181. Dobry packshot

fotografia produktowa skąd pobrać obrazki produktów białe tło hurtownia sklep fotografia produktowa darmowe zdjęcia ilustracje grafiki wektorowe wysoka jakość bezpłatny użytek komercyjny

Licencja: CC0 1.0. Każdego zdjęcia można używać i zamieszczać na swojej stronie firmowej nieodpłatnie i bez konieczności podawania autorstwa.

Zawartość: wyłącznie fotografia produktowa (packshot). Polski serwis, na którym znajdziemy darmowe zdjęcia produktów na białym tle. Powinni się temu przyjrzeć m.in. właściciele sklepów i hurtowni.

182. Fotoomnia

 

fotoomnia darmowe fotostocki zdjęcia użytek komercyjny zdjęcia architektura, hobby, pejzaż, miasto, sport, praca, przemysł, przyroda, zdrowie i medycyna, jedzenie, transport przedmioty biznes tła tekstury ujęcia Wiedeń kraków

Jeszcze jeden rodzimy serwis. Oferuje całkiem przyjemne zdjęcia dostępne za darmo również do użytku firmowego.

Dostępne kategorie: architektura, hobby, pejzaż, miasto, sport, praca, przemysł, przyroda, zdrowie i medycyna, jedzenie, transport, przedmioty, biznes, tła i tekstury. Do tego ładne ujęcia Wiednia i Krakowa.

183. Burst (kolekcja darmowych zdjęć od Shopify)

burst szablony zdjęcia dla sklepu internetowego na newsletter opakowanie produktu t-shirt kubek

Burst to propozycja bazy darmowych zdjęć od twórców Shopify.

Licencja: Wszystkie zdjęcia są do użytku komercyjnego i udostępniane na licencji Creative Commons CC0.

Zawartość: Barwna i bogata. Twórcy Burst zezwalają na wykorzystanie zdjęć w sklepach internetowych, biuletynach elektronicznych, a ponadto na opakowaniach produktów, t-shirtach, kubkach itd.

Nie mają nic przeciwko tradycyjnemu (offline’owemu) wykorzystaniu – możemy wykorzystać ich zdjęcia na billboardach, ulotkach czy katalogach.

184. StyledStock

Każda kobieta w biznesie doceni bank fotografii Styled Stock. Firmy prowadzone przez kobiety znajdą tu niepowtarzalne stylowe zdjęcia na stronę internetową, bloga

Licencja: zezwala na darmowy użytek w projektach komercyjnych i niekomercyjnych. Nie jest wymagany nawet odsyłacz zwrotny do strony autora.

Zawartość: Każda kobieta w biznesie z pewnością doceni bank fotografii Styled Stock. Firmy prowadzone przez kobiety znajdą tu niepowtarzalne stylowe zdjęcia na stronę internetową, bloga itd.

Bonus nr 1: Can We Image

Can-we-image Zdjęcia Royalty-Free stocki i banki zdjęć

Licencja: nie dotyczy

Zawartość: projekt zapewnia wyszukiwanie plików z bazy Wikimedia Commons. Jest ładniej, szybciej, wygodniej.

 

Prawo autorskie: typy licencji na bezpłatne zdjęcia

Licencje na zdjęcia dotyczą nas wszystkich, a firmy w szczególności. Jakie są typy licencji i jak sprawdzić zasady udostępniania i pobierania zdjęć?

Jeśli chodzi o darmowe zdjęcia stockowe i prawo autorskie, pokażemy jedynie, na co uważać, pobierając zasoby na wolnych licencjach. Jak są typy licencji Creative Commons (CC0)?

Rodzaje licencji Creative Commons jak korzystać z CC licencjonowanie utworów graficznych zdjęć muzyki filmów

Co zrobić, aby strona lub blog zawierały wyłącznie unikalne treści wizualne

Kiedyś zmorą były brzydkie obrazki. Teraz – ładne, lecz publikowane na wielu stronach i blogach jednocześnie. Najlepszym sposobem na unikalność treści jest skorzystanie z TinEye lub Google Images, o których wspomnieliśmy wyżej.

