ulubionych!

 • Konik polny

  Najlepsza kolekcja darmowych zdjęć. Wymiata!!!

 • OneLittleSmile Detected

  Dobrze wiedzieć jak wykorzystać dobrodziejstwa internetu ;) Zgodnie z maksymą GetFound – nie wiesz gdzie szukać ładnych zdjęć i dobrych pomysłów na posty, to nie masz pomysłu na marketing :) Pozdrawiam przedmówców i dziękuję za bardzo darmowe zdjęcia stockowe.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachows

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachowska

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Володимир

  Варшава, чи є тут хтось, хто з України?

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

 • Kowal artysta

  Jeśli dobrze liczę, łącznie eychodz ze udostępniają 4 350 734 darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego. Po co w takim razie platni gracze?

  Czy utworzenie konta w Shutterstock, Getty Images, 123RF ma sens? W mojej opinii – NIE.
  To nieopłacalne.

 • Wioleta Kądziołka

  Jutro z rana czeka majstrowanie w Photoshopie.
  Dzięki za darmowe zdjęcia i ogólnie natchnienie! Niektóre strony widziałam na innych blogach, inne dopiero muszę sprawdzić.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

Rozmiar
Kontrast