61. Sunipix

Sunipix skąd pobrać darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos darmowe obrazki na telefon i komputer

Licencja: domena publiczna. Użytek komercyjny i prywatny niemal bez ograniczeń.

Sunipix to przedsięwzięcie Abraham Thomas Foundation. Celem jest wsparcie oświaty i biznesu. Biblioteka zdjęć zawiera fotografie o nienajgorszej rozdzielczości 100 DPI, do bezpłatnego użytku komercyjnego i prywatnego.

62. Skitterphoto

Skitterphoto skąd pobrać darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos darmowe obrazki na telefon i komputer

Licencja: CC0 (domena publiczna)
Opis: wbudowana wyszukiwarka, podział zdjęć na kategorie. Codziennie fotografowie z Holandii dodają jedno nowe zdjęcie do użytku komercyjnego.

63. Jest Rudo

Jest Rudo skąd pobrać darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stock photos najlepsze banki darmowych zdjęć

Licencja: CC BY-NC, a dodatkowo autorka znosi konieczność atrybucji. Nic tylko wykorzystać jako zdjęcia na bloga. Jeśli masz zamiar wykorzystania zdjęć do celów marketingowych, czyli komercyjnie, skontaktuj się z autorką.

Opis banku zdjęć: JestRudo.pl pozycjonuje się jako pierwszy polski bank zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Na dodatek zupełnie darmowy. Wszystko się zgadza.

64. Cupcake

Cupcake skąd pobrać modne darmowe zdjęcia do wykorzystania komercyjnego pobieranie free stock images bank najlepsza katalog bezpłatnych zdjęć stockowych

Licencja: domena publiczna (licencja).
Dlaczego trafiła do zestawienia: Ładne zdjęcia krajobrazów i fotografia przyrodnicza w wykonaniu fotografa Jonasa Nilssona Lee.

65. Gratisography

Cupcake skąd pobrać modne darmowe zdjęcia do wykorzystania komercyjnego pobieranie free stock images bank najlepsze płatne zdjęcia gratis

Licencja: CC0

Dlaczego warto tu zajrzeć: kolejne źródło zdjęć w wysokiej rozdzielczości, udostępnianych na licencji Creative Commons Zero.

Sprawdzamy autora zdjęć. Jest to jest to Ryan McGuire, który nazywa siebie dziwacznym artystą wizualnym z miasta Ithaca, stan Nowy York. Możemy go zobaczyć na wielu zdjęciach. Ale Gratisography to również mnóstwo zdjęć, które ciężko zakwalifikować do jakiejś konkretnej kategorii. Kolekcja Ryana McGuire (wysokokontrastowe zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości) wciąga, a darmowa baza zdjęć do użytku prywatnego i komercyjnego gwarantuje, że pomysłowy autor zrobi z niej dobry użytek.

Licencja: obowiązkowa licencja CC BY na dowolny użytek.

66. Picography

Cupcake skąd pobrać modne darmowe zdjęcia do wykorzystania komercyjnego pobieranie free stock images bank najlepsze zdjęcia stockowe za darmo

Licencja: nieznana, ale w nagłówku strony widnieje zgoda autora na darmowe używanie zdjęć w dowolnym celu. I tego powinno wystarczyć.

Opis: to źródło darmowych zdjęć stockowych jest mocno oblegane, dlatego wejście na stronę wymaga wpisanie captchy.

67. Albumarium

Albumarium gdzie znaleźć hipsterskie zdjęcia do zastosowań komercyjnych download stock images free of charge najlepszy katalog zdjęć stockowych bez opłat

Licencja: różne typy licencji Creative Commons. Po wybraniu interesującego nas zdjęcia w lewym dolnym rogu znajdziemy szczegóły licencji.

Bank z darmowymi zdjęciami Albumarium to klarowny podział na kategorie i wyszukiwarka. Ponadto deska ratunku dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak zacząć promować własną twórczość i zarabiać na swoich zdjęciach.

68. Jonas

Jonas gdzie znaleźć darmowe komercyjne zdjęcia dobrej jakości where to find free stock images bank commercial use

Licencja: prawdopodobnie CC0 (domena publiczna)

Opis: zdjęcia (czasem udane) chłopaka z Danii. Aby przejrzeć archiwum zdjęć, trzeba kliknąć „Photos” w prawym górnym rogu. Aby rozpocząć przeglądanie tych lepszych, przewijamy do oporu w dół :)

69. IM Creator/IM Free

IM Creator pobierz najnowsze darmowe fotografie modowe eventowe lifestylowe do użytku komercyjnego pobieranie free images commercial use najnowszy katalog bezpłatnych obrazków lifestyle

Źródło zdjęcia: Kris Krug, IM-Creator

Licencja: różne odcienie Creative Comments. Szczególnie często CC-BY. Wymagane jest pozostawienie linku do strony autora, obok miejsca, w którym wykorzystasz jego pracę.

Opis: Nie jest to „kolejna wyróżniająca się strona z fotkami na bloga”, tylko rewelacyjny i zupełnie odmienny bank zdjęć i szablonów. Bez problemu znajdziesz tu zdjęcie na stronę lub bloga. W każdym razie tacy giganci, jak The Next Web, CBS, The New York Times, Venture Beat nie mają z tym problemu ;)

Dostępne są zdjęcia z wielu kategorii. Jakość jest dość wysoka, a przy tym nie wyglądają sztucznie.
Dodatkowo twórcy oferują darmowy kreator stron internetowych.

Właściwymi odbiorcami będą przede wszystkim blogi modowe, lifestyle’owe, strony i blogi eventowe.

