173. Splashbase.co

Splashbase.co bank darmowych zdjęć w wysokiej rozdzielczości

Licencja: nie dotyczy

Oferta: szybkie wyszukiwanie i masa propozycji darmowych zdjęć do wykorzystania gdziekolwiek. Koniecznie sprawdzajcie rodzaj licencji na każde zdjęcie.

174. Pexels

Pexels zdjęcia Royalty-Free stocki i banki zdjęć

Licencja: CC0

Bank zdjęć stockowych Pexels to wyszukiwarka zdjęć w serwisach z darmowymi zdjęciami na licencji Creative Commons Zero. Korzystanie z zasobów nie wymaga podania linku do strony ani nazwiska autora. Część zdjęć z ich kolekcji pochodzi ze stron, które zostały już wymienione na tej liście (Gratisography, Unsplash, Little Visuals). Wszystkie zdjęcia wyglądają na ręcznie sortowane, kolekcja zaś zasługuje na najwyższą pochwałę.

Wiele zdjęć z Pexels można wykorzystać jako tło pulpitu. Twórcy serwisu to zrozumieli i dodali osobny przycisk „Get Background Photo”. Otrzymane zdjęcia ustawiamy jako tapety na pulpit.

Jeśli nic nam nie odpowiada i dalej szukamy, skąd by pobrać zdjęcia do folderów lub materiałów promocyjnych/marketingowych, warto zajrzeć do powiązanych – za niewielką opłatą znajdziemy profesjonalne ilustracje Shutterstock.

Wygodne przeglądanie ułatwiają tagi, dzięki którym zdjęcia są posegregowane według tematyki: #sukces #przemysł #łóżko #droga #impreza #miłość #makijaż #gwiazdy #podróże #szkoła #notatnik #Apple #rzeka #gitara #basen #taniec #finanse #kawa #praca #kot #chmury #stronainternetowa #ogród #social_media #zakupy # urodziny #sztuka #ryby #ubrania #siłownia #bezpieczeństwo #paryż #romantyka #uśmiech #kwiaty #tapety_HD #książki #gotowanie… Uff… A to zaledwie połowa!

175. FreePhotos.cc

FreePhotos.cc bank zdjęć darmowych free resources where you can find creative commons photos for your website or print projects

Licencja: CC0

Zawartość: wyszukiwarka. Nie tylko agreguje darmowe zdjęcia z innych stron, ale też pobiera i wyświetla na stronie głównej zdjęcia dnia z takich serwisów, jak Unsplash.

176. Image Finder

Image Finder Banki z darmowymi zdjęciami zdjęcia do projektów

Licencja: nie dotyczy

ImageFinder.co przeszukuje bibliotekę Flickr pod kątem darmowych zdjęć do użytku biznesowego. Robi to lepiej niż Flickr, więc jeśli lubicie zdjęcia stamtąd, przekonacie się do Image Findera.

Aby otrzymać bezpośredni odnośnik do zdjęcia na Flickrze, wystarczy zerknąć na snippet (otrzymany kod do zamieszczenia na stronie www/blogu).

177. Stock Up

Stock Up zdjęcia stockowe Bank Zdjęć Stock i wektorów

Licencja: nie dotyczy

Agregator darmowych zdjęć do użytku komercyjnego liczy obecnie 14700 fotografii z ponad 31 stron.
Stock Up został zauważony przez projekty wspierające startupy i innowacyjne produkty, m.in. Product Hunt, The Huffington Post, Forbes, KillerStartups, TNW (The Next Web). I nic dziwnego!

178. Stock Image Point

Free Stock Image Point Bank Zdjęć Stockowych i wektorów

Stock Image Point zawiera zdjęcia z różnych miejsc. Ciekawa mieszanka miejskich pejzaży Amsterdamu i przyroda egzotycznego Bali.

179. Every Stock Photo

Every-Stock-Photo stocki i banki zdjęć

Licencja: nie dotyczy

Every Stock Photo przeszukuje wszystkie banki darmowych zdjęć stockowych w Internecie – od Flickr do Wikipedia Commons. A przynajmniej tak twierdzi.

180. FindA.Photo

FindA-Photo Zdjęcia Royalty-Free bank zdjęć darmowych

Licencja: nie dotyczy

Zawartość serwisu: Za jego pomocą możecie przeszukiwać sporą listę serwisów (nie wszystkie na to pozwalają), używać wyszukiwarki, podziału na kategorie oraz filtrowania po kolorze zdjęcia. Wyszukiwanie kolorem to zresztą ich główna „specjalizacja”.

