Język farerski

Usługi tłumaczenia z języka farerskiego i na język farerski Biuro Tłumaczeń VEROLING Kraków Warszawa Katowice

Języki (klasyfikacja genetyczna):  Języki indoeuropejskie > Języki germańskie > Języki północnogermańskie > Język farerski

Usługi tłumaczenia z języka farerskiego i na język farerski

Ze względu na niewielką popularność, tłumaczenia z języka farerskiego i na język farerski stanowi niewielki ułamek zleceń biura tłumaczeń.
Mimo to usługa ta znajduje się na liście oferowanych przez VEROLING.

Dzięki współpracy z zespołami tłumaczy o najlepszych kwalifikacjach Biuro Tłumaczeń VEROLING oferuje profesjonalne tłumaczenie pisemne z polskiego na język farerski (w tym tłumaczenia uwierzytelnione, które z racji braku tłumacz przysięgłego poświadcza się w nieco inny sposób), jak również tłumaczenia pisemne i ustne z języka farerskiego na polski.

Wśród oferowanych usług znajdują się m.in. tłumaczenie tekstów z i na język farerski, redakcja i korekta tekstów oraz tłumaczenia ustne.

Dzięki współpracy z zespołami tłumaczy o najlepszych kwalifikacjach, Biuro Tłumaczeń VEROLING ma możliwość oferowania usługi tłumaczenia na język farerski oraz z języka farerskiego najwyższej jakości — w Krakowie, Warszawie, Katowicach i całym kraju.

Aby sprawdzić nasze stawki wynagrodzenia za czynności usług tłumaczenia, wystarczy jedno kliknięcie!

Język farerski – informacje ogólne

Język farerski jest językiem germańskim. Posługuje się nim ok. 48 tys. mieszkańców Wysp Owczych (Farerów) oraz 25 tys. mieszkańców Danii[1].

Język farerski najbliższy jest językowi norweskiemu (odmianie nynorsk) oraz islandzkiemu. Podobnie jak język islandzki stanowi język insularny, który zachował się do naszych czasów (trzeci z tej grupy — język norn, którym posługiwano się na Orkadach i Szetlandach, nie przetrwał).

Jest urzędowym językiem Wysp Owczych, terytorium zależnego Królestwa Danii – używa się go w szkolnictwie i prawie.