E-faktura

Stosowanie e-faktur zamiast faktur papierowych jest bardzo ekologiczne i korzystne. Kilka faktów:

  • Do wydruku 3 mld egzemplarzy faktur rocznie potrzeba 15 000 ton papieru, czyli ok. 255 000 drzew (ok. 127,5 hektarów lasu),
  • Przy produkcji papieru na wystawiane w Polsce rocznie faktury zanieczyszcza się ok. 6,6 mld litrów wody (3000 basenów olimpijskich). To niemal 3 razy więcej niż kupujemy w butelkach!
  • Szacuje się, że do produkcji papieru na wystawiane w Polsce faktury zużywa się ok. 120 mln kWh energii rocznie.
  • Faktury papierowe odpowiedzialne są za emisję 1935 ton CO2. Tyle wytwarza 58 tysięcy gospodarstw domowych.
  • Brak faktur papierowych to również radykalne zmniejszenie ilości odpadów oraz wyjątkowo trudnych w utylizacji kartridży i tonerów do drukarek.

Źródło: Raport PKPP Lewiatan/wybieramefaktury.pl

Faktura elektroniczna (e-faktura): korzyści dla firmy

E-faktura to pełnoprawny dokument finansowy, który spełnia wszelkie wymogi polskich przepisów podatkowych. Zapewnia ponadto liczne korzyści.
1. Bezpieczeństwo. Dostęp do faktur elektronicznych w systemach internetowych biura tłumaczeń jest chroniony hasłem, a dodatkowo protokołem SSL.
2. Oszczędność czasu. E-faktura jest dostępna tuż po wystawieniu. Dostęp do niej jest możliwy z każdego miejsca na świecie i przez 24 godziny na dobę.
Możemy ją otrzymać logując się do portalu VEROLING lub mailowo. Można też zamówić powiadomienie SMS o nowej wystawionej e-fakturze.
3. Łatwiejsze zarządzanie dokumentacją, usprawnienie procesów biznesowych. Elektroniczna archiwizacja faktur umożliwia sprawne uporządkowanie dokumentów. Nie trzeba już przechowywać stosu kartek, które łatwo jest zniszczyć lub stracić. E-faktura przyspiesza również przepływ informacji w przedsiębiorstwie.
4. Dbałość o środowisko naturalne. poprawa wizerunku organizacji w oczach aktualnych i potencjalnych klientów.
5. Oszczędność miejsca i pieniędzy. Wprowadzenie e-faktur zmniejsza koszty fakturowania o 80 procent. Firma wysyłająca miesięcznie 1000 faktur może w ten sposób zaoszczędzić ok. 2000 złotych.
Pomijając minimalizację zużycia papieru, oszczędzamy miejsce na półkach. Biuro Tłumaczeń VEROLING zachęca do zastępowania faktur papierowych elektronicznymi, oferując dodatkowo ulgi dla takich klientów.

[email protected]: e-faktura za usługi tłumaczenia w VEROLING

vero[email protected] jest bezpłatną usługą, którą może aktywować każdy klient abonamentowy. Po aktywowaniu vero[email protected], czas trwania usługi rozpoczyna się od nowego cyklu rozliczeniowego. W każdej chwili może przejrzeć archiwalne vero[email protected], gdyż są dostępne z poziomu Portalu klienckiego. W ten sposób nie tylko dbasz o środowisko naturalne, ale też oszczędzasz (odpadają wydatki na przesyłanie faktur papierowych pocztą tradycyjną).
Klienci, którzy dokonują wpłat w terminie, otrzymują z tytułu e-faktury jednorazowy rabat w wysokości 2 zł netto.
Pamiętaj: elektroniczna faktura (vero[email protected]) to pełnowartościowa faktura VAT, która stanowi podstawę prawną do rozliczeń podatkowych!

Jak zamienić tradycyjną fakturę papierową na e-fakturę

Aby przejść na e-fakturę, prosimy o wysłanie wiadomości o treści:

„Wyrażam zgodę na otrzymywanie faktur od Biura Tłumaczeń VEROLING Sp. z o.o. drogą elektroniczną. Aktualny adres e-mail właściwy do odbioru faktur to: [email protected]”.

Chrońmy wspólnie środowisko naturalne!