161. Creative Vix

creativeconvex darmowe zdjęcia ludzie miasta pejzaże kwiaty zwierzęta licencja cc zastosowanie komercyjne free stock photos commercial uses

Licencja: CC0

Zawartość: szeroki wybór zdjęć do użytku prywatnego i komercyjnego. Ludzie, miasta, pejzaże, kwiaty, zwierzęta — coś z tego na pewno podniesie walory estetyczne wpisu na stronie lub blogu.

162. StockVault

 darmowe zdjęcia StockVault na użytek komercyjny stockvault free images

Licencja: CC0.

Opis: jeśli masz wydajny komputer (strona potrafi zużyć wszystkie zasoby komputera), śmiało sprawdź ten stock ze zdjęciami. Darmowe zdjęcie na Instagrama nigdy nie jest dziełem przypadku, lecz wymaga zmysłu artystycznego i znajomości dobrych źródeł. Fotografowie mody, krajobrazu, przyrody znajdą tutaj inspirację. Reporterzy sportowi, wojenni i kryminalni zobaczą, jakie zdjęcia cieszą się obecnie największą popularnością. Działy marketingu i PR, blogerzy i blogerki… znajdą kolejne darmowe zdjęcia do celów komercyjnych :)

110.000 zdjęć, w tym darmowe wektory – nie możesz pominąć StockVault!

Jesteś początkujący i nie wiesz, jak zarabiać na fotografii? Autorzy zdjęć mogą liczyć na datki i zarabiać na reklamach Google AdSense.

163. Fotolia

Licencja: komercyjna, niewielka liczba zdjęć udostępnianych bezpłatnie.

Opis: na stronie Fotolia znajdziemy miliony zdjęć. Jak mówi nieco beztrosko zlokalizowana reklama Google AdWords, „Pobierz Oryginalne Fotki i Wyróżnij Swój projekt na Tle Konkurencji! Bez Dziennych Limitów · Zdjęcia XXL · Bank Zdjęć Nr 1 · Miliony Obrazów. Typy: Zdjęcia biznesowe, Zdjęcia ludzi, Zdjęcia krajobrazów, Zasoby graficzne”… Jedno trzeba przyznać — Fotolia jest wiecznie młoda. Udostępniane na jej stronie zdjęcia to prawdziwe dzieła, które dotykają najczulszych strun wyobraźni i duszy każdego człowieka (nawet niezwiązanego z fotografią).

Gdzieś zniknał popularny dział „Fotolia Free Images of the Week”, więc pozostaje przeglądanie archiwum darmowych zdjęć na blogu. Ale nie ma co rozpaczać.
Podobnie jak w przypadku 123RF, 3 darmowe zdjęcia stockowe tygodniowe przysługują tym, którzy dokonali rejestracji. Po 7 dniach darmowa kolekcja wygasa i jest zastępowane przez nowe darmowe zdjęcia premium. Najlepsze jest to, że można ich użyć w projektach komercyjnych.

Jakość zdjęć możecie sprawdzić na obrazku powyżej. Są to najczęściej kupowane zdjęcia na Fotolia.com. A wyszukiwarka zdjęć stockowych premium na Fotolii przyda się również wtedy, gdy chcemy sprawdzić najnowsze trendy w marketingu wizualnym.

164. Getty Images

 darmowe zdjęcia Getty Images na użytek komercyjny getty free images commecial use

Licencja: komercyjna/freemium

Opis: jeśli potrzebujesz profesjonalnych zdjęć, ale chcesz uniknąć opłaty za licencję, możesz wypróbować stock ze zdjęciami premium od Getty Images. Jest to doskonałe rozwiązanie dla początkujących blogerów, a model przypomina ten znany z YouTube (nic nie płacimy w zamian za reklamę).

Każdy freelancer lub organizacja pozarządowa może wykorzystać darmowy kod HTML (tzw. snippet) i umieścić go na stronie lub blogu.

Darmowe zdjęcia stockowe Getty Images znajdziemy tu: embeddable photos. Należy przeczytać instrukcję i kliknąć „znajdź dostępne ilustracje”.

Aktualizacje w serwisach społecznościowych można łatwo zamieścić na swojej stronie. Wystarczy wkleić kod.
Podobne możliwości udostępiania daje Twitter (embed Twitter), Facebook (Facebook), Google + (Google+ posts), YouTube (YouTube videos), Slideshare (Slideshare decks), Pinterest (Pinterest boards) oraz Instagram (embed posts).

Efekt cieszy oko:

©GettyImages. Zdjęcie ma charakter poglądowy.

Przypominamy natomiast, że w przypadku Getty Images z oferty tej mogą skorzystać wyłącznie osoby prowadzące projekty niekomercyjne.