Znajdź coś dla swojej firmy: wyszukiwarka darmowych zdjęć na potrzeby użytku komercyjnego

Skoro dotarliście do tego akapitu, potrzebne Wam są na co dzień zdjęć na stronę www, bloga itp. Dużo zdjęć i najlepiej, żeby to były darmowe zdjęcia na potrzeby użytku komercyjnego.

Z myślą o naszych czytelnikach, którym potrzebna jest wyszukiwarka darmowych zdjęć do celów firmowych, przygotowaliśmy agregator banków zdjęć.

Banki profesjonalnych zdjęć w wysokiej rozdzielczości od VEROLING

Klikając poniższy baner, trafiacie na katalog darmowych zdjęć w wysokiej rozdzielczości, uwzględniający każdy liczący się bank fotografii stockowych. 180 stocków ze zdjęciami w jednej wyszukiwarce!

W miarę możliwości wpisujcie zapytanie w języku angielskim. Pozwoli to przeglądać i pobierać miliony zdjęć stockowych o określonej tematyce.

Banki stockowe premium wyszukiwarka darmowych zdjęć stockowych profesjonalne darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego w wysokiej rozdzielczości

Kolejne darmowe zdjęcia na stronę internetową?

Ponad 9200 słów, więcej niż 90 godzin pracy (w tym 50 godzin badań i testów), 42 wypite filiżanki kawy i herbaty – wszystko po to, abyście mieli do swojej dyspozycji 180 stron zawierających darmowe zdjęcia najwyższej jakości do użytku komercyjnego.

Życzymy unikalnych treści na ładnych blogach oraz wysokiego współczynnika konwersji!

©VII przykazanie: Zachęcamy do udostępniania, prosząc jednocześnie o obowiązkowe każdorazowe podawanie odnośnika do wpisu.

Czy o czymś zapomnieliśmy? Twoja strona udostępnia darmowe zdjęcia dla biznesu? Albo zdecydowałeś się na ich uwolnienie pod wpływem tego wpisu? Daj znać w komentarzach!

184 strony, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Ocena: 5 (100%) na podstawie 45 ocen(y).

 • Krzysztof Kura
 • Marek Wąchocki

  I tak się rozwija ebiznes – krok.po.kroku! Landing z ładnymi zdjęciami, zbieranie leadów, zamykanie leadów. Całkiem dużo można zrobić bez większego nakładu czasu i pieniądza.

  Chylę czoła przed ogromem pracy włożonej w przygotowanie tego zestawienia.

 • Livin’ la Vida Loca

  Nie mam firmy, a i tak z przyjemnością marnuję tu czas. Fajne zdjęcia, które przecież można użyć do cv . Albo w innych celach prywatnych ;) Pozdro

 • Mędrek

  Chyba najbardziej wyczerpująca lista gdy chodzi o portale skąd można brać darmowe zdjęcia na stronę lub bloga. Podziękował.

 • Myśliwiec

  Podziękował.

 • Malina Wowra

  Zacna kompilacja zdjęć :)

 • capresemary

  Unsplash rules! While other websites with stock photos are cool, Unsplash is my favourite one. Thanks for mentioning in terms of downloading free images. Pond5 is good for earning money for your own photos

 • Sepik

  Warto zwrócić uwagę na Vectorain com Tutaj dla odmiany znajdziemy wektory. Całość totalnie za darmo i do użytku bez ograniczeń

 • Niewielka, rodzima produkcja – http://www.fotoomnia.pl

 • LepszaOpcja

  Dodajcie StockPhotoSecrets. Tutaj jest ponad 3.000.000 zdjęć. Do tego wektory, ikony, przyciski i in. Myślę, że ze względu na darmowe zdjęcia, chyba również do użytku w firmie (5 szt. wektorów, ikonek lub fotografii dziennie) można uzupełnić powyższy wpis o ten bank.

