Język jest tym, co nas definiuje i odróżnia nas od innych. Każdy język daje poczucie tożsamości i sprawia, że świat staje się piękniejszy i ciekawszy. Na świecie istnieje obecnie około 6500 języków. I oczywiście w głowie może rodzic się pytanie: Jaki z tych języków jest najważniejszy na świecie? Oczywiście na myśl od razu przychodzi „London is a capital of Great Britain” i inne słowa jeżyka Szekspira, ale nie wszystko tak jednoznaczne. 

Powalczyć za status najważniejszego języka na świecie, śmiało mogą mieszkańcy Chińskiej Republiki Ludowej, Tajwanu i Singapuru. Chiński jest zdecydowanie najczęściej używanym językiem na świecie. Aby przeczytać gazetę mandaryńską, musisz najpierw nauczyć się co najmniej 2000-3000 znaków ze starożytnym systemu obrazkowego, znanego jak „znaki Han”.

 

Językiem urzędowym 21 narodów jest język hiszpański. Hiszpański jest używany przez 7,6 procent ludności świata, co czyni go jednym z najważniejszych języków na świecie. Większość osób mówiących po hiszpańsku mieszka w Hiszpanii, Meksyku oraz w dużej części Ameryki Południowej i Środkowej. Jeśli chodzi o najbardziej używane języki w Internecie, to hiszpański jest na 3 miejscu.

 

Czy wiesz, z jakiego języka pochodzą słowa takie jak „khaki”, „piżama” czy „mantra”? Oczywiście, z języka Hindi, który głównie w środkowych i północnych regionach Indii. Użytkowników Hindi można znaleźć też w RPA, Jemenie czy w Bangladesz.

 

A ten język wychodzi daleko za kraje Ziemi. Wszyscy wiemy, że angielski jest używany na całym świecie, ale czy zdajesz sobie sprawę, że jest to również język nieba? Jasna komunikacja między pilotami a kontrolerami ruchu lotniczego ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Ważnym językiem angielski robi też ten fakt, że nim posługuje się 1,5 miliarda ludzi.

 

Mamy nadzieje, że te kilka ciekawych faktów zainspirowało was do uczenia się popularnych czy mniej języków. Spieszymy przypomnieć, że dla naszego biura każdy język jest ważny, a do każdego tłumaczenia podchodzimy z pełnym profesjonalizmem. Zapraszamy do kontaktu.


Najbardziej wpływowe języki świata

Dołącz do nas:
https://www.instagram.com/veroling_pl/?hl=uk
https://www.youtube.com/c/VerolingLSP
Zgłoś się do nas po darmową wycenę!

 

Rate this post
Rozmiar
Kontrast