41. Travel Coffee Book

Travel Coffee Book darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: CC0. Szczegóły licencji.

Co sprawia, że ta strona z darmowymi zdjęciami jest wyjątkowa? Co 10 dni otrzymamy 10 darmowych zdjęć, przenoszących nas w świat podróży.

42. ISO Republic

ISO Republic darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

License: CC0. Zgoda na wykorzystanie fotografii w niemal każdym projekcie.

Dlaczego warto zapamiętać ten adres banku zdjęć: Misja ISO Republic uważa za swoją misję „dostarczanie zdjęć wysokiej jakości do wykorzystania przez grafików, twórców oprogramowania, blogerów, marketerów, specjalistów social media”. I jedno spojrzenie na ich stronę pozwala stwierdzić, że to im się udaje.

Ciężko uwierzyć, że te wszystkie zdjęcia do pobrania i wykorzystania w biznesie są zupełnie darmowe. Tak podstawił autor, fotograf Tom Eversley. Na subskrybentów newslettera czekają dodatkowe darmowe fotografie, niedostępne na stronie.

43. WeFunction

WeFunction strony skąd pobrać darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos darmowe obrazki

Licencja: CC0

Zawartość: zdjęcia o różnej tematyce, wyszukiwarka. Darmowe zdjęcia do dowolnego wykorzystania są publikowane jako kolejne paczki wpisów na blogu.
Ciekawy blog (wymagany język angielski).

44. Pickup Image

Pickup Image darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: CC0 (domena publiczna). Wymagane jest założenie konta.
Dla każdego coś wyjątkowego: Wyszukiwarka, gdzie można znaleźć zdjęcia. Pobraliśmy jedno z nich (powyżej nasz wybór), ale zostawiliśmy parę fotek również Tobie, czytelniku ;)

45. Designers Pics

Designers Pics darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: własna. Pobrane zdjęcia są również do użytku komercyjnego. Możemy ich użyć na stronach internetowych i bilbordach, w broszurach, opakowaniach, a nawet szablonach HTML/PSD. Nie można ich jedynie sprzedawać, ale to raczej zrozumiałe.

Co znajdziemy: strona grafika i fotografa Jeshu Johna ma czytelny podział na kategorie. Dobra galeria jednego autora.

46. Glyphs

Glyphs darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: CC0 (domena publiczna)

Zawartość: podział na kategorie, wyszukiwarka ikonek i zdjęć. Możliwość pobrania kodu do zamieszczenia na stronie www. Dzięki temu nie będzie potrzebne pobieranie zdjęcia na swój dysk.

47. Foodie’s Feed

Foodie’s Feed darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: dozwolony użytek komercyjny, w tym prawo do edycji. Licencja.

Zawartość strony: Smakołyki, które branża spożywcza chętnie wykorzystuje w swoich materiałach reklamowych. Na Foodie’s Feed znajdziemy przede wszystkim darmowe zdjęcia żywności w wysokiej jakości.
Foodie’s Feed powinny zainteresować się osoby szukające zdjęć związanych z jedzeniem, restauracjami, itp. Znajdą tam one sporo dobrych jakościowo zdjęć w wielu kategoriach takich jak: śniadanie, kawa, gotowanie, desery, napoje, itd. Zdjęcia jedzenia w wysokiej rozdzielczości – tego potrzebuje branża gastronomiczna/spożywcza i HoReCa. Ponad 900 zdjęć premium. Część z nich dostępna za darmo, ale tylko dla subskrybentów ich newslettera.

Należy uważać – już po kilku minutach chce się opróżnić lodówkę.

48. Graphic Burger

Graphic Burger darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: CC0, bez prawa do odsprzedaży

Pobieranie darmowych zdjęć z Graphic Burgera przypomina supermarket. Wybierasz paczki do pobrania (zaskakuje bardzo wysoka jakość zdjęć) i idziesz do kasy odchodzisz bez płacenia. Poza zdjęciami –mockupy, ikony, tła pulpitu.

49. FancyCrave

FancyCrave darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencja: korzystanie w 100% darmowe (CC0). Warunki korzystania.

Dla każdego coś dobrego i darmowego! Strona z darmowymi zdjęciami Fancy Crave reklamuje się jako źródło emocjonalnych zdjęć, każde z których opowiada własną historię.

Na chwilę obecną archiwum fotografii liczy sobie setki albo nawet tysiące zdjęć z podróży. Znajdziemy tu prawdziwe naturalne zdjęcia z Tajlandii, Kambodży, Wietnamu, Malezji, Laosu i Japonii – pamiątka z podróży, które odbył autor bloga, Igor Ovsyannykov.

Na uwagę zasługują gotowe do pobrania gotowe paczki z darmowymi zdjęciami do masowego pobrania. Ponadto, strona wciąga jak Facebook – codziennie znajdziemy tam 2 nowe darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego oraz prywatnego.
Zdjęcia monochromatyczne, fotografie przedstawiające emocje ludzkie, śluby, klasyczne samochody, mosty, miejsca pracy, święta (Walentynki, Boże Narodzenie)…

Jeśli pokaźne archiwum darmowych zdjęć stockowych nie jest nam potrzebne i po prostu szukamy inspiracji, wystarczy podać adres mailowy. Co tydzień na naszą skrzynkę będzie przychodzić 14 świeżych profesjonalnych (i całkowicie darmowych) zdjęć w domenie publicznej (CC0).