Finda.photo oferuje zdjęcia w domenie publicznej, przeszukując banki z darmowymi zdjęciami Barn Images, Free Nature Stock, Jay Mantri, Life Of Pix, MMT, Picography, Realistic Shots, Skitter Photo, Startup Stock Photos, Unsplash i wiele innych.

Bonus nr 1: Can We Image

Can-we-image Zdjęcia Royalty-Free stocki i banki zdjęć

Licencja: nie dotyczy

Zawartość: projekt zapewnia wyszukiwanie plików z bazy Wikimedia Commons. Jest ładniej, szybciej, wygodniej.

Bonus nr 2: Dobry Packshot – Fotografia Produktowa

darmowy packshot darmowa fotografia produktowa darmowe zdjęcia produktów

Licencja: CC0 1.0 (można bezpłatnie ich używać oraz zamieszczać na swoich stronach internetowych bez przymusu wskazania autora).

Zawartość: fotografia produktowa (packshot). Wszystkie zdjęcia produktów są zrobione na białym tle.

Prawo autorskie: typy licencji na bezpłatne zdjęcia

Licencje na zdjęcia dotyczą nas wszystkich, a firmy w szczególności. Jakie są typy licencji i jak sprawdzić zasady udostępniania i pobierania zdjęć?

Jeśli chodzi o darmowe zdjęcia stockowe i prawo autorskie, pokażemy jedynie, na co uważać, pobierając zasoby na wolnych licencjach. Jak są typy licencji Creative Commons (CC0)?

Rodzaje licencji Creative Commons jak korzystać z CC licencjonowanie utworów graficznych zdjęć muzyki filmów

Co zrobić, aby strona lub blog zawierały wyłącznie unikalne treści wizualne

Kiedyś zmorą były brzydkie obrazki. Teraz – ładne, lecz publikowane na wielu stronach i blogach jednocześnie. Najlepszym sposobem na unikalność treści jest skorzystanie z TinEye lub Google Images, o których wspomnieliśmy wyżej.

Znajdź coś dla swojej firmy: wyszukiwarka darmowych zdjęć na potrzeby użytku komercyjnego

Skoro dotarliście do tego akapitu, potrzebne Wam są na co dzień zdjęć na stronę www, bloga itp. Dużo zdjęć i najlepiej, żeby to były darmowe zdjęcia na potrzeby użytku komercyjnego.

Z myślą o naszych czytelnikach, którym potrzebna jest wyszukiwarka darmowych zdjęć do celów firmowych, przygotowaliśmy agregator banków zdjęć.

Banki profesjonalnych zdjęć w wysokiej rozdzielczości od VEROLING

Klikając poniższy baner, trafiacie na katalog darmowych zdjęć w wysokiej rozdzielczości, uwzględniający każdy liczący się bank fotografii stockowych. 180 stocków ze zdjęciami w jednej wyszukiwarce!

W miarę możliwości wpisujcie zapytanie w języku angielskim. Pozwoli to przeglądać i pobierać miliony zdjęć stockowych o określonej tematyce.

Banki stockowe premium wyszukiwarka darmowych zdjęć stockowych profesjonalne darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego w wysokiej rozdzielczości

Kolejne darmowe zdjęcia na stronę internetową?

Ponad 9200 słów, więcej niż 90 godzin pracy (w tym 50 godzin badań i testów), 42 wypite filiżanki kawy i herbaty – wszystko po to, abyście mieli do swojej dyspozycji 180 stron zawierających darmowe zdjęcia najwyższej jakości do użytku komercyjnego.

Życzymy unikalnych treści na ładnych blogach oraz wysokiego współczynnika konwersji!

©VII przykazanie: Zachęcamy do udostępniania, prosząc jednocześnie o obowiązkowe każdorazowe podawanie odnośnika do wpisu.

Czy o czymś zapomnieliśmy? Twoja strona udostępnia darmowe zdjęcia dla biznesu? Albo zdecydowałeś się na ich uwolnienie pod wpływem tego wpisu? Daj znać w komentarzach!

Podsumowanie
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Nazwa artykułu
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Opis
Wciągające treści wizualne to przede wszystkim unikalna grafika wektorowa lub atrakcyjne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. VEROLING przygotował najlepsze banki stockowe, skąd można pobrać ładne darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego.
Autor
Nazwa wydawcy
VEROLING
Logo wydawcy
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Ocena: 5 (100%) na podstawie 31 ocen(y).
 • nata

  No dobra a jak robię rękodzieło typu zaproszenia itd. to gdzie mam podać autora? Freepik ma swietne wektory ale własnie trzeba niestety podać autora tylko jak na zaproszeniu to zrobić?

