ßW związku z tym, iż zeszłoroczna edycja (choć kameralna), przyciągnęła całkiem sporą grupę gości oraz została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez organizatorów jak i uczestników. Konferencja odbyła się w Hali Targów w Krakowie przy ul. Centralnej 41a. Została ona zorganizowana w dniu 4 czerwca 2013r. podczas targów WATER&HEAT. Przybyłych gości przywitali organizatorzy: Dr Michał Góra (Centrum im. Adama Smitha oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) oraz Jacek Niesler (wydawca magazynu Piece Przemysłowe & Kotły).

Konferencja Water&Heat nowe technologie przemysł oparty procesy termiczne obieg wody

WATER & HEAT jest jedyną tego typu imprezą w Polsce, gdzie najlepsi eksperci z Polski i zagranicy dzielą się swoim doświadczeniem i cenną wiedzę. Impreza ta skierowana jest do wszystkich tych, którzy znają zagadnienia i problemy związane z przemysłem cieplnym. Podczas targów można zapoznać się z rozwiązaniami i urządzeniami przeznaczonymi do instalacji grzewczych.

Nie zabrakło na niej także przedstawicieli biura VEROLING – dzięki obecności na tej konferencji mogliśmy dogłębnie poznać specyfikę tej branży, a także potrzeby firm, które się w niej specjalizują. Wiele z nich współpracuje z partnerami zza granicy i potrzebuje tłumaczeń różnych specyfikacji, instrukcji, opisów czy po prostu swojej oferty. Nie wszystkie przedsiębiorstwa z tej branży są świadome tego, jakie jeszcze możliwości w nich drzemią. Sporo osób planowało dopiero rozpocząć współpracę z zagranicznymi partnerami i poszukiwało kogoś, kto by im w tym pomógł.

Dla nas było to także bardzo cenne doświadczenie, ponieważ także mogliśmy wiele nauczyć się od naszych rozmówców. Do tej pory nie zawsze byliśmy świadomi, jak tego rodzaju przemysł funkcjonuje, a po rozmowach z uczestnikami konferencji mamy już większe pojęcie na ten temat. Udało się także nawiązać sporo ciekawych kontaktów, które na pewno w przyszłości przyniosą wymierne korzyści obu stronom. Specyfika tej branży wymaga stałych kontaktów, ponieważ bardzo agresywnie wchodzą do niej nowe technologie, dlatego też uczestnictwo w tego rodzaju eventach daje niepowtarzalną okazję do nabycia konkretnej wiedzy. A wiedza jak wiadomo jest już wartością samą w sobie.

W przyszłości planujemy udział w podobnych konferencjach, targach i eventach, ponieważ stałe poszerzanie naszej wiedzy, zwłaszcza w dziedzinach związanych z technologią i przemysłem, z pewnością zaprocentuje i pozwoli nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych klientów, a przede wszystkim specyfikę tłumaczonych materiałów, co akurat w naszej branży jest kwestią kluczową.

konfe2

 

 

(Zdjęcia: easyfairs.com)

Rate this post