E-faktura

Stosowanie e-faktur zamiast faktur papierowych jest bardzo ekologiczne i korzystne. Kilka faktów:

  • Do wydruku 3 mld egzemplarzy faktur rocznie potrzeba 15 000 ton papieru, czyli ok. 255 000 drzew (ok. 127,5 hektarów lasu),
  • Przy produkcji papieru na wystawiane w Polsce rocznie faktury zanieczyszcza się ok. 6,6 mld litrów wody (3000 basenów olimpijskich). To niemal 3 razy więcej niż kupujemy w butelkach!
  • Szacuje się, że do produkcji papieru na wystawiane w Polsce faktury zużywa się ok. 120 mln kWh energii rocznie.
  • Faktury papierowe odpowiedzialne są za emisję 1935 ton CO2. Tyle wytwarza 58 tysięcy gospodarstw domowych.
  • Brak faktur papierowych to również radykalne zmniejszenie ilości odpadów oraz wyjątkowo trudnych w utylizacji kartridży i tonerów do drukarek.

Źródło: Raport PKPP Lewiatan/wybieramefaktury.pl

E-faktura: korzyści dla firmy

E-faktura to pełnoprawny dokument finansowy, który spełnia wszelkie wymogi polskich przepisów podatkowych. Zapewnia ponadto liczne korzyści.
1. Bezpieczeństwo. Dostęp do faktur elektronicznych w systemach internetowych biura tłumaczeń jest chroniony hasłem, a dodatkowo protokołem SSL.
2. Oszczędność czasu. E-faktura jest dostępna tuż po wystawieniu. Dostęp do niej jest możliwy z każdego miejsca na świecie i przez 24 godziny na dobę.
Możemy ją otrzymać logując się do portalu VEROLING lub mailowo. Można też zamówić powiadomienie SMS o nowej wystawionej e-fakturze.
3. Łatwiejsze zarządzanie dokumentacją, usprawnienie procesów biznesowych. Elektroniczna archiwizacja faktur umożliwia sprawne uporządkowanie dokumentów. Nie trzeba już przechowywać stosu kartek, które łatwo jest zniszczyć lub stracić. E-faktura przyspiesza również przepływ informacji w przedsiębiorstwie.
4. Dbałość o środowisko naturalne. poprawa wizerunku organizacji w oczach aktualnych i potencjalnych klientów.
5. Oszczędność miejsca i pieniędzy. Wprowadzenie e-faktur zmniejsza koszty fakturowania o 80 procent. Firma wysyłająca miesięcznie 1000 faktur może w ten sposób zaoszczędzić ok. 2000 złotych.
Pomijając minimalizację zużycia papieru, oszczędzamy miejsce na półkach. Biuro Tłumaczeń VEROLING zachęca do zastępowania faktur papierowych elektronicznymi, oferując dodatkowo ulgi dla takich klientów.

Jak zamienić tradycyjną fakturę papierową na e-fakturę

Aby przejść na e-fakturę, prosimy o wysłanie wiadomości o treści:

„Wyrażam zgodę na otrzymywanie faktur od Biura Tłumaczeń VEROLING Sp. z o.o. drogą elektroniczną. Aktualny adres e-mail właściwy do odbioru faktur to: mój_adres_mailowy@domena.pl”.

Chrońmy wspólnie środowisko naturalne!

E-faktura
Ocena: 5 (100%) na podstawie 2 ocen(y).

Rozmiar
Kontrast