 • Michał Kowalski

  Popieram moją poprzedniczkę w sprawie zdjęć na licencjach innych niż Public Domain, często są takie sytuacje w których w ogóle ciężko jest wskazać link do strony autora.

  Baza pixabay to obszerna ilość, ja tez mam swój mały bank zdjęć na tej licencji CC0 są tam same produktów na białym tle mogą przydać się także, a aukcje internetowe bo to fotografie realnych produktów.

  Czy mogę wstawić adres w komentarzu ?

  • Dzień dobry! Jeśli nie powiela jakiejś innej bazy darmowych zdjęć, czemu nie? ;)

   • Michał Kowalski
    • Dysqutant

     Fajna sprawa. Dziękuję za udostępnienie na CC0.
     Rozumiem, że można użyć nawet na stronie firmowej?

     • Michał Kowalski

      Oczywiście, Tak.
      Licencja public domain jest chyba najmniej restrykcyjna pod względem wykorzystania materiałów, dlatego taką wybrałem.

 • Fotografmagdalena Be&Getfound

  Choć sama robię zdjęcia, nasza agencja marketingowa korzysta z takich stron. Szczególnie cenne są zdjęcia bez konieczności podawania autora, bo linki zwrotne szpecą stronę. Sorry :) Bardzo mi przypadły do gustu te mniejsze niezależne strony skąd można pobrać zdjęcia do strony-portfolio, landing page’a klienta.

  Dlaczego? Nie będę odkrywacza, gdy powiem, że Pixabaya i Unsplasha nie zna tylko leniwy. I potem te same buźki na tych samych szablonach WordPressa wszędzie. Dobieracie darmowe fotki do użytku komercyjnego? Postawcie przede wszystkim na ORYGINALNOŚĆ. Pozdrawiam!

 • Ola Kasińska

  Widzę na liście niektóre strony, skąd już wcześniej pobierałam zdjęcia do użytku komercyjnego w projektach firmowych. 95% stron jak dotąd nie znałam.
  Dodaje do ulubionych, będę tu często zaglądać :)

 • Janczar

  Tia… Skąd brać darmowe ciekawe zdjęcia do użytku komercyjnego :D

  Gdzieście byli miesiąc temu, kiedy potrzebne mi były darmowe foto do projektu komercyjnego?!?

  Wyszukiwarka darmowych zdjęć daje radę. Wybór mniejszy niż na Shutterstock, przybodrobinie cierpliwości.

  Nie chciało mi się pisać, ale darmowe banki zdjęć to bardzo trafny i dobry temat. W ramach podziękowania równie darmowe zdjęcie do dowolnego użytku :)

 • Adriana

  Bardzo dziękuję za udostepnienie. Wczesniej pobieralam fotografie do uzytku komercyjnego wylacznie z Flickra.

 • Nemo

  Dziękuję! Przyda się.

 • Sierpiec

  Dobra kompilacja.

 • Karol Młot

  Wpis kozak. Dziękówa, napewno przyda się

 • Henryk Stokłosa

  A z agregatorów zdjęć znam jeszcze allthefreestock.com. Też można sobie poszperać.

 • Henryk Stokłosa

  stocksy.com :) Polecam! Jeden z najlepszych serwisów skąd pobieramy zdjęcia na potrzeby firmy. Tam jest cała masa wszystkiego – radzę zajrzeć.

  • Fotografmagdalena Getfound

   Henryku, fajna ta strona. Też dodaję do ulubionych!

 • Konik polny

  Najlepsza kolekcja darmowych zdjęć. Wymiata!!!

 • OneLittleSmile Detected

  Dobrze wiedzieć jak wykorzystać dobrodziejstwa internetu ;) Zgodnie z maksymą GetFound – nie wiesz gdzie szukać ładnych zdjęć i dobrych pomysłów na posty, to nie masz pomysłu na marketing :) Pozdrawiam przedmówców i dziękuję za bardzo darmowe zdjęcia stockowe.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachows

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachowska

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Володимир

  Варшава, чи є тут хтось, хто з України?

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

 • Kowal artysta

  Jeśli dobrze liczę, łącznie eychodz ze udostępniają 4 350 734 darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego. Po co w takim razie platni gracze?

  Czy utworzenie konta w Shutterstock, Getty Images, 123RF ma sens? W mojej opinii – NIE.
  To nieopłacalne.

 • Wioleta Kądziołka

  Jutro z rana czeka majstrowanie w Photoshopie.
  Dzięki za darmowe zdjęcia i ogólnie natchnienie! Niektóre strony widziałam na innych blogach, inne dopiero muszę sprawdzić.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

Rozmiar
Kontrast