Tłumaczenie oraz lokalizacja produktu są istotne, aby dotarły do różnych klientów z całego świata. Zatem jeśli stworzycie swoje oprogramowanie, powinniście zastanowić się nad tłumaczeniem go na różne języki. Dzięki temu zmienicie ilość pytań od klientów dotyczących dostępności języków. 

Oprogramowanie przetłumaczone na kilka języków zapewni rozwój twojej firmy na rynku międzynarodowym. Jest to szczególnie ważne w branżach takich jak np. farmacja oraz przemysł. W wymienionych dziedzinach słownictwo jest specjalistyczne i trudne. Nie każdy pracownik spoza państw anglojęzycznych zna angielski na tyle dobrze, żeby sprawnie obsługiwać program w tym języku. Dlatego, aby usprawnić pracę, twój program powinien być dostępnych w różnych wersjach językowych. 

Lokalizacja

Tłumaczenie i lokalizacja, mimo że wydają się oznaczać to samo, nie jest tym samym. Samo tłumaczenie często może nie wystarczyć do zdobycia klientów zagranicznych. Przetłumaczone teksty mogą być nieodpowiednie do danej grupy docelowej. Treści powinny być dostosowane do odbiorcy pod względem kulturowym oraz wrażliwości językowej. Na dodatek, nie można zatracić stworzonej charakterystyki firmy. 

Aby lokalizacja była dobrze przeprowadzona tłumacz musi zapoznać się z kulturą odbiorcy oraz jej ograniczeniami. Treści od samego początku powinny być tworzone tak, aby tłumacząc je na inny język, zajmowały mniej więcej tyle samo miejsca. To usprawni proces powstawania tłumaczeń oprogramowania w różnych językach.

Jakie języki wybrać?

Lokalizacja nie jest tania, a szczególnie gdy nie chcecie ograniczać się do jednego języka. Przed wyborem języków dobrze zapoznajcie się z rynkiem danego państwa i przeanalizuj, czy na pewno opłaca się inwestować pieniądze właśnie w tym miejscu. Pod uwagę powinniście brać potencjalnych klientów, konkurencję oraz zapotrzebowanie na stworzone oprogramowanie. Poza tymi czynnikami trzeba również oszacować koszty stałe takie jak marketing czy obsługę klienta. 

Zysk

Ciężko obliczyć, jaki jest zysk z lokalizacji oprogramowania, ponieważ nie można stwierdzić, że uzyskany dochód zawdzięczasz tylko temu działaniu. Poza lokalizacją jest mnóstwo innych czynników, które wpływają na sprzedaż. Jednakże lokalizacja powinna być podstawą, od której zaczyna się działania międzynarodowe. Później możesz zacząć martwić się o marketing czy też inne inwestycje. Dbałość o biznes jest kluczem do sukcesu. 

Zgłoś się do nas po darmową wycenę  tłumaczenia oprogramowań!

tłumaczenie oprogramowań

Rate this post
Rozmiar
Kontrast