21. Cepolina

Cepolina darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: autorka podaje, że fotografie mogą być użyte zarówno prywatnie, jak i w celach komercyjnych. Na stronie nie ma ani śladu warunków licencji, jednak jest wyraźnie napisane, że każde zdjęcie można wykorzystać na stronie internetowej, w prezentacji, książkach czy też np. zamieścić fotografie na T-shirtach.

Co ciekawego: Głównie zdjęcia przyrodnicze i podróżnicze. Tysiące zdjęć z wakacji, podzielonych na regiony, po których podróżował autor: Afryka, Ameryka, Azja, Oceania, Europa. A podróżował intensywnie – wystarczy powiedzieć, że po powrocie z samej tylko Europy przywiózł kapitalne zdjęcia z Macedonii, Rumunii, Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Francji i wieli, wielu innych krajów europejskich. Jeśli chodzi o tematykę zdjęć, znajdziemy tu sztukę, żywność, przedmioty, ludzi, technologię, transport. Ciekawe są zdjęcia hydrantów z różnych części świata :)

Każde zdjęcie dostępne do pobrania w 7 różnych rozdzielczościach (miniaturki 64 × 48 pikseli, tapety na telefon komórkowy 150 × 113 px, zdjęcia o rozdzielczości 640 × 480 px na mały ekran, średni ekran z rozdzielczością 1024 × 1068 pikseli, szeroki o wymiarach 1280 × 960 px i wreszcie fotografie 1600 × 1200). Miłośnicy motoryzacji znajdą darmowe fotografie luksusowych aut.

Na próżno szukaliśmy przycisku „Pobierz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości”. Aby pobrać zdjęcie, wystarczy kliknąć ikonkę „Powiększ” lub „Zmniejsz”. Zdjęcie otworzy się w nowym oknie, po czym za pomocą suwaka można ustawić rozdzielczość takiej fotografii i pobrać na dysk twardy.

22. FreeStocks.org

FreeStocks.org darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: CC0. Szczegółowe warunki korzystania z licencji.

Katalog zdjęć do użytku komercyjnego na bardzo liberalnej licencji. Projektant stron internetowych, sklepów i blogów, grafik Kamil Malinowski udostępnia w nim zdjęcia autorstwa swojej żony. Modne i uniwersalne kategorie zdjęć (miasto i architektura, świat mody, jedzenie i napoje, przedmioty i technologia), które przydadzą się na każdym blogu.
Spodoba Ci się na pewno.

Duży plus za staranne otagowanie zbioru. Łatwo znajdziemy tutaj zdjęcia o określonej tematyce: #jesień #zwierzęta #tło #czarne #brążowe #moda #kobieta #kwiaty #włosy #lifestyle #światło #natura #człowiek #różowe #rośliny #białe #wschódsłońca #lato #stół #młodość #drzewo #woda #dziewczyna i inne.

23. GoodStockPhotos

GoodStockPhotos darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: własna. Licencja zezwala na użycie dowolnego zdjęcia na blogu i stronie internetowej, w aplikacji i oprogramowaniu, serwisach społecznościowych, ogłoszeniach. Co więcej – umożliwia nawet tworzenie prac pokrewnych bez dodatkowych opłat!

Jakie zdjęcia znajdziemy: Good Stock Photos bardzo nas wyręczy, jeśli profesjonalna fotografia reklamowa i wizerunkowa przekracza możliwości finansowe firmy. Codziennie dodawane jest jedno darmowe zdjęcie autorstwa fotografa Jakuba Kapuśniaka.

24. FreeImages.red (były PLiXS.com)

FreeImages.red darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: wszystkie zdjęcia, wektory, pliki audio i wideo są udostępnione na darmowej licencji CC0 1.0 (domena publiczna). Szczegóły licencji.

Zawartość: Każde zdjęcie jest dostępne w formacie JPG i w różnej rozdzielczości (S – 640 × 427 pikseli, M – 1280 × 853 px, L – 1920 × 1280 px, oryginalna rodzielczość) czasem dostępne są dodatkowe rozdzielczości fotografii (XL: 3264 x 2176 px), Ultra HD 4K (3840 × 2560 px). Zdecydowanie polecamy!

