71. The Pic Pac

The Pic Pac gdzie znaleźć darmowe zdjęcia do projektów komercyjnych fotografie transport ruch drogowy

Licencja: CC0, darmowe również do użytku komercyjnego, ale bez prawa do odsprzedaży.

O co chodzi: Zdjęcia stockowe starannie poukładane w paczki. Pobieramy interesujące nas zdjęcia stockowe i wrzucamy na bloga firmowego, stronę internetową lub Facebooka. Wszystkie fotografie są dostępne za darmo, ale autor też ma pomysł, jak zarabiać na robieniu zdjęć.

Strona ThePicPack.com jest zintegrowana z Gumroad.com, dzięki któremu możliwa jest monetyzacja bloga fotograficznego (i nie tylko). Aby pobrać gotowy zestaw zdjęć do zastosowania komercyjnego, wpisujemy dowolną cenę. Jeśli nie chcemy dać autorowi na kawę, można wpisać „0”. Wymagane dobre łącze – niektóre paczki mają objętość nawet od 250 Mb!

72. Free Images (byłe SXC.hu/Stock Exchange)

Free Images (byłe SXC.hu) Jak legalnie używać ładnych zdjęć na stronie www fotografie medycyna szpital przychodnia ochrona zdrowia

Licencja: własna licencja. Wymagane jest założenie konta.

Zawartość strony: FreeImages.com bardzo rozbudowana biblioteka zdjęć nienagannej jakości. Ok. 390000 zdjęć ułożonych według kategorii i wyszukiwarka fotografii, która wyświetla w wynikach również odpowiednie obrazki premium z Getty Images. Ładne darmowe zdjęcia o dużej rozdzielczości, które pasują jak ulał na strony lądowania, często nazywane z angielska landing pages.
Z ciekawostek – chat między użytkownikami a właścicielami zdjęć oraz obserwowanie tych ostatnich (działa to tak, jak na Twitterze).

73. FreeImages.co.uk

FreeImages.co.uk Gdzie znaleźć darmowe zdjęcia w sieci banki zdjęć stockowych warte uwagi ceremonia picia herbaty
Licencja: jaki jest warunek nieodpłatnego korzystania ze zdjęć? Zgodnie z informacją na stronie, podanie źródła i zasubskrybowanie newslettera (który jednocześnie informuje o nowych zdjęciach, jak i zmianach w licencji).

Zawartość serwisu: Ponad 18000 darmowych zdjęć stockowych, które dodadzą splendoru Twojej stronie internetowej, drukowanym materiałom, produktom. Zdjęcia (89 kategorii!), które może wykorzystać branża medyczna, agencje reklamowe, operatorzy sieci komórkowych, kluby sportowe, restauracje, hotele, firmy usługowe. Istnieje mnóstwo płatnych serwisów, gdzie można znaleźć dobre zdjęcia do użytku komercyjnego, ale czy wszystko co odpłatne musi być dobre?

74. Free Stocks

Free Stocks darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie stocki zdjęciowe

Licencja: CC0 (domena publiczna)

Free Stocks to wyszukiwarka zdjęć i czytelny podział na kategorie.

75. FreeMediaGoo

Free Media Goo darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stocki ze zdjęciami

Licencja: Powiedz stop linkom, małej rozdzielczości zdjęć, ograniczonej liczbie fotek dostępnych do pobrania. Jak twierdzi strona główna FreeMediaGoo, ich celem jest udostępnianie zdjęć royalty-free za darmo (a właściwie w zamian za dobrą karmę).

Dlaczego uwzględniliśmy w naszym zestawieniu? Znajdziemy tu zaskakująco dużo wyjątkowych zdjęć, wzorów oraz teł. Włączajcie pobieranie zdjęć za darmo, dopóki autorzy się nie rozmyślili!

76. New Old Stock

Free Media Goo darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie free stocki z darmowymi zdjęciami

Licencja: CC0 (domena publiczna). Poza wszelką wątpliwość legalne jest wykorzystania zdjęcia na blogu. W przypadku projektów komercyjnych lepiej dodatkowo sprawdzić licencję na zdjęcia.