  @Mike_P77:disqus Adobe Stock, o którym piszesz, jest nie do przebicia. Bagatela, 40 mln zdjęć!!! Inna rzecz, że ceny zdjęć są trochę wygórowane i trochę przerost formy nad treścią.
  Znajomy grafik korzysta z 99club i jest zadowolony. Jest to kolejny duży bank ze zdjęciami do użytku komercyjnego. Podobno mają „200 XL royalty-free stock photos or vectors” :) Najlepsze, że można wybrać 200 fotek po 0,50 $/szt. i pobierać zdjęcia w dowolnych rozmiarach – od najmniejszego do XXL. Opcja nr 2 to StockPhotoSecrets.
  Kolejna dobra opcja to Bigstock. 25.000.000 zdjęć to liczba zbliżona do oferowanej przez Adobe Stock. Opinie na temat tej kolekcji są niezłe. A jeśli „nadal nie to”, sprawdź bank zdjęć PhotoSpin. Mam nadzieję, że coś z tego wybierzesz, bo już brakuje mi pomysłów ;-)

  • Na stronie Stockphotosecrets nie ma stanem na dziś ani jednego darmowego zdjęcia (do jakiegokolwiek użytku).

   Pozdrawiamy,
   Zespół http://veroling.pl

  • Mike_P77

   Sory, że nie odpisałem od razu, ale przypadkiem znalazłem Twoją odpowiedź (nie dostałem powiadomienia na maila, to chyba działa tylko jak użyjesz funkcji „Odpowiedz”). Adobe Stock jesli chodzi o zasoby i interfejs jest pierwsza klasa, ale niestety zmęczyło mnie opłatami, bo potrzebuje zdjęć sporadycznie. Dzieki za propozycje. Ten 99club cenowo super, chociaż rozpieszczony przez Adobe Stock od razu zacząłem kręcić nosem jak zrobiłem pare testowych wyszukań. Photospin spoko, jeśli ktoś często potrzebuje zdjęć BigStock to samo. Obydwa w moich warunkach wyjdą drożej niż Adobe Stock. Ja bym przy tym został, gdyby ktoś wziął to ze mną na połowę, ale chyba ludziom nie chce sie tak bawić. W końcu znalazłem cos dla siebie 123RF. 156zł i mam 40 kredytów bez ograniczeń czasowych. Przynajmniej tak to zrozumiałem, ale jutro sie upewnie jeszcze, bo teraz support mają offline.

 • Mike_P77

  Mam konto w Adobe Stock, założyłem jak było w promocji 10$/mies – do 10 zdjęć full res/mies. Zazwyczaj tego nie wykorzystywałem. Skumulowało mi się ze 150. Ale dzisiaj zalogowałem się sprawdzic zadłużenie karty kredytowej i okazuje się, że już ładny kawałek czasu płacę 30$/mies. Chyba niepotrzebnie bo nie wykorzystuje. Fajny serwis, bo super jakość, świetna wyszukiwarka, duże zasoby, ale przydałoby się cos tańszego. Znacie jakąś alternatywę z podobnymi mozliwościami ale mniejszą ceną ?

 • nata

  No dobra a jak robię rękodzieło typu zaproszenia itd. to gdzie mam podać autora? Freepik ma swietne wektory ale własnie trzeba niestety podać autora tylko jak na zaproszeniu to zrobić?

 • Michał Kowalski

  Popieram moją poprzedniczkę w sprawie zdjęć na licencjach innych niż Public Domain, często są takie sytuacje w których w ogóle ciężko jest wskazać link do strony autora.

  Baza pixabay to obszerna ilość, ja tez mam swój mały bank zdjęć na tej licencji CC0 są tam same produktów na białym tle mogą przydać się także, a aukcje internetowe bo to fotografie realnych produktów.

  Czy mogę wstawić adres w komentarzu ?

  • Dzień dobry! Jeśli nie powiela jakiejś innej bazy darmowych zdjęć, czemu nie? ;)

   • Michał Kowalski
    • Dysqutant

     Fajna sprawa. Dziękuję za udostępnienie na CC0.
     Rozumiem, że można użyć nawet na stronie firmowej?

     • Michał Kowalski

      Oczywiście, Tak.
      Licencja public domain jest chyba najmniej restrykcyjna pod względem wykorzystania materiałów, dlatego taką wybrałem.

 • Fotografmagdalena Be&Getfound

  Choć sama robię zdjęcia, nasza agencja marketingowa korzysta z takich stron. Szczególnie cenne są zdjęcia bez konieczności podawania autora, bo linki zwrotne szpecą stronę. Sorry :) Bardzo mi przypadły do gustu te mniejsze niezależne strony skąd można pobrać zdjęcia do strony-portfolio, landing page’a klienta.