25. Life of Pix

Life of Pix darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: CC0 (domena publiczna)

Dlaczego ta strona daje radę? Stronę tworzy agencja reklamowa Leeroy z Montrealu sieć bardzo utalentowanych fotografów. Zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości i bardzo klarowny podział zdjęć na kategorie. Czytacie ten wpis, bo chcecie wiedzieć, skąd pobrać zdjęcia, ale Leeroy ma dodatkowo stronę Life of Vids, na której znajdują się pliki wideo. Wszystkie nagrania (filmiki, zapętlenia video oraz klipy) są również całkowicie darmowe do użytku komercyjnego i prywatnego. Podpowiadamy jedynie, żebyście od razu weszli na Vimeo, skąd można pobrać darmowe materiały wideo (tzw. footage wideo) na swoją stronę biznesową.

26. Free Nature Stock

Free Nature Stock darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: CC0. Szczegóły licencji.

Co wyjątkowego: codziennie aktualizowane zdjęcia natury. Utworzony i prowadzony przez wspaniałego fotografa Adriana Pelletiera, serwis liczy obecnie ponad 300 zdjęć przyrodniczych.

27. Picture Newsletter

Picture Newsletter darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: darmowe wykorzystanie w zamian za odnośnik do strony. Jeśli interesuje nas pobieranie bez linkowania do autora, należy uiścić drobną ofiarę na kawę.

Opis banku zdjęć: zaczynali jako newsletter (stąd nazwa), ale z czasem uznali, że lepsze będzie utworzenie strony z darmowymi obrazami. Organizacje non-profit i studenci mogą korzystać ze zdjęć bez ograniczeń, reszta (dozwolone również pobieranie zdjęć przez firmy) powinna zamieścić odsyłacz do ich strony.

28. Magdeleine

Magdeleine darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: CC-BY. Warunki udzielenia licencji

Opis banku zdjęć: Na Magdaleine.co znajdziemy sporo bardzo dobrych jakościowo zdjęć. Podział na kategorie takie jak: natura, miasta i architektura, ludzie, jedzenie, zwierzęta, technologia oraz przedmioty. Bardzo inspirujące zdjęcia z sortowaniem (i możliwością wyszukiwania) według słów kluczowych (tagów), kategorii, kolorów, licencji

Bank zdjęć jest aktualizowany codziennie.

29. Picjumbo

Picjumbo darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: licencja własna Picjumbo (komercyjny użytek bez podawania autora)

Opis banku zdjęć: Jeśli szukasz zdjęcia na bloga lub do projektu, koniecznie zajrzyj na Picjumbo. Tutaj aktualizacje są niemal codziennie, a grafiki najwyższej jakości są starannie posortowane według kategorii.

Autor Picjumbo ma też specjalne pakiety dla blogerów, designerów i agencji reklamowych (już od 40 złotych miesięcznie!). Warta przetestowania jest również wtyczka do Photoshopa i Sketcha za ok. 32 zł.

30. Kaboompics

Kaboompics darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: Niemal nieograniczone możliwości użycia zdjęć. Mile widziane jest podawanie imienia i nazwiska autora lub adresu strony ze zdjęciami. Tekst licencji.
Co sprawia, że ten bank zdjęć jest rewelacyjny: 1000 zdjęć świetnej jakości autorstwa polskie fotografki Karoliny Grabowskiej, codziennie aktualizowanych, podzielonych na wiele kategorii tematycznych. Znajdziemy tu panoramy, zdjęcia miast i architektury, mody, jedzenia.

184 strony, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Ocena: 5 (100%) na podstawie 45 ocen(y).

 • Krzysztof Kura
 • Marek Wąchocki

  I tak się rozwija ebiznes – krok.po.kroku! Landing z ładnymi zdjęciami, zbieranie leadów, zamykanie leadów. Całkiem dużo można zrobić bez większego nakładu czasu i pieniądza.

  Chylę czoła przed ogromem pracy włożonej w przygotowanie tego zestawienia.

 • Livin’ la Vida Loca

  Nie mam firmy, a i tak z przyjemnością marnuję tu czas. Fajne zdjęcia, które przecież można użyć do cv . Albo w innych celach prywatnych ;) Pozdro

 • Mędrek

  Chyba najbardziej wyczerpująca lista gdy chodzi o portale skąd można brać darmowe zdjęcia na stronę lub bloga. Podziękował.

 • Myśliwiec

  Podziękował.

 • Malina Wowra

  Zacna kompilacja zdjęć :)

 • capresemary

  Unsplash rules! While other websites with stock photos are cool, Unsplash is my favourite one. Thanks for mentioning in terms of downloading free images. Pond5 is good for earning money for your own photos

 • Sepik

  Warto zwrócić uwagę na Vectorain com Tutaj dla odmiany znajdziemy wektory. Całość totalnie za darmo i do użytku bez ograniczeń

 • Niewielka, rodzima produkcja – http://www.fotoomnia.pl

 • LepszaOpcja

  Dodajcie StockPhotoSecrets. Tutaj jest ponad 3.000.000 zdjęć. Do tego wektory, ikony, przyciski i in. Myślę, że ze względu na darmowe zdjęcia, chyba również do użytku w firmie (5 szt. wektorów, ikonek lub fotografii dziennie) można uzupełnić powyższy wpis o ten bank.

