Jakość

Biuro Tłumaczeń VEROLING uznaje zapewnienie najwyższej jakości za absolutny priorytet. Zobowiązujemy się do tego, by ekspresowe i dokładne tłumaczenia odpowiadały wszystkim potrzebom klienta.

Chcemy, aby klienci zawsze do nas wracali. To właśnie dlatego zamawiane u nas tłumaczenia są zawsze wykonywane przez wysoko wykwalifikowanych i wyspecjalizowanych lingwistów posiadających co najmniej pięcioletnie doświadczenie.

Jak zapewniamy jakość: standardowy proces tłumaczeniowy VEROLING

Uważamy procedury zapewnienia jakości za kluczowy element w naszych procesach realizacji tłumaczenia. Dążymy do świadczenia usług tłumaczeniowych najwyższej jakości i stale usprawniamy nasze procesy wewnętrzne.
Będąc doświadczonym dostawcą usług tłumaczeniowych, Biuro Tłumaczeń VEROLING opracowało autorski System Zapewnienia Jakości, wykorzystując sprawdzone metody w zakresie korekty, odpowiedniego stylu, glosariuszy oraz spójności terminologii.

Standardowy proces tłumaczeniowy w VeroLing

Każdy następny krok jest konsultowany z klientem. Dbamy o to, by zaspokoić wszystkie jego potrzeby. Klient może pomóc naszemu zespołowi tłumaczy oraz korektorów, dostarczając pewnych specjalistycznych terminów z danej dziedziny. Nie ma jednak potrzeby angażowania się w nasz System Zapewnienia Jakości, ponieważ Biuro Tłumaczeń VEROLING współpracuje z gronem certyfikowanych i doświadczonych lingwistów. Zawsze jesteśmy otwarci na współpracę.

Etap tłumaczenia
Krok 1 Przyjęcie zlecenia Wszystko zaczyna się od kontaktu z kierownikiem projektów. Państwo zamieszczają prośbę o bezpłatną wycenę, a nasi menedżerowie wkrótce przekazują Państwu szczegółowe informacje odnośnie do każdego punktu, który Państwa interesuje. To tu zaczyna się współpraca.
Krok 2 Analiza projektu Na tym etapie dokonujemy wstępnego rozpoznania tekstu i wspólnie z Państwem omawiamy koszt i termin realizacji zlecenia, jak również inne warunki współpracy.
Na Państwa życzenie nasi tłumacze użyją różnych narzędzi CAT, które są przeznaczone do tworzenia glosariuszy i zapewnienia spójności tłumaczeń (nie mylić z tłumaczeniem maszynowym). Biuro Tłumaczeń VEROLING oferuje wyłącznie tłumaczenia wykonywane przez ludzi.
Krok 3 Tłumaczenie Po uzgodnieniu szczegółów przydzielamy projekt tłumaczowi (lub zespołowi tłumaczy) oraz korektorom, którzy są wysoko wykwalifikowanymi lingwistami posiadającymi co najmniej pięcioletnie doświadczenie w świadczeniu usług tłumaczeniowych w ramach danej specjalizacji.
Etap zapewnienia jakości
Krok 1 Redagowanie Mówiąc o redagowaniu, mamy na myśli porównanie przetłumaczonego tekstu ze źródłowym w celu zidentyfikowania i poprawienia wszelkich błędów dotyczących poprawności, stylu i nieścisłości terminologicznych. W sytuacji, gdy nad projektem pracował zespół tłumaczy, nasi wykwalifikowani redaktorzy robią wszystko, co w ich mocy, by zapewnić spójność w przetłumaczonym pliku.
Krok 2 Korekta Przy pomocy doświadczonych korektorów starannie sprawdzamy tekst docelowy pod kątem literówek, błędów w interpunkcji i formatowaniu – wszystkiego, co nie zostało poprawione przez tłumacza oraz redaktora. Podsumowując, dokonując korekty, asekurujemy swoich tłumaczy, sprawdzając poprawność tekstu, styl i gramatykę. Zawsze angażujemy wyłącznie lingwistów posiadających bogatą wiedzę w danej dziedzinie tłumaczeń.
Krok 3 DTP (jeśli wymagane) Jeżeli klient wymaga również usługi składu (DTP), nasz kierownik ds. zapewnienia jakości wykona dodatkowy krok i sprawdzi, czy wszystkie rodzaje czcionek, kolory, obrazki oraz ogólny styl odpowiadają plikowi źródłowemu.
Etap końcowy
Krok 1 Weryfikacja końcowa Na tym etapie nasz kierownik ds. zapewnienia jakości upewni się, że wszystkie etapy zostały zrealizowane, terminy – wykorzystane, zaś produkt końcowy, czyli przetłumaczony plik jest gotowy do przekazania klientowi.
Krok 2 Dostarczenie projektu Przetłumaczony i zweryfikowany dokument jest teraz gotowy do wysłania klientowi. Na tym etapie możemy poprosić Państwa o wyrażenie swoich opinii. W ten sposób będziemy jeszcze lepiej przygotowani na przyszłe zlecenia od Państwa i udoskonalimy istniejące procesy.

Nasi kierownicy projektów dołożą wszelkich starań, by przedstawić Państwu w najdrobniejszych szczegółach warunki współpracy.
Aby zamówić bezpłatną i błyskawiczną wycenę, prosimy o telefon pod numer +48 881-471-200, 881-471-300 lub wysłanie emaila.