Opis banku zdjęć: Kto oprze się urokowi czarno-białego zdjęcia? Ogólnodostępna kolekcja zdjęć retro sprzed kilkudziesięciu lat z archiwum Flickr Commons. Do tego skany grafik i starych dokumentów.

77. MarblePics

MarblePics darmowe fotografie do zastosowań komercyjnych pobieranie free stocki z darmowymi obrazami

Licencja: CC0

Opis banku zdjęć: Kolejne darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego, które ubarwią treści firmowe.

78. Canva

Canva darmowe wektory grafiki wektorowe i zdjęcia do użytku komercyjnego pobieranie za darmo free vector images for commercial use

Licencja: Zależy od wybranego pliku. W większości przypadków pobierana jest co prawda symboliczna opłata, która jednak umożliwia jednak niemały nakład i wydruk w dużym formacie.

Opis banku zdjęć: jeśli interesują Cię wyłącznie legalne źródła ilustracji, a dodatkowo chcesz je tworzyć na własną rękę, wypróbuj Canvę. Serwis Canva umożliwia wyszukiwanie grafik, fotografii oraz czcionek w celu tworzenia unikalnych projektów. Z tego powodu Canva to strona domowa dla tych, komu potrzebne są broszury, menu, wizytówki firmowe, okładki do magazynów, kolaże, tła pulpitu, pocztówki. Serwis cieszy się bardzo dużą popularnością wśród grafików, którzy chętnie dodają swoje prace.

A przede wszystkim Canva stanowi zasobny bank grafik, ale też darmowych zdjęć stockowych. Wśród materiałów na Canva dostępne są do pobrania wzory i (szablony) zaproszeń, projekty winietek, certyfikatów, infografik, okładki książek, płyt i in. Przeglądając darmowe szablony treści wizualnych, marketer utknie tu na kilka godzin.

79. Firmbee

Firmbee darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego posty na Facebooka

Licencja: CC0

Co znajdziemy na stronie? Masz już za sobą wynajem serwera i zakup domeny. Instalacja strony to dla Ciebie (już) bułka z masłem. Żeby wypełnianie strony treścią było równie przyjemne, zalecamy dodanie strony Firmbee do ulubionych. Te zdjęcia można wykorzystać jako elementy niemal każdej strony internetowej. Mając program do edycji zdjęć, stworzysz każdy projekt. W odróżnieniu od innych stron pobierzemy stąd darmowe zdjęcia w formacie .PSD (Photoshop).

Na pochwałę zasługuje wyszukiwarka zdjęć.

80. Flickr

jak znaleźć darmowe zdjęcia z Flickr do użytku komercyjnego pomysły aktualizacje fotografie na Facebook Twitter Instagram Snapchat blog firmowy

Licencja: Możliwość zaawansowanego wyszukiwania potrzebnego nam darmowego zdjęcia do użytku komercyjnego. Część zdjęć dostępna w wolnej domenie, przeważnie na licencji CC0 lub CC-BY.
Przed pobraniem należy każdorazowo sprawdzać rodzaj licencji – każde zdjęcie ma indywidualną.

Dlaczego warto: Liczba dostępnych zdjęć oraz plików wideo do użytku komercyjnego (łącznie ponad 100 milionów; po „odsianiu” darmowych, ale do użytku wyłącznie prywatnego ) robi wrażenie.
Możliwość wyboru trybu wyświetlania zdjęć (kafelki, miniaturki, szczegóły zdjęcia wraz z liczbą pobrań i komentarzy), wybór licencji (jeśli chodzi o użycie komercyjne, można przefiltrować fotografie tak, by wyświetlały się osobno darmowe zdjęcia do zastosowań komercyjnych z możliwością edycji). Ułatwia to legenda – ikonki pod każdym zdjęć określają licencję, na jakiej udostępniane są zdjęcia.

Na uwagę zasługują filtry „tylko zdjęcia czarno-białe”, „tylko wzory”, „tylko zdjęcia w kolorze X”. Poza tym Flickr umożliwia wyszukiwanie zdjęć o określonej orientacji, rozmiarze, dacie wykonania.

