Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018. We współczesnym świecie istnieje mnóstwo dobrych rzeczy dostępnych zupełnie za darmo. Poniższy katalog stron z filmami jest jednym z nich. Opowiadaliśmy wcześniej, skąd pobrać darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego. Teraz pokażemy, gdzie szukać darmowych klipów stockowych, w tym również premium video. Oto 64 najlepsze darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie!

gdzie szukać, by znaleźć darmowe filmy video do wykorzystania w biznesie (popularne darmowe stocki wideo oferujące bezpłatne filmy użytku komercyjnego)

Darmowe banki filmów video dla wymagających

Zacznijmy od tego, że postaraliśmy uwzględnić niemal wszystkie liczące się banki filmów video — zarówno te w całości darmowe, jak i komercyjne, udostępniające część zbiorów za darmo.

skąd brać darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie Filmy online za darmo w jakości hd fullHD 1080p

Sprawdź starannie wyselekcjonowane przez nas darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie. Twoi klienci kochają oczami, więc będą bardzo zadowoleni, jeśli wykorzystasz poniższe klipy wideo do użytku komercyjnego.

Uwaga! Poszczególne typy licencji Creative Commons opisane są w osobnej tabeli.

1. Coverr – liczne darmowe filmy full HD w jednym miejscu

Coverr darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie

Listę otwiera bank filmów Coverr, gdzie znajdziemy naprawdę najlepsze filmy do użytku komercyjnego. Doskonały projekt stworzony przy współpracy z CodersClan co tydzień udostępnia 7 darmowych ujęć filmowych, które można wrzucić na stronę główną.
Istnieje możliwość przesłania prośby, aby udostępnili nowe darmowe klipy stockowe o określonej tematyce.

Bardzo wygodną opcją jest kod, dzięki któremu wygodnie osadzimy wybrane filmy na swojej stronie internetowej.

2. Free HD Footage

Free HD Footage Beach Front B-Roll Coverr darmowe banki filmów video do wykorzystania w biznesie

Działająca na bazie Vimeo i moderowana przez filmowca Phila Frieda społeczność Free HD Footage udostępnia obecnie prawie 300 filmików np. do osadzenia na stronie internetowej, blogu itp.

Ciężko jest oderwać wzrok, prawda?

Choć dany zasób nie powala ilością filmów stockowych, jest parę bardzo ciekawych kategorii. Darmowe video 4K i 1080p, klipy CG, filmy makro, flara (halacje) i wszystko bez rejestracji. Znajdziemy tu m.in. takie kategorie jak 3D, transport, budynki, miasto (szczególnie fotografia nocna!), dzika przyroda i tła.
W zakładce archiwum znajdziemy najnowsze udostępnione darmowe klipy stockowe.

Rejestracja nie jest wymagana. Co do licencji, jest podobna do tej, którą znamy z serwisu Flickr. Dokładnie czytamy, zanim pobierzemy lub wykorzystamy.
Jak pobrać darmowe wideo do celów komercyjnych? Wystarczy wybrać rozdzielczość (mamy do dyspozycji kilka wariantów SD oraz HD) i kliknąć „Download”.

Początkujący filmowiec na pewno doda ten bank darmowych filmów do ulubionych.

3. MotionBackgroundsforFree.com

Motion-Backgrounds-for-Free-darmowe-tla-strona-www-blog

Skąd pobrać zapętlone filmy video? Proponujemy MotionBackgroundsforFree, ponieważ udostępniane ujęcia video dostępne są za darmo, a liczba miażdży inne strony z darmowymi nagraniami. Wymagana jest tylko rejestracja za pomocą adresu mailowego lub konta na Facebooku.

Podobnie do Iris32, GreenLight, Free Animal Video czy Orange HD mają swój kanał na YouTube.

 

4. RocketStock – bezpłatne efekty specjalne od Shutterstock

wideoteka rocketstock bank video stockowych darmowych szablonów efektów specjalnych od shutterstock

RocketStock sprzedaje w swoim sklepie głównie szablony i gotowe animacje, ale zapisując się na newsletter, będziemy otrzymywali co miesiąc ciekawe darmowe materiały od Shutterstock.

Nieważne, czy masz do złożenia tylko drobny amatorski filmik lub profesjonalnie nagranie video, dzięki darmowym szablonom od Rocketstock obróbka i postprodukcja obrazu video mogą stać się łatwiejsze.