  @Mike_P77:disqus Adobe Stock, o którym piszesz, jest nie do przebicia. Bagatela, 40 mln zdjęć!!! Inna rzecz, że ceny zdjęć są trochę wygórowane i trochę przerost formy nad treścią.
  Znajomy grafik korzysta z 99club i jest zadowolony. Jest to kolejny duży bank ze zdjęciami do użytku komercyjnego. Podobno mają „200 XL royalty-free stock photos or vectors” :) Najlepsze, że można wybrać 200 fotek po 0,50 $/szt. i pobierać zdjęcia w dowolnych rozmiarach – od najmniejszego do XXL. Opcja nr 2 to StockPhotoSecrets.
  Kolejna dobra opcja to Bigstock. 25.000.000 zdjęć to liczba zbliżona do oferowanej przez Adobe Stock. Opinie na temat tej kolekcji są niezłe. A jeśli „nadal nie to”, sprawdź bank zdjęć PhotoSpin. Mam nadzieję, że coś z tego wybierzesz, bo już brakuje mi pomysłów ;-)

  • Na stronie Stockphotosecrets nie ma stanem na dziś ani jednego darmowego zdjęcia (do jakiegokolwiek użytku).

   Pozdrawiamy,
   Zespół http://veroling.pl

  • Mike_P77

   Sory, że nie odpisałem od razu, ale przypadkiem znalazłem Twoją odpowiedź (nie dostałem powiadomienia na maila, to chyba działa tylko jak użyjesz funkcji „Odpowiedz”). Adobe Stock jesli chodzi o zasoby i interfejs jest pierwsza klasa, ale niestety zmęczyło mnie opłatami, bo potrzebuje zdjęć sporadycznie. Dzieki za propozycje. Ten 99club cenowo super, chociaż rozpieszczony przez Adobe Stock od razu zacząłem kręcić nosem jak zrobiłem pare testowych wyszukań. Photospin spoko, jeśli ktoś często potrzebuje zdjęć BigStock to samo. Obydwa w moich warunkach wyjdą drożej niż Adobe Stock. Ja bym przy tym został, gdyby ktoś wziął to ze mną na połowę, ale chyba ludziom nie chce sie tak bawić. W końcu znalazłem cos dla siebie 123RF. 156zł i mam 40 kredytów bez ograniczeń czasowych. Przynajmniej tak to zrozumiałem, ale jutro sie upewnie jeszcze, bo teraz support mają offline.

 • Mike_P77

  Mam konto w Adobe Stock, założyłem jak było w promocji 10$/mies – do 10 zdjęć full res/mies. Zazwyczaj tego nie wykorzystywałem. Skumulowało mi się ze 150. Ale dzisiaj zalogowałem się sprawdzic zadłużenie karty kredytowej i okazuje się, że już ładny kawałek czasu płacę 30$/mies. Chyba niepotrzebnie bo nie wykorzystuje. Fajny serwis, bo super jakość, świetna wyszukiwarka, duże zasoby, ale przydałoby się cos tańszego. Znacie jakąś alternatywę z podobnymi mozliwościami ale mniejszą ceną ?

 • nata

  No dobra a jak robię rękodzieło typu zaproszenia itd. to gdzie mam podać autora? Freepik ma swietne wektory ale własnie trzeba niestety podać autora tylko jak na zaproszeniu to zrobić?

 • Michał Kowalski

  Popieram moją poprzedniczkę w sprawie zdjęć na licencjach innych niż Public Domain, często są takie sytuacje w których w ogóle ciężko jest wskazać link do strony autora.

  Baza pixabay to obszerna ilość, ja tez mam swój mały bank zdjęć na tej licencji CC0 są tam same produktów na białym tle mogą przydać się także, a aukcje internetowe bo to fotografie realnych produktów.

  Czy mogę wstawić adres w komentarzu ?

  • Dzień dobry! Jeśli nie powiela jakiejś innej bazy darmowych zdjęć, czemu nie? ;)

   • Michał Kowalski
    • Dysqutant

     Fajna sprawa. Dziękuję za udostępnienie na CC0.
     Rozumiem, że można użyć nawet na stronie firmowej?