184 strony, skąd można pobrać na 100% darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego
Ocena: 5 (100%) na podstawie 45 ocen(y).

 • Krzysztof Kura
 • Marek Wąchocki

  I tak się rozwija ebiznes – krok.po.kroku! Landing z ładnymi zdjęciami, zbieranie leadów, zamykanie leadów. Całkiem dużo można zrobić bez większego nakładu czasu i pieniądza.

  Chylę czoła przed ogromem pracy włożonej w przygotowanie tego zestawienia.

 • Livin’ la Vida Loca

  Nie mam firmy, a i tak z przyjemnością marnuję tu czas. Fajne zdjęcia, które przecież można użyć do cv . Albo w innych celach prywatnych ;) Pozdro

 • Mędrek

  Chyba najbardziej wyczerpująca lista gdy chodzi o portale skąd można brać darmowe zdjęcia na stronę lub bloga. Podziękował.

 • Myśliwiec

  Podziękował.

 • Malina Wowra

  Zacna kompilacja zdjęć :)

 • capresemary

  Unsplash rules! While other websites with stock photos are cool, Unsplash is my favourite one. Thanks for mentioning in terms of downloading free images. Pond5 is good for earning money for your own photos

 • Sepik

  Warto zwrócić uwagę na Vectorain com Tutaj dla odmiany znajdziemy wektory. Całość totalnie za darmo i do użytku bez ograniczeń

 • Niewielka, rodzima produkcja – http://www.fotoomnia.pl

 • LepszaOpcja

  Dodajcie StockPhotoSecrets. Tutaj jest ponad 3.000.000 zdjęć. Do tego wektory, ikony, przyciski i in. Myślę, że ze względu na darmowe zdjęcia, chyba również do użytku w firmie (5 szt. wektorów, ikonek lub fotografii dziennie) można uzupełnić powyższy wpis o ten bank.

  @Mike_P77:disqus Adobe Stock, o którym piszesz, jest nie do przebicia. Bagatela, 40 mln zdjęć!!! Inna rzecz, że ceny zdjęć są trochę wygórowane i trochę przerost formy nad treścią.
  Znajomy grafik korzysta z 99club i jest zadowolony. Jest to kolejny duży bank ze zdjęciami do użytku komercyjnego. Podobno mają „200 XL royalty-free stock photos or vectors” :) Najlepsze, że można wybrać 200 fotek po 0,50 $/szt. i pobierać zdjęcia w dowolnych rozmiarach – od najmniejszego do XXL. Opcja nr 2 to StockPhotoSecrets.
  Kolejna dobra opcja to Bigstock. 25.000.000 zdjęć to liczba zbliżona do oferowanej przez Adobe Stock. Opinie na temat tej kolekcji są niezłe. A jeśli „nadal nie to”, sprawdź bank zdjęć PhotoSpin. Mam nadzieję, że coś z tego wybierzesz, bo już brakuje mi pomysłów ;-)

  • Na stronie Stockphotosecrets nie ma stanem na dziś ani jednego darmowego zdjęcia (do jakiegokolwiek użytku).

   Pozdrawiamy,
   Zespół http://veroling.pl

  • Mike_P77

   Sory, że nie odpisałem od razu, ale przypadkiem znalazłem Twoją odpowiedź (nie dostałem powiadomienia na maila, to chyba działa tylko jak użyjesz funkcji „Odpowiedz”). Adobe Stock jesli chodzi o zasoby i interfejs jest pierwsza klasa, ale niestety zmęczyło mnie opłatami, bo potrzebuje zdjęć sporadycznie. Dzieki za propozycje. Ten 99club cenowo super, chociaż rozpieszczony przez Adobe Stock od razu zacząłem kręcić nosem jak zrobiłem pare testowych wyszukań. Photospin spoko, jeśli ktoś często potrzebuje zdjęć BigStock to samo. Obydwa w moich warunkach wyjdą drożej niż Adobe Stock. Ja bym przy tym został, gdyby ktoś wziął to ze mną na połowę, ale chyba ludziom nie chce sie tak bawić. W końcu znalazłem cos dla siebie 123RF. 156zł i mam 40 kredytów bez ograniczeń czasowych. Przynajmniej tak to zrozumiałem, ale jutro sie upewnie jeszcze, bo teraz support mają offline.

