Dzięki prostej i szybkiej sztuczce zyskasz szacunek i staniesz się bardziej popularny!To niewielka zmiana w zachowaniu poprawi  relacje na stałe, wystarczy pamiętać o niej podczas rozmowy.

Każdy z nas chciałby być lubiany i popularny, więc zadajemy sobie pytanie- co zrobić, aby to osiągnąć? Mnóstwo książek i artykułów oferuje nam przepis na sukces w relacjach międzyludzkich, jednak jaka jest najlepsza rada? 

Warte uwagi zdanie wypowiedział kiedyś Napoleon Hill: „Pomyśl dwa razy, zanim coś powiesz, ponieważ twoje słowa i postawa zasieją w umyśle drugiej osoby ziarno sukcesu lub porażki”. Czyli innymi słowami- zanim odpowiesz, poczekaj sekundę. 

To będzie zmiana, po której zauważysz ogromne, pozytywne efekty. Przygotowaliśmy kilka rad, które pozwolą Ci łatwiej wdrożyć w życie tę sztuczkę.

  1. Nie przerywaj osobie, z którą rozmawiasz  

    Podczas rozmowy z kimś pragniemy być wysłuchani, powinniśmy jednak pamiętać o tym, że nasz rozmówca oczekuje tego samego. Przerywanie wypowiedzi innych osób jest oznaką braku szacunku, tym sposobem dajemy znać, że nie interesuje nas to, co druga osoba ma do powiedzenia. Unikajmy też przerywania i kończenia wypowiedzi za drugą osobę, ponieważ wtedy nasz rozmówca uzna, że jest dla nas nudny i przewidywalny. 

Chcąc być szanowanym wśród ludzi, musimy szanować też innych, więc rozmawiając z daną osobą, dajmy jej czas na wypowiedź. Tym samym pokażesz, że interesuje Cię to, co ma ona do powiedzenia. 

  1. Daj sobie czas na skupienie

Często niepotrzebnie na siłę przyspieszamy nasze wypowiedzi, tym samym pozwalamy sobie na wypowiadanie nieprzemyślanych słów, które mogą być nawet dla nas szkodliwe. 

Skąd ten pośpiech? Zadbajmy o to, by przed wypowiedzią dać sobie krótki moment na przemyślenie swoich słów, tak aby trafiały one w cel rozmowy. Podarowanie sobie chwili czasu pozwala nam na wypowiedzi, które przynoszą najwięcej wspólnego dobra.

  1. Wysławiaj się lepiej

Wiele osób nawet nie zwraca uwagi na to jak często stosuje takie przerywniki jak „yyy” czy „jakby”. Są to słowa, które pozwalają w tym czasie przemyśleć to, co mamy do powiedzenia. Przez to niestety wypowiedź traci na atrakcyjności. Zamiast tego lepiej jest po prostu zrobić krótką przerwę, przez kilka sekund nie mówić nic. Będzie to brzmiało lepiej, niż wcześniej wymienione przerywniki. Wymyślanie swojej wypowiedzi na bieżąco brzmi tak, jakbyśmy po prostu nie wiedzieli co powiedzieć. Lepiej wyrażać się jasno i z sensem od samego początku, więc pamiętaj o uporządkowaniu swoich myśli w ciszy.

  1. Brzmisz mądrzej

Nikt raczej nie lubi przebywać wśród rozgadanych osób, które nawet przez moment nie przemyślą tego, co mają do powiedzenia. Możemy uniknąć bycia uznawanym za gadułę jeśli będziemy robić wcześniej wspomniane przerwy.

Dodatkowo, jeśli nasi słuchacze, widząc, że robimy przerwy w wypowiedzi, mają wrażenie, że każde nasze słowo to złota myśl, którą dokładne przemyśleliśmy. Z tym zyskujemy więcej szacunku, a ludzie chętniej nas słuchają. 

Dzięki tej prostej sztuczce zyskasz popularność i szacunek oraz zbliżysz się do rodziny i przyjaciół. W każdej relacji zrozumienia i szacunku nigdy za wiele.Dołącz do nas:

https://open.spotify.com/user/31tckupqz4t6fekgj5nqeiv3dbfa
https://www.instagram.com/veroling_pl/?hl=uk
https://www.youtube.com/c/VerolingLSP

5/5 - (1 vote)