165. TinEye

Serwis TinEye wyszukiwanie wsteczne grafiki i obrazów jak znaleźć podobne zdjęcie kto ukradł moje fotografie

Licencja: nie dotyczy

TinEye wyróżnia się na tle innych punktów. Ten serwis umożliwia wyszukiwanie wsteczne grafiki i obrazów. Ale przyda się nam, gdyż łatwo znajduje źródło darmowych zdjęć stockowych i zmodyfikowane ich wersje oraz pokazuje, czy istnieją wersje w wysokiej rozdzielczości.

166. Depositphotos

 darmowe zdjęcia depositphotos licencja cc zastosowanie komercyjne free stock depositphotos

©Depositphotos. Zdjęcie poglądowe.

Licencja: komercyjna

Opis: Depositphotos zamyka piątkę liderów rynku płatnych fotografii premium. Ponad 60 milionów zdjęć stockowych royalty-free w wysokiej jakości oraz materiałów wideo w HD w najlepszych cenach, żeby spełnić wszystkie potrzeby branży kreatywnej. Zdjęcia z serwisu DepositPhotos

Depositphotos posiada zakładkę „Darmowe zdjęcia” oraz próbną subskrypcję. Warto. Kto nie korzystał, niech sprawdzi!

167. Avopix

Avopix darmowe zdjęcia na licencji Creative Commons CC0 użytek firmowy i prywatny

Licencja: Creative Commons (CC0)

Avopix to kolejny serwis, pasujący do naszego zestawienia, choć jeżeli chodzi o kategorie zdjęć, jest tutaj całkowite pomieszanie z poplątaniem. Za to jak już znajdziemy, będzie i szybkie pobieranie, i dobra rozdzielczość.

168. kloxklox.com

KloxKlox.com oferuje darmowe pobieranie zdjęć dla firm bez copyright darmowa licencja

Licencja: CC0 1.0. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości do projektów prywatnych i komercyjnych.

Opis: brać i korzystać, do czego zresztą zachęca autor– fotograf Thomas Mühl. Zdjęcia ładne i zupełnie inne niż te, które pobraliście już z powyższych stocków.

169. Stockpholio

stockpholio bank darmowych zdjęć stockowych

Źródło: cortto/StockPholio (CC BY 2.0)

Licencja: darmowa, własna. Różne typy licencji, więc należy sprawdzać przy każdej fotografii.
Opis: bank darmowych zdjęć stockowych, ale nie jak każdy inny. Strona to przede wszystkim wyszukiwarka, która pozwala znaleźć zdjęcia na jakiś temat.

📷 Agregatory, przeszukujące banki bezpłatnych zdjęć online

A na koniec agregatory, które przeszukują banki stockowe pod kątem interesujących nas zdjęć.

13 agregatorów zewnętrznych i jeden nasz. Ciekawe, co wybierzecie :)

170. AllTheFreeStock

AllTheFreeStock Agregator przeszukujący banki bezpłatnych zdjęć online

Licencja: nie dotyczy

Zawartość: pomijając darmowe obrazy i zdjęcia do komercyjnego użytku, znajdziemy tu darmowe mockupy, wideo stockowe, ikony, fonty oraz efekty dźwiękowe, jak również bezpłatne szablony stron internetowych i maili.

Jeżeli chodzi o darmowe zdjęcia, stanowi on agregator zdjęć, sprawdzający każdy większy bank zdjęć stockowych.

171. The Stocks

The Stocks Image banks agregator banków zdjęć

Licencja: nie dotyczy

Klasyczny „supermarket” – bank, w którym znajdziemy bezpłatne fotografie online. Tym, co wyróżnia The Stocks, jest wygodny podział na darmowe zdjęcia, kolory, ikonki, filmy wideo, mockupy oraz czcionki.

Aby znaleźć darmowe zasoby dla Twojej firmy, The Stocks przeszuka liczne serwisy z darmowymi fotografiami (Startup Stock, Gratisography, Getrefe, Pexels, jay Mantri, Magdeline, Bann Images, Shot Stash i in.).

172. Wylio.com

Wylio bank zdjęć na sprzedaż darmowe banki zdjęć

Licencja: Creative Commons. Wymagane jest założenie darmowego konta. Istnieje konto rozszerzone pro z 14-dniową wersją próbną.

Wylio wykorzystuje API Flickra. Z jakiegoś powodu wielu woli szukać zdjęcia z Flickra właśnie na Wylio, stąd trafia do zestawienia.

Podsumowanie
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Nazwa artykułu
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Opis
Wciągające treści wizualne to przede wszystkim unikalna grafika wektorowa lub atrakcyjne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. VEROLING przygotował najlepsze banki stockowe, skąd można pobrać ładne darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego.
Autor
Nazwa wydawcy
VEROLING
Logo wydawcy
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Ocena: 5 (100%) na podstawie 31 ocen(y).
 • nata

  No dobra a jak robię rękodzieło typu zaproszenia itd. to gdzie mam podać autora? Freepik ma swietne wektory ale własnie trzeba niestety podać autora tylko jak na zaproszeniu to zrobić?