 • Mike_P77

  Mam konto w Adobe Stock, założyłem jak było w promocji 10$/mies – do 10 zdjęć full res/mies. Zazwyczaj tego nie wykorzystywałem. Skumulowało mi się ze 150. Ale dzisiaj zalogowałem się sprawdzic zadłużenie karty kredytowej i okazuje się, że już ładny kawałek czasu płacę 30$/mies. Chyba niepotrzebnie bo nie wykorzystuje. Fajny serwis, bo super jakość, świetna wyszukiwarka, duże zasoby, ale przydałoby się cos tańszego. Znacie jakąś alternatywę z podobnymi mozliwościami ale mniejszą ceną ?

 • nata

  No dobra a jak robię rękodzieło typu zaproszenia itd. to gdzie mam podać autora? Freepik ma swietne wektory ale własnie trzeba niestety podać autora tylko jak na zaproszeniu to zrobić?

 • Michał Kowalski

  Popieram moją poprzedniczkę w sprawie zdjęć na licencjach innych niż Public Domain, często są takie sytuacje w których w ogóle ciężko jest wskazać link do strony autora.

  Baza pixabay to obszerna ilość, ja tez mam swój mały bank zdjęć na tej licencji CC0 są tam same produktów na białym tle mogą przydać się także, a aukcje internetowe bo to fotografie realnych produktów.

  Czy mogę wstawić adres w komentarzu ?

  • Dzień dobry! Jeśli nie powiela jakiejś innej bazy darmowych zdjęć, czemu nie? ;)

   • Michał Kowalski
    • Dysqutant

     Fajna sprawa. Dziękuję za udostępnienie na CC0.
     Rozumiem, że można użyć nawet na stronie firmowej?

     • Michał Kowalski

      Oczywiście, Tak.
      Licencja public domain jest chyba najmniej restrykcyjna pod względem wykorzystania materiałów, dlatego taką wybrałem.

 • Fotografmagdalena Be&Getfound

  Choć sama robię zdjęcia, nasza agencja marketingowa korzysta z takich stron. Szczególnie cenne są zdjęcia bez konieczności podawania autora, bo linki zwrotne szpecą stronę. Sorry :) Bardzo mi przypadły do gustu te mniejsze niezależne strony skąd można pobrać zdjęcia do strony-portfolio, landing page’a klienta.

  Dlaczego? Nie będę odkrywacza, gdy powiem, że Pixabaya i Unsplasha nie zna tylko leniwy. I potem te same buźki na tych samych szablonach WordPressa wszędzie. Dobieracie darmowe fotki do użytku komercyjnego? Postawcie przede wszystkim na ORYGINALNOŚĆ. Pozdrawiam!

 • Ola Kasińska

  Widzę na liście niektóre strony, skąd już wcześniej pobierałam zdjęcia do użytku komercyjnego w projektach firmowych. 95% stron jak dotąd nie znałam.
  Dodaje do ulubionych, będę tu często zaglądać :)

 • Janczar

  Tia… Skąd brać darmowe ciekawe zdjęcia do użytku komercyjnego :D

  Gdzieście byli miesiąc temu, kiedy potrzebne mi były darmowe foto do projektu komercyjnego?!?

  Wyszukiwarka darmowych zdjęć daje radę. Wybór mniejszy niż na Shutterstock, przybodrobinie cierpliwości.

  Nie chciało mi się pisać, ale darmowe banki zdjęć to bardzo trafny i dobry temat. W ramach podziękowania równie darmowe zdjęcie do dowolnego użytku :)

 • Adriana

  Bardzo dziękuję za udostepnienie. Wczesniej pobieralam fotografie do uzytku komercyjnego wylacznie z Flickra.

 • Nemo

  Dziękuję! Przyda się.

 • Sierpiec

  Dobra kompilacja.

