„Metaświat” czy “Metaverce” od Facebooka to nic innego jak internet przyszłości lub odkrycie internetu na nowo. Pomimo pojawienia się na rynku wielu innowacyjnych rozwiązań, internet, jaki znamy, jest dziś raczej płaskim, jednowymiarowym doznaniem. Korzystamy z niego do sprawdzania poczty e-mail, obsługi serwisów społecznościowych, oglądamy wideo, streamingi, korzystamy z aplikacji i serwisów e-commerce, rozmawiamy w pracy i w domu przez komunikatory.
Jakie technologie wykorzysta Facebook „metaverse”?

Sposobem na ten jednowymiarowy internet ma być wykorzystanie technologii rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Zamiast „oglądać internet”, użytkownicy będą mogli w nim być i zarazem go tworzyć.
Dziś technologie VR i AR kojarzą się bardziej z prostymi grami czy narzędziami do nauki i szkoleń, gdzie użytkownik jest w zasadzie sam na sam z programem. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość od Facebooka ma spowodować, że technologie te będą pozwalały na kontakt z innymi użytkownikami sieci.

Podobnie jak dzisiejszy internet, jego kluczową cechą będzie otwartość i interoperacyjność. Urzeczywistnienie tego wymaga współpracy i współpracy między firmami, programistami, twórcami i decydentami. „Metaverse” nie powstanie od razu. Facebook planuje, że nowy internet mógłby powstać do 2035 roku.
https://www.youtube.com/watch?v=rjLVCpE3kuw

Dołącz do nas:

https://open.spotify.com/user/31tckupqz4t6fekgj5nqeiv3dbfa
https://www.instagram.com/veroling_pl/?hl=uk
https://www.youtube.com/c/VerolingLSP

Rate this post