PrestaShop

Należy do oprogramowania Open Source, popularnego na całym świecie otwartego dla e-sklepów, które zgromadziło już wokół siebie dużą społeczność, zarówno samych użytkowników, jak i twórców kodu. Oprogramowanie e-commerce Open Source posiada nieograniczone wręcz możliwości rozwoju. Twórca jest w stanie rozbudować system i zmienić wygląd według swoich upodobań. System ten dysponuje dużą liczbą darmowych i płatnych motywów. Możliwa jest także instalacja dodatkowych wtyczek, bezpłatnych skryptów i dostęp do społeczności, która pomaga sobie na grupach facebookowych i forach.

Postawienie sklepu internetowego na oprogramowaniu Open Source nie wiąże się z żadną comiesięczną płatnością za możliwość użytkowania. Stajesz się właścicielem sklepu i możesz o nim w pełni decydować. 

PrestaShop to system międzynarodowy, dlatego też został wyposażony w wiele funkcji ułatwiających sprzedaż w wielu miejscach, poza granicami kraju, jednocześnie. Na PrestaShop istnieje możliwość:

  • obsługi różnych stref dostawy i przypisywanie do nich przewoźników,
  • ustalanie wielu walut i automatyczna aktualizacja kursu wymiany,
  • dostosowanie sklepu do oczekiwań danego kraju,
  • stosowanie wielojęzycznych kart produktów.

PrestaShop jest odpowiednim systemem dla średnich i dużych e-sklepów, które mają potrzebę na indywidualne rozwiązania, dostosowane do ich oferty, ilości asortymentu czy wymagań klientów.