70. Nomad Pictures

Nomad Pictures strony skąd brać darmowe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości do reklam i ulotek

Licencja: CC0 (domena publiczna)

Opis: podział na kategorie, wyszukiwarka zdjęć

Podsumowanie
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Nazwa artykułu
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Opis
Wciągające treści wizualne to przede wszystkim unikalna grafika wektorowa lub atrakcyjne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. VEROLING przygotował najlepsze banki stockowe, skąd można pobrać ładne darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego.
Autor
Nazwa wydawcy
VEROLING
Logo wydawcy
180 stron, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Ocena: 5 (100%) na podstawie 31 ocen(y).
 • nata

  No dobra a jak robię rękodzieło typu zaproszenia itd. to gdzie mam podać autora? Freepik ma swietne wektory ale własnie trzeba niestety podać autora tylko jak na zaproszeniu to zrobić?

 • Michał Kowalski

  Popieram moją poprzedniczkę w sprawie zdjęć na licencjach innych niż Public Domain, często są takie sytuacje w których w ogóle ciężko jest wskazać link do strony autora.

  Baza pixabay to obszerna ilość, ja tez mam swój mały bank zdjęć na tej licencji CC0 są tam same produktów na białym tle mogą przydać się także, a aukcje internetowe bo to fotografie realnych produktów.

  Czy mogę wstawić adres w komentarzu ?

  • Dzień dobry! Jeśli nie powiela jakiejś innej bazy darmowych zdjęć, czemu nie? ;)

   • Michał Kowalski
    • Dysqutant

     Fajna sprawa. Dziękuję za udostępnienie na CC0.
     Rozumiem, że można użyć nawet na stronie firmowej?

     • Michał Kowalski

      Oczywiście, Tak.
      Licencja public domain jest chyba najmniej restrykcyjna pod względem wykorzystania materiałów, dlatego taką wybrałem.

 • Fotografmagdalena Be&Getfound

  Choć sama robię zdjęcia, nasza agencja marketingowa korzysta z takich stron. Szczególnie cenne są zdjęcia bez konieczności podawania autora, bo linki zwrotne szpecą stronę. Sorry :) Bardzo mi przypadły do gustu te mniejsze niezależne strony skąd można pobrać zdjęcia do strony-portfolio, landing page’a klienta.

  Dlaczego? Nie będę odkrywacza, gdy powiem, że Pixabaya i Unsplasha nie zna tylko leniwy. I potem te same buźki na tych samych szablonach WordPressa wszędzie. Dobieracie darmowe fotki do użytku komercyjnego? Postawcie przede wszystkim na ORYGINALNOŚĆ. Pozdrawiam!

 • Ola Kasińska

  Widzę na liście niektóre strony, skąd już wcześniej pobierałam zdjęcia do użytku komercyjnego w projektach firmowych. 95% stron jak dotąd nie znałam.
  Dodaje do ulubionych, będę tu często zaglądać :)

 • Janczar

  Tia… Skąd brać darmowe ciekawe zdjęcia do użytku komercyjnego :D

  Gdzieście byli miesiąc temu, kiedy potrzebne mi były darmowe foto do projektu komercyjnego?!?

  Wyszukiwarka darmowych zdjęć daje radę. Wybór mniejszy niż na Shutterstock, przybodrobinie cierpliwości.

  Nie chciało mi się pisać, ale darmowe banki zdjęć to bardzo trafny i dobry temat. W ramach podziękowania równie darmowe zdjęcie do dowolnego użytku :)

 • Adriana

  Bardzo dziękuję za udostepnienie. Wczesniej pobieralam fotografie do uzytku komercyjnego wylacznie z Flickra.

 • Nemo

  Dziękuję! Przyda się.

 • Sierpiec

  Dobra kompilacja.

 • Karol Młot

  Wpis kozak. Dziękówa, napewno przyda się

 • Henryk Stokłosa

  A z agregatorów zdjęć znam jeszcze allthefreestock.com. Też można sobie poszperać.

 • Henryk Stokłosa

  stocksy.com :) Polecam! Jeden z najlepszych serwisów skąd pobieramy zdjęcia na potrzeby firmy. Tam jest cała masa wszystkiego – radzę zajrzeć.

  • Fotografmagdalena Getfound

   Henryku, fajna ta strona. Też dodaję do ulubionych!

 • Konik polny

  Najlepsza kolekcja darmowych zdjęć. Wymiata!!!

 • OneLittleSmile Detected

  Dobrze wiedzieć jak wykorzystać dobrodziejstwa internetu ;) Zgodnie z maksymą GetFound – nie wiesz gdzie szukać ładnych zdjęć i dobrych pomysłów na posty, to nie masz pomysłu na marketing :) Pozdrawiam przedmówców i dziękuję za bardzo darmowe zdjęcia stockowe.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachows

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachowska

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Володимир

  Варшава, чи є тут хтось, хто з України?

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

 • Kowal artysta

  Jeśli dobrze liczę, łącznie eychodz ze udostępniają 4 350 734 darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego. Po co w takim razie platni gracze?

  Czy utworzenie konta w Shutterstock, Getty Images, 123RF ma sens? W mojej opinii – NIE.
  To nieopłacalne.

 • Wioleta Kądziołka

  Jutro z rana czeka majstrowanie w Photoshopie.
  Dzięki za darmowe zdjęcia i ogólnie natchnienie! Niektóre strony widziałam na innych blogach, inne dopiero muszę sprawdzić.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

Rozmiar
Kontrast