     • Michał Kowalski

      Oczywiście, Tak.
      Licencja public domain jest chyba najmniej restrykcyjna pod względem wykorzystania materiałów, dlatego taką wybrałem.

 • Fotografmagdalena Be&Getfound

  Choć sama robię zdjęcia, nasza agencja marketingowa korzysta z takich stron. Szczególnie cenne są zdjęcia bez konieczności podawania autora, bo linki zwrotne szpecą stronę. Sorry :) Bardzo mi przypadły do gustu te mniejsze niezależne strony skąd można pobrać zdjęcia do strony-portfolio, landing page’a klienta.

  Dlaczego? Nie będę odkrywacza, gdy powiem, że Pixabaya i Unsplasha nie zna tylko leniwy. I potem te same buźki na tych samych szablonach WordPressa wszędzie. Dobieracie darmowe fotki do użytku komercyjnego? Postawcie przede wszystkim na ORYGINALNOŚĆ. Pozdrawiam!

 • Ola Kasińska

  Widzę na liście niektóre strony, skąd już wcześniej pobierałam zdjęcia do użytku komercyjnego w projektach firmowych. 95% stron jak dotąd nie znałam.
  Dodaje do ulubionych, będę tu często zaglądać :)

 • Janczar

  Tia… Skąd brać darmowe ciekawe zdjęcia do użytku komercyjnego :D

  Gdzieście byli miesiąc temu, kiedy potrzebne mi były darmowe foto do projektu komercyjnego?!?

  Wyszukiwarka darmowych zdjęć daje radę. Wybór mniejszy niż na Shutterstock, przybodrobinie cierpliwości.

  Nie chciało mi się pisać, ale darmowe banki zdjęć to bardzo trafny i dobry temat. W ramach podziękowania równie darmowe zdjęcie do dowolnego użytku :)

 • Adriana

  Bardzo dziękuję za udostepnienie. Wczesniej pobieralam fotografie do uzytku komercyjnego wylacznie z Flickra.

 • Nemo

  Dziękuję! Przyda się.

 • Sierpiec

  Dobra kompilacja.

 • Karol Młot

  Wpis kozak. Dziękówa, napewno przyda się

 • Henryk Stokłosa

  A z agregatorów zdjęć znam jeszcze allthefreestock.com. Też można sobie poszperać.

 • Henryk Stokłosa

  stocksy.com :) Polecam! Jeden z najlepszych serwisów skąd pobieramy zdjęcia na potrzeby firmy. Tam jest cała masa wszystkiego – radzę zajrzeć.

  • Fotografmagdalena Getfound

   Henryku, fajna ta strona. Też dodaję do ulubionych!

  • capresemary

   Fotografmagdalena, Henrik, thank you for Stocksy United. Added to my favourites.
   All the contents looks to be 100% exclusive, curated daily and hand selected for quality.

 • Konik polny

  Najlepsza kolekcja darmowych zdjęć. Wymiata!!!

 • OneLittleSmile Detected

  Dobrze wiedzieć jak wykorzystać dobrodziejstwa internetu ;) Zgodnie z maksymą GetFound – nie wiesz gdzie szukać ładnych zdjęć i dobrych pomysłów na posty, to nie masz pomysłu na marketing :) Pozdrawiam przedmówców i dziękuję za bardzo darmowe zdjęcia stockowe.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachows

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachowska

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  A mnie zaskakuje, że Unsplash i PhotoPin udostępniają zdjęcia zupełnie bez opłat. Ciekawe, na czym zarabiają ich fotografowie…

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Володимир

  Варшава, чи є тут хтось, хто з України?

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

 • Kowal artysta

  Jeśli dobrze liczę, łącznie eychodz ze udostępniają 4 350 734 darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego. Po co w takim razie platni gracze?

  Czy utworzenie konta w Shutterstock, Getty Images, 123RF ma sens? W mojej opinii – NIE.
  To nieopłacalne.

  • Mike_P77

   Opłacalne, bo komercyjne banki zdjęć mają zazwyczaj lepsze jakościowo zasoby i lepsze indeksowanie/interfejs. Czasami na darmowych szukałem godzinę zdjęcia, które było mi potrzebne i nie znalazłem. Jak wbiłem na komercyjny to 2-3 min szukania i było. Jak zależy Ci na czasie to utworzenie konta w komercyjnych bankach ma sens.

 • Wioleta Kądziołka

  Jutro z rana czeka majstrowanie w Photoshopie.
  Dzięki za darmowe zdjęcia i ogólnie natchnienie! Niektóre strony widziałam na innych blogach, inne dopiero muszę sprawdzić.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

Rozmiar
Kontrast