 • Michał Kowalski

  Popieram moją poprzedniczkę w sprawie zdjęć na licencjach innych niż Public Domain, często są takie sytuacje w których w ogóle ciężko jest wskazać link do strony autora.

  Baza pixabay to obszerna ilość, ja tez mam swój mały bank zdjęć na tej licencji CC0 są tam same produktów na białym tle mogą przydać się także, a aukcje internetowe bo to fotografie realnych produktów.

  Czy mogę wstawić adres w komentarzu ?

  • Dzień dobry! Jeśli nie powiela jakiejś innej bazy darmowych zdjęć, czemu nie? ;)

   • Michał Kowalski
    • Dysqutant

     Fajna sprawa. Dziękuję za udostępnienie na CC0.
     Rozumiem, że można użyć nawet na stronie firmowej?

     • Michał Kowalski

      Oczywiście, Tak.
      Licencja public domain jest chyba najmniej restrykcyjna pod względem wykorzystania materiałów, dlatego taką wybrałem.

 • Fotografmagdalena Be&Getfound

  Choć sama robię zdjęcia, nasza agencja marketingowa korzysta z takich stron. Szczególnie cenne są zdjęcia bez konieczności podawania autora, bo linki zwrotne szpecą stronę. Sorry :) Bardzo mi przypadły do gustu te mniejsze niezależne strony skąd można pobrać zdjęcia do strony-portfolio, landing page’a klienta.

  Dlaczego? Nie będę odkrywacza, gdy powiem, że Pixabaya i Unsplasha nie zna tylko leniwy. I potem te same buźki na tych samych szablonach WordPressa wszędzie. Dobieracie darmowe fotki do użytku komercyjnego? Postawcie przede wszystkim na ORYGINALNOŚĆ. Pozdrawiam!

 • Ola Kasińska

  Widzę na liście niektóre strony, skąd już wcześniej pobierałam zdjęcia do użytku komercyjnego w projektach firmowych. 95% stron jak dotąd nie znałam.
  Dodaje do ulubionych, będę tu często zaglądać :)

 • Janczar

  Tia… Skąd brać darmowe ciekawe zdjęcia do użytku komercyjnego :D

  Gdzieście byli miesiąc temu, kiedy potrzebne mi były darmowe foto do projektu komercyjnego?!?

  Wyszukiwarka darmowych zdjęć daje radę. Wybór mniejszy niż na Shutterstock, przybodrobinie cierpliwości.

  Nie chciało mi się pisać, ale darmowe banki zdjęć to bardzo trafny i dobry temat. W ramach podziękowania równie darmowe zdjęcie do dowolnego użytku :)

 • Adriana

  Bardzo dziękuję za udostepnienie. Wczesniej pobieralam fotografie do uzytku komercyjnego wylacznie z Flickra.

 • Nemo

  Dziękuję! Przyda się.

 • Sierpiec

  Dobra kompilacja.

 • Karol Młot

  Wpis kozak. Dziękówa, napewno przyda się

 • Henryk Stokłosa

  A z agregatorów zdjęć znam jeszcze allthefreestock.com. Też można sobie poszperać.

 • Henryk Stokłosa

  stocksy.com :) Polecam! Jeden z najlepszych serwisów skąd pobieramy zdjęcia na potrzeby firmy. Tam jest cała masa wszystkiego – radzę zajrzeć.

  • Fotografmagdalena Getfound

   Henryku, fajna ta strona. Też dodaję do ulubionych!

 • Konik polny

  Najlepsza kolekcja darmowych zdjęć. Wymiata!!!

 • OneLittleSmile Detected

  Dobrze wiedzieć jak wykorzystać dobrodziejstwa internetu ;) Zgodnie z maksymą GetFound – nie wiesz gdzie szukać ładnych zdjęć i dobrych pomysłów na posty, to nie masz pomysłu na marketing :) Pozdrawiam przedmówców i dziękuję za bardzo darmowe zdjęcia stockowe.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachows

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachowska

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Володимир

  Варшава, чи є тут хтось, хто з України?

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

 • Kowal artysta

  Jeśli dobrze liczę, łącznie eychodz ze udostępniają 4 350 734 darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego. Po co w takim razie platni gracze?

  Czy utworzenie konta w Shutterstock, Getty Images, 123RF ma sens? W mojej opinii – NIE.
  To nieopłacalne.

 • Wioleta Kądziołka

  Jutro z rana czeka majstrowanie w Photoshopie.
  Dzięki za darmowe zdjęcia i ogólnie natchnienie! Niektóre strony widziałam na innych blogach, inne dopiero muszę sprawdzić.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

Rozmiar
Kontrast