Baza darmowych filmów, animacji i przejść video robi wrażenie. Darmowe materiały też.
Przykładowa paczka zawiera darmowe nagrania video w rozdzielczości 4K, warstwy i szablony. Jedynym mankamentem jest… niedosyt. No ale jest to przede wszystkim bank nagrań i efektów video przeznaczonych na sprzedaż!

Jeżeli Twoim zajęciem jest montaż filmów video, że przeznaczenie takich nagrań video jest niezwykle szerokie, zaczynając od stworzenia menu płyty i kończąc na efektach wideo. Często sięgają po nie filmy oferujące filmowanie wesel, ślubów oraz innych uroczystości.
Takie darmowe ujęcia filmowe komercyjnego użytku ubarwiają wideofilmowanie chrzcin, jubileuszy oraz innych ważnych dat i rocznic.

5. Cute Stock Footage

Cute Stock Footage darmowe banki filmów video do użytku komercyjnego

Kolejny bank nagrań video dostępnych za darmo pod warunkiem odpowiedniego oznaczenia na stronie (uznanie autorstwa, odnośnik do strony autorów).

Bogate zasoby video na otwartej licencji znajdziemy również na Cute Stock Footage. Niezależni twórcy filmów, projektanci dźwięku oraz graficy komputerowi docenią darmowe video stockowe, efekty wizualne i dźwiękowe, przejścia itp. Aby znaleźć odpowiedni film do wykorzystania komercyjnego, należy skorzystać z wyszukiwarki lub przejrzeć zawartość jednej z 15 dostępnych kategorii.

Przeważnie są to filmy na licencji CC0 i bez rejestracji, choć w niektórych przypadkach wymagana jest symboliczna opłata.

Warta uwagi jest kolekcja płatnych filmów na licencji wolnej od honorariów autorskich.

6. Xstockvideo

Xstockvideo darmowe wideo do wykorzystania fimowego

Kolejna strona skąd można pobrać dobre płatne i darmowe video stockowe. Niższa rozdzielczość (960×540) jest za darmo, jeżeli udostępniamy te nagrania nieodpłatnie (np. promocja wydarzenia, cele edukacyjne, promocja na YouTube bez reklam).
Filmy video w wysokiej rozdzielczości kosztują tu kilka dolarów, za które otrzymujemy rozszerzoną licencję. Przyzwoita jakość jest dostępna za darmo.

Bank z filmami XStockVideo zawiera ponad 700 materiałów (niektóre z kategorii: technologia, ludzie, abstrakcja i tekstury, czy edukacja).
Wymaga rejestracji i uważnego czytania warunków licencji pod każdym zdjęciem.

7. Tanurix / Tanuri Experiment – darmowe i legalne video na stronę www

Tanurix / Tanuri Experiment darmowe wideo do wykorzystania w celach biznesowych

Bank filmów Tanuri Experiment zawdzięcza swoje istnienie i nazwę parze podróżników, którzy dzięki blogowi dokumentują swoje wyjazdy. Mamy tutaj ludzi, pejzaże, wschody i zachody słońca, jak również codzienne rutynowe działania.

Tania i Yuri udostępniają swoje filmy, przewżanie związane z naturą. Wszystkie znajdujące się tam video stockowe mają licencję Uznanie autorstwa 3.0 Unported (CC BY 3.0).

8. Dissolve – darmowa baza filmów dla Twoich projektów

Dissolve darmowe wideo stockowe do wykorzystania w biznesie

Wideoteka Dissolve zawiera ponad milion filmów stockowych. Część z nich dostępna jest za darmo, ale wymaga rejestracji.
Dozwolone jest bardzo szerokie wykorzystanie: filmy są darmowe z prawem zarówno do użytku komercyjnego, jak i prywatnego. Wyróżnik: wyszukiwanie filmów video według tematu/kategorii (ręcznie wykonane, symetryczne itp.).

9. StockFootageForFree.com

StockFootageForFree (Stock Footage 4 Free) Darmowe stock video filmy stockowe na stronę www/bloga firmowego

Nazwa mówi sama za siebie – darmowe ujęcia filmowe do komercyjnego użytku. Całość bardzo przejrzyście podzielona na kategorie i nie jest potrzebne nawet uznanie autorstwa. Dalej się zastanawiasz, skąd pobrać film video na stronę?

10. Videohive.net

VideoHive Darmowe i legalne video na Twoją stronę lub kanał YouTube

Kolejne miejsce, gdzie darmowe klipy stockowe, których nie będziemy się wstydzili. Twórcy envatomarket, do którego należy m.in. sklep z szablonami stron internetowych themeforest, oferują olbrzymią i stale rosnącą bazę darmowych filmów.

