Tegoroczne Targi Książki w Krakowie, które odbyły się w dniach 22-25 października, odwiedziło wielu miłośników książek. Ilość uczestników tego wydarzenia pokazała, że pomimo upływu czasu książki nadal są popularne, a młodzi uczestnicy dają nadzieję na sukces podobnych wydarzeń także w przyszłości. Dwie hale – Wisła i Dunaj – były pełniejsze niż na którychkolwiek krakowskich targach odbywających się w tym roku. W ciągu czterech dni targów mieliśmy przyjemność oglądać miłośników literatury w różnym wieku, zaczynając od zaledwie kilkunastomiesięcznych dzieci. Stoiska były rozdzielone pomiędzy setki firm, głównie wydawnictw, prezentujących wszystkie znane gatunki literatury, od nauk społecznych, przez literaturę faktu, horrory, książki religijne, aż do fantastyki i science fiction.

W każdy dzień można było spotkać autorów podpisujących książki, co stanowiło jeszcze dodatkową atrakcję dla fanów. Przy odrobinie szczęścia można było spotkać także reprezentantów Wyborów Literackich, zbierających głosy na ulubionych polskich autorów klasycznych oraz nowoczesnych. Autorzy komiksów pokazywali swoją twórczość poprzez tworzenie oryginalnych rysunków dla niektórych z ich fanów.

Sprzedawcy na poszczególnych stanowiskach nie mieli chwili wytchnienia, gdyż książki sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Szczęśliwcy mogli nawet znaleźć niektóre egzemplarze za darmo. Jednak nawet bez tego ciężko byłoby opuścić targi bez choćby jednej książki.

Tłumaczenia literatury

Dedykowane zespoły naszych lingwistów mają na swoim koncie różne tłumaczenia literatury, dlatego Biuro Tłumaczeń VEROLING nie mogło przepuścić takiego wielkiego wydarzenia.

Nasi reprezentanci zjawili się tam, aby odwiedzić naszych partnerów handlowych, ale także poznać tych, z którymi wcześniej nigdy się nie spotkaliśmy. Dzięki temu wydarzeniu zawarliśmy wiele nowych znajomości, które z pewnością okażą się przydatne w przyszłości.

Nie ma jeszcze ocen.

Rozmiar
Kontrast
Share via