W poniedziałek 3 grudnia 2018 r. wystartowała nowa akcja promocyjna Biura Tłumaczeń VEROLING pod nazwą „Miesiąc fiński”. Bez względu na to czy jesteś prężnie działającą firmą, czy osobą prywatną, pomożemy z wszystkimi rodzajami tłumaczeń z/na język fiński.

 

Szybka nawigacja:

1. „Szczęście ma swoją własną czerwoną letnią chatkę i pole ziemniaków ”
2. Miasteczko i baza wypadowa Świętego Mikołaja
3. O języku fińskim
4. Promocja „Miesiąc fiński”
5. Jak skorzystać z oferty

„Szczęście ma swoją własną czerwoną letnią chatkę i pole ziemniaków”

„Szczęście ma swoją własną czerwoną letnią chatkę i pole ziemniaków”, jak mówi popularne, fińskie przysłowie. Tegoroczny World Happines Report, opublikowany przez Sieć Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (SDSN) umieścił Finlandię na szczycie listy najszczęśliwszych krajów świata 2018, a wiele innych organizacji uznaje ją za bezpieczną i stabilną. Jest to wynik przemyślanej i skrupulatnie prowadzonej polityki, zapewniającej m.in. bezpłatną edukację, szczodre urlopy rodzicielskie i wiele innych praw, sprawiających, że codzienne życie jest bardziej przystępne i stabilne. Znamienne jest również, że ponad 80% społeczeństwa wierzy w policję, system edukacji oraz opieki zdrowotnej.

Finowie mogą poszczycić się również specyficznym poczuciem humoru, często zahaczającym o absurdy. Dla przykładu podać można Mistrzostwa świata w noszeniu żony, które co roku w czerwcu przyciągają coraz więcej par z różnych stron świata. Innymi wyróżniającymi się dyscyplinami sportu są np. rzut telefonem komórkowym, polowanie na komary czy piłka nożna w błocie. Co roku 13 października  obchodzony jest również Dzień porażki (Failure Day).

Miasteczko i baza wypadowa Świętego Mikołaja

Rovaniemi – to tutaj, do stolicy fińskiej Laponii dociera co roku ponad pół miliona listów z całego świata, adresowanych do jednej, szczególnej postaci. Na północnym kole podbiegunowym znajduje się bowiem wioska Św. Mikołaja. Finowie ochoczo utrzymują legendę, że właśnie stąd wyrusza co roku saniami zaprzężonymi w renifery, aby dostarczyć wymarzone prezenty dzieciakom na całym świecie. Wioska jest sporą atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych. Czynna przez cały rok, ale najbardziej oblegana w okresie okołoświątecznym. Znajduje się tutaj między innymi poczta Św. Mikołaja z możliwością wysłania listów ze specjalnym stemplem mikołajowym. Główną atrakcją jest jednak biuro Świętego mikołaja, gdzie można go odwiedzić, zrobić sobie z nim zdjęcie, a nawet otrzymać prezent! Popularnością cieszy się również kilkujęzyczna linia przebiegająca przez środek wioski, przedstawiona wartością szerokości geograficznej kręgu polarnego. Jednak rzeczywiste północne koło podbiegunowe przebiega aktualnie 2,2 km na północ (lotnisko w Rovaniemi), ze względu na powolne zmiany kąta nachylenia osi ziemi.

O języku fińskim

Język fiński (fiń. suomen kieli, suomi) zalicza się do podgrupy języków bałtycko-fińskich, która z kolei należy do podrodziny języków ugrofińskich z rodziny uralskiej. Razem z językiem szwedzkim są dwoma językami urzędowymi w Finlandii. Dla 92% populacji Finlandii jest to język ojczysty. Język fiński może pochwalić się imponującą długością wyrazów. Jednym z najpopularniejszych przykładów jest lentokonesuihkuturbiinimoottoriapumekaanikkoaliupseerioppilas (inżynier stażysta specjalizujący się w silnikach odrzutowych samolotów).

Promocja „Miesiąc fiński” i jak z niej skorzystać

W okresie promocyjnym trwającym od 3 do 31 grudnia 2018 roku pomożemy firmom uporządkować dokumentację (stworzymy od podstaw lub ujednolicimy istniejące glosariusze firmowe, dokonamy analizy lingwistycznej strony firmowej oraz wszelkich materiałów wykonanych przez inne biuro tłumaczeń), jak również przygotować spójną politykę lingwistyczną.

Zamawiając 2 dowolne usługi, drugą tańszą otrzymasz z rabatem 12% (a stali klienci — 17%) w porównaniu do stawek cennikowych!

Promocja „Miesiąc fiński” w VEROLING obejmuje wszystkie świadczone przez naszą firmę usługi tłumaczeniowe w kombinacjach język polski/angielski«»język fiński«»język polski/angielski, ze szczególnym uwzględnieniem poniższych:

 • tłumaczenia dokumentacji technicznej
 • transkrypcja plików multimedialnych (zarówno tych powstałych w języku fińskim, jak i w opcji z tłumaczeniem nagrań audio i wideo na język fiński)
 • przygotowanie i tłumaczenie napisów w języku fińskim do filmów promocyjnych
 • tłumaczenie i lokalizacja stron www na język fiński
 • usługa tłumaczenia ustnego z/na język fiński
  • tłumaczenia ustne z i na język fiński (synchroniczne i konsekutywne)
  • usługi przewodnika fińskiego podczas wyjazdów biznesowych i wycieczek
 • tworzenie kampanii promocyjno-reklamowych oraz prowadzenie kont na Twitterze/stron na Facebooku w kilku językach, w tym po fińsku
 • kampanie reklamowe Google AdWords i Facebook w języku fińskim
 • przygotowanie do druku materiałów marketingowych, tłumaczenie książek i innych publikacji z i na język fiński
 • tworzenie tekstów marketingowych i reklamowych w języku fińskim

Wszystko na czas i w wykonaniu najlepszych dyplomowanych specjalistów.

Jak skorzystać z oferty

  • Wybierz interesującą Cię usługę lingwistyczną;
  • Prześlij swoje zapytanie o wycenę usługi, korzystając z modułu „Wycena”;
  • Wpisz w formularzu specjalny kod rabatowy #20181201HEI. Wkrótce po otrzymaniu zapytania o wycenę otrzymasz od nas kosztorys;
  • Gotowe!
5/5 - (3 votes)