Jeśli  firma sprzedaje produkty bądź usługi przez internet na rynkach międzynarodowych, z pewnością strona ma kilka wariantów językowych. Celem tłumaczenia strony jest umożliwienie osobom różnej narodowości posługiwania się nią. Mimo że wydaje się, iż ten zabieg nie ma wad to niestety, tak nie jest. Jeśli nie stosujesz znacznika hrelfang, Google nie będzie umieć połączyć adresów URL z konfiguracją witryny.

Znacznik hrelfang jest potrzebny, aby nakierować przetłumaczoną stronę do odpowiedniego odbiorcy skupiając się na języku oraz lokalizacji. Inaczej mówiąc, dopasowuje on wersję językową dla konkretnego użytkownika.  

Jak korzystać ze znacznika hraflang?

Zapisując kod strony, trzeba określić w jakich państwach dana treść ma się pojawiać. W zależności od państwa wpisujemy odpowiedni skrót. Na przykład hrelfang=”en”  umożliwi wyświetlanie strony w państwach anglojęzycznych. Trzeba pamiętać, aby dobrze sprawdzić skrót danego państwa, ponieważ intuicja często zawodzi ludzi i używają nieodpowiednich skrótów. Częstym błędem jest stosowanie skrótu uk zamiast gb dla Wielkiej Brytanii. Jeśli taka pomyłka nastąpi, znacznik hraflang nie będzie działał i Google będzie miała problem ze znalezieniem odpowiedniego języka. 

Rola znacznika hrelfang w SEO

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, znacznik decyduje o tym, do kogo trafią twoje treści. Ma za zadanie odnaleźć odpowiednią wersję językową konkretnemu odbiorcy. Dzięki temu możesz zyskać więcej klientów, ponieważ nie będą rezygnowali już na samym początku z przejrzenia witryny ze względu na niezrozumiały dla nich język. Powinieneś to zastosować, szczególnie gdy poświęciłeś już swój czas i pieniądze na przetłumaczenie treści na kilka języków. Byłaby to wielka strata, gdyby mimo twoich starań klient nie natrafiłby na stworzoną dla niego wersję. 

Drugim problemem, którym zajmuje się znacznik hraflang to zmniejszenie wpływu powielonej treści. Ma on za zadanie powiązać już istniejące treści z nowo powstałymi. 

Znacznik hreflang

Dołącz do nas:

https://open.spotify.com/user/31tckupqz4t6fekgj5nqeiv3dbfa
https://www.instagram.com/veroling_pl/?hl=uk
https://www.youtube.com/c/VerolingLSP

Rate this post