50. Compfight

Compfight darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos

Licencje: zdjęcia objęte prawami autorskimi oraz bezpłatne grafiki (przeważnie na licencji CC BY)

Projekt Compfight wykorzystuje przede wszystkim API Flickr. Jednak zasługuje na dodanie do tego zestawienia ze względu na krótki czas ładowania i wygodne wyszukiwanie interesującego nas zdjęcia. Wpisujemy rodzaj zdjęcia, wybieramy (po lewej) typ licencji i voilà – mamy darmowe zdjęcia cc0.

Podsumowanie
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Nazwa artykułu
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Opis
Wciągające treści wizualne to przede wszystkim unikalna grafika wektorowa lub atrakcyjne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. VEROLING przygotował najlepsze banki stockowe, skąd można pobrać ładne darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego.
Autor
Nazwa wydawcy
VEROLING
Logo wydawcy
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Ocena: 5 (100%) na podstawie 31 ocen(y).
 • nata

  No dobra a jak robię rękodzieło typu zaproszenia itd. to gdzie mam podać autora? Freepik ma swietne wektory ale własnie trzeba niestety podać autora tylko jak na zaproszeniu to zrobić?

 • Michał Kowalski

  Popieram moją poprzedniczkę w sprawie zdjęć na licencjach innych niż Public Domain, często są takie sytuacje w których w ogóle ciężko jest wskazać link do strony autora.

  Baza pixabay to obszerna ilość, ja tez mam swój mały bank zdjęć na tej licencji CC0 są tam same produktów na białym tle mogą przydać się także, a aukcje internetowe bo to fotografie realnych produktów.

  Czy mogę wstawić adres w komentarzu ?

  • Dzień dobry! Jeśli nie powiela jakiejś innej bazy darmowych zdjęć, czemu nie? ;)

   • Michał Kowalski
    • Dysqutant

     Fajna sprawa. Dziękuję za udostępnienie na CC0.
     Rozumiem, że można użyć nawet na stronie firmowej?

     • Michał Kowalski

      Oczywiście, Tak.
      Licencja public domain jest chyba najmniej restrykcyjna pod względem wykorzystania materiałów, dlatego taką wybrałem.

 • Fotografmagdalena Be&Getfound

  Choć sama robię zdjęcia, nasza agencja marketingowa korzysta z takich stron. Szczególnie cenne są zdjęcia bez konieczności podawania autora, bo linki zwrotne szpecą stronę. Sorry :) Bardzo mi przypadły do gustu te mniejsze niezależne strony skąd można pobrać zdjęcia do strony-portfolio, landing page’a klienta.

  Dlaczego? Nie będę odkrywacza, gdy powiem, że Pixabaya i Unsplasha nie zna tylko leniwy. I potem te same buźki na tych samych szablonach WordPressa wszędzie. Dobieracie darmowe fotki do użytku komercyjnego? Postawcie przede wszystkim na ORYGINALNOŚĆ. Pozdrawiam!

 • Ola Kasińska

  Widzę na liście niektóre strony, skąd już wcześniej pobierałam zdjęcia do użytku komercyjnego w projektach firmowych. 95% stron jak dotąd nie znałam.
  Dodaje do ulubionych, będę tu często zaglądać :)

 • Janczar

  Tia… Skąd brać darmowe ciekawe zdjęcia do użytku komercyjnego :D

  Gdzieście byli miesiąc temu, kiedy potrzebne mi były darmowe foto do projektu komercyjnego?!?

  Wyszukiwarka darmowych zdjęć daje radę. Wybór mniejszy niż na Shutterstock, przybodrobinie cierpliwości.

  Nie chciało mi się pisać, ale darmowe banki zdjęć to bardzo trafny i dobry temat. W ramach podziękowania równie darmowe zdjęcie do dowolnego użytku :)

 • Adriana

  Bardzo dziękuję za udostepnienie. Wczesniej pobieralam fotografie do uzytku komercyjnego wylacznie z Flickra.

 • Nemo

  Dziękuję! Przyda się.

 • Sierpiec

  Dobra kompilacja.

 • Karol Młot

  Wpis kozak. Dziękówa, napewno przyda się

 • Henryk Stokłosa

  A z agregatorów zdjęć znam jeszcze allthefreestock.com. Też można sobie poszperać.

 • Henryk Stokłosa

  stocksy.com :) Polecam! Jeden z najlepszych serwisów skąd pobieramy zdjęcia na potrzeby firmy. Tam jest cała masa wszystkiego – radzę zajrzeć.

  • Fotografmagdalena Getfound

   Henryku, fajna ta strona. Też dodaję do ulubionych!

 • Konik polny

  Najlepsza kolekcja darmowych zdjęć. Wymiata!!!

 • OneLittleSmile Detected

  Dobrze wiedzieć jak wykorzystać dobrodziejstwa internetu ;) Zgodnie z maksymą GetFound – nie wiesz gdzie szukać ładnych zdjęć i dobrych pomysłów na posty, to nie masz pomysłu na marketing :) Pozdrawiam przedmówców i dziękuję za bardzo darmowe zdjęcia stockowe.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachows

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachowska

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Володимир

  Варшава, чи є тут хтось, хто з України?

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

 • Kowal artysta

  Jeśli dobrze liczę, łącznie eychodz ze udostępniają 4 350 734 darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego. Po co w takim razie platni gracze?

  Czy utworzenie konta w Shutterstock, Getty Images, 123RF ma sens? W mojej opinii – NIE.
  To nieopłacalne.

 • Wioleta Kądziołka

  Jutro z rana czeka majstrowanie w Photoshopie.
  Dzięki za darmowe zdjęcia i ogólnie natchnienie! Niektóre strony widziałam na innych blogach, inne dopiero muszę sprawdzić.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

Rozmiar
Kontrast