Umila długą podróż, daje zastrzyk energii podczas wyczerpujących ćwiczeń, pomaga się zrelaksować. Trudno wyobrazić sobie życie bez muzyki…

Przywitaj dobry dzień z VEROLING

Jak można się uczyć języków za pomocą słuchania muzyki i podcastów?

Popularność podcastów można wyjaśnić w dość prosty sposób. We współczesnym świecie, gdy ciągle brakuje nam czasu, masz okazję ćwiczyć samokształcenie w drodze, podczas uprawiania sportu lub przed snem. Jeśli zdecydujesz się nie tracić cennego czasu i poświęcić każdą minutę na samorozwój, spróbuj mądrze słuchać muzyki i podcastow.

Jedną z usług internetowych z ogromną biblioteką muzyczną jest Spotify. Znajdziesz tam nie tylko piosenki ulubionych zespołów i artystów, ale także wiele przydatnych podcastów do nauki języków.

Kilka lat temu poliglota i autor start – up do nauki języków obcych – Steve Kaufman – wymyślił uniwersalną metodę nauki języków obcych o nazwie „więcej słuchania”. Sam Steve włada 11 językami. Opracował serię rekomendacji dotyczących pracy z podcastami, które przydadzą się zarówno początkującym, jak i doświadczonym studentom: 

– Słuchaj o tym, co Cię interesuje. Nie wszyscy mogą uczyć się angielskiego na tekstach o sytuacji na giełdach finansowych w USA do przykładu. Jeśli lubisz podróże, pobierz podcasty opisujące różne kraje ich kulturę. Z czasem nieznane słowa zostaną odgadnięte na poziomie podświadomości, a twoje słownictwo znacznie wzrośnie.

– Ćwicz intensywnie! Steve zaleca rozpoczęcie nauki od codziennego godzinnego słuchania nowego materiału. Po trzech miesiącach, kiedy nowy język stanie się dla ciebie prawie jak język ojczysty, możesz zmniejszyć obciążenie pracą. 

– Zacznij od lekkich tekstów. Zaleca, aby procent nieznanych słów nie przekroczył jednej piątej całego materiału. Z reguły są to małe historie klasyków literatury angielskiej, reportaże lub bajki dla dzieci. 

– Po raz pierwszy zrezygnuj z podcastów wideo. Obraz często odwraca uwagę od nauki i potrzebujesz pełnej koncentracji na dźwięku.

Na stronie Spotify VEROLING stworzyliśmy tematyczne listy odtwarzania do nauki różnych języków oraz top 10 piosenek różnych krajów świata.

Dołącz do nas na Spotify : https://open.spotify.com/user/31tckupqz4t6fekgj5nqeiv3dbfa

 Spotify VEROLING

.

Dołącz do nas:
https://www.instagram.com/veroling_pl/?hl=uk
https://www.youtube.com/c/VerolingLSP
Zgłoś się do nas po darmową wycenę!

 

Rate this post
Rozmiar
Kontrast