Język angielski

Usługi tłumaczenia z języka angielskiego i na język angielski Biuro Tłumaczeń VEROLING Kraków Warszawa Katowice

Języki (klasyfikacja genetyczna):  Języki indoeuropejskie > Języki germańskie > Języki zachodniogermańskie > Języki anglo-fryzyjskie > Języki angielskie > Język angielski

Usługi tłumaczenia z języka angielskiego i na język angielski: korzyści ze współpracy z nami, koszt i opinie zadowolonych klientów

Tłumaczenie z języka angielskiego to jedno z najczęstszych zleceń dla biura tłumaczeń. Język angielski umożliwia rozwój kariery i nawiązywanie kontaktów biznesowych na całym świecie. I choć światowy ranking znajomości angielskiego podaje, że Polska jest w ścisłej czołówce, w wielu sytuacjach niezbędne jest wyspecjalizowane biuro tłumaczeń.

Angielski, mimo że jest językiem bardzo rozpowszechnionym, wcale nie jest łatwy. Można się o tym przekonać, zamawiając u nas tłumaczenia techniczne z/na język angielski, tłumaczenia ustne języka angielskiego podczas targów i konferencji albo prowadzenie kampanii social media, SEO i reklamowych (PPC i in.) w języku angielskim.

Dzięki współpracy z zespołami tłumaczy o najlepszych kwalifikacjach Biuro Tłumaczeń VEROLING oferuje profesjonalne tłumaczenie pisemne z polskiego na język angielski (w tym tłumaczenia uwierzytelnione, które poświadcza tłumacz przysięgły języka angielskiego), jak również tłumaczenia pisemne i ustne z języka angielskiego na polski.
Tłumacze, korektorzy oraz specjaliści od składu i łamania tekstu z takich miast jak Kraków, Warszawa, Katowice i całego kraju gwarantują najwyższą jakość.

Aby sprawdzić nasze stawki wynagrodzenia za czynności usług tłumaczenia, wystarczy jedno kliknięcie!

Język angielski – informacje ogólne

Język angielski, angielszczyzna (ang. English language /’ɪŋglɪʃ 'læŋgwɪʤ/, English) to język z grupy zachodniej rodziny języków germańskich powszechnie używany w Wielkiej Brytanii, jej terytoriach zależnych oraz w wielu byłych koloniach i dominiach, m.in. Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Kanadzie, RPA, Australii i Nowej Zelandii.

Język angielski stanowi jeden z sześciu języków ONZ, a na przestrzeni ostatnich stu lat jest również najczęściej używanym (uniwersalnym) językiem w kontaktach międzynarodowych.

Ilu użytkowników ma język angielski

Wielu myśli, że język angielski dzierży prym pod względem liczby użytkowników. Obalamy ten mit.

Najbardziej rozpowszechniony jest język chiński mandaryński. Na drugim miejscu… język hiszpański. Językowi angielskiemu przypada dopiero medal brązowy.

Język angielski stanowi język urzędowy w 67 krajach oraz 27 terytoriach zależnych.

Ciekawostki o języku angielskim, rodzimi użytkownicy języka angielskiego

geografia angielski obszar językowy kraje anglojęzyczne Ciekawostki o języku angielskim, rodzimi użytkownicy języka angielskiego

Rys. 1: Niebieski – podstawowy język urzędowy, błękitny – drugi lub kolejny język w danym kraju.

  • Język angielski, podobnie jak język niemiecki, wywodzą się z języka pragermańskigo. Świadczą o tym liczne podobieństwa w słownictwie, gramatyce i składni. Jeśli więc znasz język angielski, nauka języka niemieckiego będzie znacznie łatwiejsza. Podobnie wygląda sprawa w przypadku innych języków z tej grupy (szwedzki, islandzki, norweski, duński, niderlandzki, afrikaans, luksemburski i in.).
  • Jaki jest najstarszy wyraz angielski? Nie uwierzycie, ale… town (miasto), jak również bad, gold, apple.
  • Podczas rozwoju języka zniknęły takie litery jak ethel, ash, wynn i thorn. Mimo że w języku angielskim są one uznawane za wymarłe, nadal używa się ich w języku islandzkim i farerskim. A poza tym dawno, dawno temu alfabet angielski zawierał jeszcze jedną literę. Był to symbol „&” (ampersand).
  • Jeśli usuniemy wszystkie litery po „q” w słowie queue [kjuː] (kolejka), w żaden sposób nie wpłynie to na wymowę.
  • Ponad 80% światowych zasobów internetowych napisanych jest w języku angielskim. Dlatego tłumaczenie stron internetowych to w dzisiejszych czasach konieczność i wstęp do lokalizacji biznesu na inne języki!
  • Zaskakujące fakty o języku angielskim warto uzupełnić o informację od naszego korektora: przed wynalezieniem druku znaki przestankowe w języku angielskim niemal nie były używane.
  • Inne fakty, mity i ciekawostki z j. angielskiego, jak również znaczenie słów znajdziesz tu: Język angielski bez tajemnic: 72 ciekawostki o języku angielskim