Język niemiecki

Usługi tłumaczenia z języka niemieckiego i na język niemiecki Biuro Tłumaczeń VEROLING Kraków Warszawa Katowice

Języki (klasyfikacja genetyczna):  Języki indoeuropejskie > Języki germańskie > Języki zachodniogermańskie > Język niemiecki

Usługi tłumaczenia z języka niemieckiego i na język niemiecki

Tłumaczenia z języka niemieckiego i na język niemiecki stanowią lwią część portfolio zleceń w większości biur tłumaczeń. Tym bardziej w Biurze Tłumaczeń VEROLING, które obsługuje córki niemieckich i austriackich przedsiębiorstw w Polsce, jak również polskie firmy rozwijające eksport do krajów niemieckojęzycznych.
Wszystkie bez wyjątku wymagające zlecenia tłumaczenia z/na niemiecki, od których zależy zdrowie i życie użytkownika, wykonywane są zgodnie ze standardem branżowym EN15038 (zastępuje go norma ISO 17100). Dzięki temu klienci mają gwarancję, że spełniane są wyśrubowane wymagania m.in. w obszarze zarządzania realizacją zleceń, zasobów ludzkich i technicznych, systemu zarządzania jakością, relacji z klientem i in.

Nasi tłumacze języka niemieckiego nie tylko doskonale władają danym językiem, lecz mają dodatkowo odpowiednie wykształcenie filologiczne. Umożliwiające to nam wykonywanie tłumaczeń niemal każdej tematyki. Przykładowe projekty:

  • tłumaczenie stron internetowych na język niemiecki (możliwa dokładna lokalizacja pod rynek Niemiec, Austrii, Szwajcarii);
  • opracowywanie haseł promocyjnych i reklamy (m.in. PPC/CPC) w języku niemieckim;
  • tłumaczenia techniczne dokumentów (instrukcje obsługi urządzeń; wykresy AutoCAD, diagramy, wzory, rysunki, schematy; wnioski o dotacje, wnioski patentowe i in.)
  • korekta i redagowanie gotowych tekstów w języku niemieckim;
  • uzyskanie klauzuli apostille (dokumenty przeznaczone do obrotu prawnego w Niemczech, Austrii i Szwajcarii);
  • audyt strony niemieckojęzycznej pod kątem SEO;
  • pozycjonowanie strony internetowej w Niemczech, Austrii i Szwajcarii;
  • przygotowanie do druku: książki, broszury, ulotki przeznaczone na rynek niemieckojęzyczny;
  • nakładanie głosu lektora niemieckiego (voice-over);
  • niemiecka transkrypcja nagrań multimedialnych.

Główne kierunki tłumaczenia to niemiecki<>polski, natomiast popularne wśród naszych klientów są np. tłumaczenia z angielskiego na niemiecki, przekład z języka niemieckiego na rosyjski i inne.

Wspieramy klienta, wykonując techniczne, prawnicze, medyczne tłumaczenia pisemne z polskiego na język niemiecki. Oferujemy również tłumaczenia uwierzytelnione poświadczane przez tłumaczy przysięgłych języka niemieckiego.

Świadczymy również usługi tłumaczenia ustnego (niemieckie tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne) podczas spotkań biznesowych, konferencji i in.

Angażując najlepszych lingwistów, Biuro Tłumaczeń VEROLING ma możliwość oferowania usługi tłumaczenia na język niemiecki oraz z języka niemieckiego najwyższej jakości — w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Opolu i całym kraju.

Aby sprawdzić nasze stawki tłumaczenia z/na język niemiecki, wystarczy wykonać jedno kliknięcie!

Język niemiecki – informacje ogólne

Język niemiecki (niem. deutsche Sprache, Deutsch /dɔʏ̯t͡ʃ/) – język z grupy zachodniej rodziny języków germańskich. W rzeczywistości stanowi on grupę kilku języków zachodniogermańskich, które często są określane jako języki niemieckie; standardowy język niemiecki (Standard Hochdeutsch) oparty jest na Biblii Marcina Lutra, która z kolei opiera się na języku mówionym w Górnej Saksonii i Turyngii.

Język niemiecki to język filozofii i poezji. Cechuje go pragmatyzm i racjonalizm. Danym językiem posługuje się prawie 130 milionów ludzi w Europie, Ameryce oraz Afryce. Dla 105 mln osób niemiecki stanowi język ojczysty.
Ze względu na znakomicie rozwinięte gospodarki krajów niemieckojęzycznych, język niemiecki uważany jest za język europejskiego biznesu.

Jeżeli chodzi o status oficjalny, język niemiecki stanowi język urzędowy w tzw. krajach DACH (Niemcy, Austria, Belgia, Szwajcaria), Liechtensteinie i Luksemburgu, język narodowy w Namibii oraz pomocniczy/regionalny w niektórych częściach Włoch, Polski, Francji, Słowacji i Watykanu.

Unia Europejska wykorzystuje niemiecki jako język oficjalny i roboczy.