  Dlaczego? Nie będę odkrywacza, gdy powiem, że Pixabaya i Unsplasha nie zna tylko leniwy. I potem te same buźki na tych samych szablonach WordPressa wszędzie. Dobieracie darmowe fotki do użytku komercyjnego? Postawcie przede wszystkim na ORYGINALNOŚĆ. Pozdrawiam!

 • Ola Kasińska

  Widzę na liście niektóre strony, skąd już wcześniej pobierałam zdjęcia do użytku komercyjnego w projektach firmowych. 95% stron jak dotąd nie znałam.
  Dodaje do ulubionych, będę tu często zaglądać :)

 • Janczar

  Tia… Skąd brać darmowe ciekawe zdjęcia do użytku komercyjnego :D

  Gdzieście byli miesiąc temu, kiedy potrzebne mi były darmowe foto do projektu komercyjnego?!?

  Wyszukiwarka darmowych zdjęć daje radę. Wybór mniejszy niż na Shutterstock, przybodrobinie cierpliwości.

  Nie chciało mi się pisać, ale darmowe banki zdjęć to bardzo trafny i dobry temat. W ramach podziękowania równie darmowe zdjęcie do dowolnego użytku :)

 • Adriana

  Bardzo dziękuję za udostepnienie. Wczesniej pobieralam fotografie do uzytku komercyjnego wylacznie z Flickra.

 • Nemo

  Dziękuję! Przyda się.

 • Sierpiec

  Dobra kompilacja.

 • Karol Młot

  Wpis kozak. Dziękówa, napewno przyda się

 • Henryk Stokłosa

  A z agregatorów zdjęć znam jeszcze allthefreestock.com. Też można sobie poszperać.

 • Henryk Stokłosa

  stocksy.com :) Polecam! Jeden z najlepszych serwisów skąd pobieramy zdjęcia na potrzeby firmy. Tam jest cała masa wszystkiego – radzę zajrzeć.

  • Fotografmagdalena Getfound

   Henryku, fajna ta strona. Też dodaję do ulubionych!

  • capresemary

   Fotografmagdalena, Henrik, thank you for Stocksy United. Added to my favourites.
   All the contents looks to be 100% exclusive, curated daily and hand selected for quality.

 • Konik polny

  Najlepsza kolekcja darmowych zdjęć. Wymiata!!!

 • OneLittleSmile Detected

  Dobrze wiedzieć jak wykorzystać dobrodziejstwa internetu ;) Zgodnie z maksymą GetFound – nie wiesz gdzie szukać ładnych zdjęć i dobrych pomysłów na posty, to nie masz pomysłu na marketing :) Pozdrawiam przedmówców i dziękuję za bardzo darmowe zdjęcia stockowe.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachows

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachowska

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  A mnie zaskakuje, że Unsplash i PhotoPin udostępniają zdjęcia zupełnie bez opłat. Ciekawe, na czym zarabiają ich fotografowie…

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Володимир

  Варшава, чи є тут хтось, хто з України?

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

 • Kowal artysta

  Jeśli dobrze liczę, łącznie eychodz ze udostępniają 4 350 734 darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego. Po co w takim razie platni gracze?

  Czy utworzenie konta w Shutterstock, Getty Images, 123RF ma sens? W mojej opinii – NIE.
  To nieopłacalne.

  • Mike_P77

   Opłacalne, bo komercyjne banki zdjęć mają zazwyczaj lepsze jakościowo zasoby i lepsze indeksowanie/interfejs. Czasami na darmowych szukałem godzinę zdjęcia, które było mi potrzebne i nie znalazłem. Jak wbiłem na komercyjny to 2-3 min szukania i było. Jak zależy Ci na czasie to utworzenie konta w komercyjnych bankach ma sens.

 • Wioleta Kądziołka

  Jutro z rana czeka majstrowanie w Photoshopie.
  Dzięki za darmowe zdjęcia i ogólnie natchnienie! Niektóre strony widziałam na innych blogach, inne dopiero muszę sprawdzić.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

Rozmiar
Kontrast