 • Karol Młot

  Wpis kozak. Dziękówa, napewno przyda się

 • Henryk Stokłosa

  A z agregatorów zdjęć znam jeszcze allthefreestock.com. Też można sobie poszperać.

 • Henryk Stokłosa

  stocksy.com :) Polecam! Jeden z najlepszych serwisów skąd pobieramy zdjęcia na potrzeby firmy. Tam jest cała masa wszystkiego – radzę zajrzeć.

  • Fotografmagdalena Getfound

   Henryku, fajna ta strona. Też dodaję do ulubionych!

  • capresemary

   Fotografmagdalena, Henrik, thank you for Stocksy United. Added to my favourites.
   All the contents looks to be 100% exclusive, curated daily and hand selected for quality.

 • Konik polny

  Najlepsza kolekcja darmowych zdjęć. Wymiata!!!

 • OneLittleSmile Detected

  Dobrze wiedzieć jak wykorzystać dobrodziejstwa internetu ;) Zgodnie z maksymą GetFound – nie wiesz gdzie szukać ładnych zdjęć i dobrych pomysłów na posty, to nie masz pomysłu na marketing :) Pozdrawiam przedmówców i dziękuję za bardzo darmowe zdjęcia stockowe.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachows

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Phillip Harris

  And keep writing ;)

 • Phillip Harris

  Thanks for mentioning Morguefile free photo stock, guys!

 • Agnieszka Małachowska

  Dziękuję za Yeah!Stock Photos, Ssyer, Kaboompix (!), Epicantus (!!!) a zwłaszcza darmowe fotografie jedzenia FoodiesFeed (!!!!!!!!!!!!!!!!).

  Ktoś z nich jest z Polski, wiec ciekawa jestem, jak zapatrują się na publikacje ich zdjęć na Fejsie. Znalazłam gdzieś, ze nie każdy się zgadza z powodu problemów z Facebookiem (prawa autorskie do zdjęć).

 • Michał Walaszek

  A mnie zaskakuje, że Unsplash i PhotoPin udostępniają zdjęcia zupełnie bez opłat. Ciekawe, na czym zarabiają ich fotografowie…

 • Michał Walaszek

  No co mogę powiedzieć? Kawał świetnej roboty! Pobieram jak głupi. Z powyższego uważać na Tookapic – wcale już nie są darmowi do komercyjnego użytku.

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • Izabela

  Żeby nie płacić za zdjęcia stockowe zawsze używam do projektów promocyjnych darmowe zdjęcia. Piękne dzięki za tak wyczerpującego posta – przyda się na pewno!

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Володимир

  Варшава, чи є тут хтось, хто з України?

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • ridnaHata

  @Михайло,

  бюро перекладів краків: http://veroling.pl. я до них звертався

 • Victoria Inox

  A czy te Wasze darmowe zdjęcia stockowe są legalne?

  • Michał Polanski

   To Creative Commons. Wszystko ok.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

 • Kowal artysta

  Jeśli dobrze liczę, łącznie eychodz ze udostępniają 4 350 734 darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego. Po co w takim razie platni gracze?

  Czy utworzenie konta w Shutterstock, Getty Images, 123RF ma sens? W mojej opinii – NIE.
  To nieopłacalne.

  • Mike_P77

   Opłacalne, bo komercyjne banki zdjęć mają zazwyczaj lepsze jakościowo zasoby i lepsze indeksowanie/interfejs. Czasami na darmowych szukałem godzinę zdjęcia, które było mi potrzebne i nie znalazłem. Jak wbiłem na komercyjny to 2-3 min szukania i było. Jak zależy Ci na czasie to utworzenie konta w komercyjnych bankach ma sens.

 • Wioleta Kądziołka

  Jutro z rana czeka majstrowanie w Photoshopie.
  Dzięki za darmowe zdjęcia i ogólnie natchnienie! Niektóre strony widziałam na innych blogach, inne dopiero muszę sprawdzić.

 • Marchewka

  Dziękuję, szczególnie za Wasz agregator. Niestety cały czas w pośpiechu, a na bloga codziennie coś wrzucamy.

Rozmiar
Kontrast