Przy tworzeniu strony internetowej bardzo ważne jest jej odpowiednie zlokalizowanie. Każdy informatyk wie, że tylko dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu nasza strona ma szanse przebić się pośród setek tysięcy innych dostępnych w przeglądarkach internetowych. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jak pomocna przy tym może być transkreacja.

google-405095_640

 

Lokalizacja strony internetowej zawsze oparta jest o odpowiednie słowa kluczowe, dzięki którym nasza witryna będzie lepiej indeksowała się w wyszukiwarkach internetowych. Z reguły jednak nawet jeżeli nasza strona będzie miała za zadanie przyciągnąć do nas klientów zza granicy, wykorzystuje się do tego zwykłe tłumaczenie, z użyciem słów kluczowych. Nie jest to optymalne rozwiązanie, ponieważ opiera się o najprostszy mechanizm, który można udoskonalić za pomocą transkreacji. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na poprawienie naszego SEO.

  1. Unikalna treść – podczas transkreacji tworzymy w zasadzie tekst od nowa, opierając się na idei zawartej w tekście bazowym, a także grupie docelowej, do jakiej ma on trafić. Taka unikatowość treści jest o tyle istotna, że wyszukiwarki internetowe stają się coraz bardziej wyrafinowane i tworzenie zupełnie nowych tekstów dla każdej z witryn pozwoli na ich efektywniejszą indeksację.
  2. Wyższe wskaźniki klikalności – przez stworzenie nagłówków i tytułów stworzonych stricte pod twoją grupę docelową, możesz zapewnić sobie dużo większą liczbę odwiedzin na stronie, ponieważ łatwiej będzie tam trafić wprost z wyszukiwarki.
  3. Zwiększenie czasu spędzanego na stronie – zaadaptowanie treści ściśle pod grupę docelową sprawia, że internauci spędzają na naszej stronie więcej czasu, informując tym samym silnik wyszukiwarek, że nasza treść jest warta przejrzenia i tym samym podnosząc ranking naszej strony internetowej.
  4. Powtórne wizyty – jeżeli ktoś odwiedza naszą stronę po raz wtóry, jest to nie tylko znak dla silników przeglądarek, że warto nas odwiedzić, ale także wspomaga personalizację wyszukiwania. Zarówno Google, jak i Bing są silnie nastawione na spersonalizowane wyszukiwanie, także takie powtórne wizyty są dla nas bardzo korzystne.
  5. Udostępnianie w mediach społecznościowych – jeżeli nasza treść będzie stworzona przez profesjonalistów i wolna od nienaturalnych stwierdzeń czy zdań, to mamy większą szansę, że ktoś udostępni ją w mediach społecznościowych, co w oczywisty sposób wpłynie na zwiększenie liczby odwiedzin na naszej stronie.
  6. Budowanie zaufania – jeżeli nasza treść jest odpowiednio sformułowana i trafia do odpowiednich odbiorców, możemy liczyć na zbudowanie wśród nich odpowiedniego autorytetu, stając się źródłem wiedzy w naszej branży. Wpływa to nie tylko na liczbę odwiedzin, ale także daje nam szansę, że odnośnik do naszej strony znajdzie się na innych witrynach, co pomaga w lepszym indeksowaniu naszej strony.

Jak widać transkreacja może znacząco pomóc w naszej strategii SEO. Warto zastanowić się na jej zastosowaniem, zwłaszcza jeżeli mamy stronę internetową kilku językach i w każdym z nich chcielibyśmy indeksować się jak najlepiej. Zamówienie takiej usługi u profesjonalistów może znacząco poprawić nasze rankingi i zwiększyć popularność naszej strony. A przy tym proces transkreacji nie będzie wymagał tworzenia dla każdego z języków osobnej treści, co pozwola zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

 

Rate this post

Usługi tłumaczeniowe to nie tylko prosty przekład tekstu z jednego języka na drugi. To też cała gama różnego rodzaju świadczeń, które mogą pomóc nie tylko w zrozumieniu danego dokumentu, ale także w dopasowaniu go do standardów obowiązujących w danym kraju. Niektóre z owych usług są wykorzystywane w marketingu i reklamie. Przeciętnemu człowiekowi, dla którego branża […]

Dwie wymienione w tytule usługi nie zawsze są kojarzone z branżą tłumaczeniową. Zupełnie niesłusznie, bo agencje tłumaczeń bardzo często mają w swojej ofercie zarówno copywriting, jak i transkreację. Dla przeciętnego człowiek są to jednak pojęcia niewiele mówiące, toteż poniżej znajdzie się ich krótka charakterystyka oraz opis do czego i komu mogą się one przydać. Od […]

Konferencja Water&Heat nowe technologie przemysł oparty procesy termiczne obieg wody

ßW związku z tym, iż zeszłoroczna edycja (choć kameralna), przyciągnęła całkiem sporą grupę gości oraz została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez organizatorów jak i uczestników. Konferencja odbyła się w Hali Targów w Krakowie przy ul. Centralnej 41a. Została ona zorganizowana w dniu 4 czerwca 2013r. podczas targów WATER&HEAT. Przybyłych gości przywitali organizatorzy: Dr Michał Góra (Centrum im. Adama […]

Pismo chińskie zawiera około pięćdziesięciu tysięcy znaków, przy czym dodać należy, iż jest to tak zwany system otwarty, czyli współcześnie nadal powstają kolejne, nowe znaki. Jest to niesłychanie duża liczba, zwłaszcza dla osób przynależących do kultury europejskiej, gdzie pismo oparte jest na systemie fonetycznym i składa się z zaledwie dwudziestu sześciu liter – znaków graficznych konkretnych głosek. Zatem […]

Świat cały czas gna do przodu, ludzie co rusz tworzą coś nowego, co trzeba też jakoś nazwać. Dlatego do obiegu wchodzi cała masa słów, które na całe szczęście zbiera do kupy słownik oksfordzki. Ostatnio wprowadził kilka modyfikacji i nowych zwrotów, które już od jakiegoś czasu towarzyszą młodym ludziom (albo młodym duchem!). Głównie jest to terminologia […]

Dzisiejsza data w wielu krajach uważana jest za pechową. Piątek trzynastego, szczególnie dla kultur zachodnich, jest synonimem pecha i nieszczęścia. Można powiedzieć, że jest kalendarzowym czarnym kotem. W tym dniu masa ludzi zostaje w domu, woląc nie kusić złego losu. Co więcej, w XX wieku narodził się nawet lęk przed tym dniem — paraskewidekatriafobia, czyli […]