Nie ma ograniczeń co do liczby plików do pobrania. Wybieramy „free items” lub „freebies” dostępne w danym miesiącu i pobieramy (koniecznie wraz z plikiem licencji!) na dysk. Uznanie autorstwa nie jest wymagane.

11. Videezy (byłe BRoll.io)

Videezy.com - Darmowe podkłady 4K, ujęcia i tła pod intro

Bank ujęć filmowych Videezy to wspólnota zarówno początkujących, jak i zawodowych operatorów udostępniających swoje ujęcia filmowe za darmo w rozdzielczości HD, również do użytku biznesowego.

Serwis należy do platformy eezy.com, znanej z podprojektów Brusheezy (darmowe pędzle dla Adobe Photoshop) czy Vecteezy (baza darmowych obrazków wektorowych.
Wyszukiwania interesującego nas zdjęcia czy tła video dokonujemy, wybierając jedną z kilkudziesięciu kategorii lub etykiet (tagów). Nie musimy się logować, aby pobrać darmowe video stockowe, lecz należy w swoim produkcie końcowym wymienić autora podanego na Videezy.com w dziale „Copyright”.

Videezy ma również funkcje społecznościowe, którymi z reguły nie mogą pochwalić się inne darmowe banki video. Dzięki niej wymieniamy się swoimi plikami z innymi użytkownikami, dodajemy cudze dzieła do ulubionych oraz komentujemy najlepsze filmy do użytku komercyjnego.

12. Openbeelden

Open Beelden is een open mediaplatform dat toegang biedt tot audiovisuele collecties die eenvoudig hergebruikt kunnen worden audiovisuele collecties die eenvoudig hergebruikt kunnen worden

Darmowa baza filmów Openbeelden, skąd można pobrać filmy wideo na stronę lub YouTube, ma ponad 7000 materiałów video z zaawansowaną wyszukiwarką, która umożliwia przeglądanie bazy darmowych filmów według tytułu, daty przesłania i publikacji oraz licencji, na której udostępniane są filmy wideo.

Jest to projekt holenderski, lecz bez obaw — interfejs przetłumaczony na język angielski. Szukajcie menu wyboru języka w prawym górnym rogu.

13. Openfootage
openfootage Darmowe strony z samplami wideo dla montażysty

Bardzo często zastanawiamy się w swojej pracy, skąd pobrać darmowe nagrania wideo, zwłaszcza materiały filmowe do montażu wideo.

Oczywiście istnieją liczne banki filmów, gdzie za kilkadziesiąt dolarów otrzymamy znakomite nagranie wideo 4K. Jeśli jednak nie zarabiamy jeszcze tyle na tworzeniu materiałów wideo, wykorzystajmy darmowe video stocki.
Według informacji na stronie, Openfootage oferuje między innymi panoramy HDRI, ujęcia timelapsowe, 3dscan, fotografie panoramiczne i in.

14. Stocksy

stocksy profesjonalne nagrania video montaż filmów wydarzenia firmowe śluby wesela montaż wideo kraków warszawa łódź

Kinematografia oraz fotografia stockowa – tak w skrócie reklamuje się Stocksy.

Ten serwis stockowy nie dość, że oferuje tysiące nagrań oraz filmów video, to jeszcze bardzo wysoko podniósł poprzeczkę zarówno względem kolegów z branży, jak i freelancerów, dla których jednym z najważniejszych źródeł dochodu są profesjonalne i ładne filmy video i zdjęcia.

Profesjonalne nagrania video, które udostępnia zespół Stocksy, to nie lada gratka dla działu marketingu.
Warunki licencji są bardzo wspaniałomyślne, a i tak dotyczą raczej dużych graczy niż małych przedsiębiorstw.

15. Splashbase? Filmy HD: darmowe wykorzystanie komercyjne, ale raczej z podaniem autora

15-splashbase-darmowe-banki-filmow-video

Duży stock oferujący nagrania video HD różnych autorów. Przed pobraniem dobrze jest zwrócić uwagę na licencję. W wielu przypadkach jest to Сreative Сommons Attribution 3.0, a więc pobieramy najlepsze filmy do użytku komercyjnego i robimy to, co nam się żywnie podoba, dodając jedynie wzmiankę o autorze i licencji. Przykładowo, jeśli pobraliśmy filmy na bloga, wystarczy adnotacja w stopce lub informacjach prawnych na stronie.

Przyzwoita jakość, lecz duży minus za niewygodne wyszukiwanie (tylko według słów kluczowych).

5/5 - (27 votes)